Strona główna Kultura Obraz Matki Boskiej w Trzemesznie

Obraz Matki Boskiej w Trzemesznie

9084
54

Kopia jasnogórskiego obrazu Matki Boskiej dotarła do Trzemeszna. Po uroczystym przywitaniu i wprowadzeniu do bazyliki rozpoczęła się msza święta.

O 21:00 odbędzie się Apel Jasnogórski, a o 21:30 rozpocznie się msza święta sprawowana przez księży pochodzących z trzemeszeńskiej parafii oraz pełniących w przeszłości posługę w naszym mieście.

Przez całą noc wierni będą czuwać przy obrazie. Jutro o godzinie 16:00 rozpocznie się msza pożegnalna sprawowana przez Prymasa Wojciecha Polaka. Po niej obraz odjedzie do Duszna.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz galerii zdjęć.

54 KOMENTARZE

 1. Weszły jakieś nowe przepisy, że oprócz wojska, policji, pogotowia i straży, także księża jadą pojazdem uprzywilejowanym z sygnałami świetlnymi?!!!

   • IQ typu jahira albo ta szajbus wielgus, ot tacy z was ludzie postępowi .Nawet nie jesteś ateistą jeden z drugim ,bo ateista potrafi uszanować poglądy innych.

    • Z obserwacji, a zyje juz długo, wyciągam pewne wnioski i najwięcej nieszczęśliwych, zawistnych, zazdrosnych i podłych ludzi to właśnie wielcy katolicy. Takie jest moje doświadczenie i zdanie. Pieknie na zewnątrz w środku samo zło.
     Absolwentka UJ w Krakowie. Wiem,jestem strasznie głupia.

     • Rozumiem, że przeprowadziłaś dokładne badania? Bo wiesz jak spytasz osadzonych w więzieniach to tak lekko 80% jest tam niewinnych.

   • No uciekaj … Wszyscy anty religijni od razu. Bo co bo taka moda ?? Ciekawe czy Pani zanetka nie była u komunii , czy jej rodzice jej nie wychowywali w wierze i dobroci do innych ludzi i zwierząt. Ale teraz dojrzała i wypieła się na kościół …. Heheee bo tak modnie pochwali c sie na Facebooku jaka jestem anty. Ciekawe czy Ci rodzice co posylali 40 lat temu do komunii też teraz na starość poszli za modą i się wypieli 🤔🤔🤔

    • Rodzice nie ochrzcili mnie i wychowali na człowieka myślącego. Dobrego względem ludzi i zwierząt. Ja wyjadę, tylko skończę studia. A wy leczcie się modlitwa 😀 straszą ze wyjadą o wyjeżdżają. Lekadzy brakuje. Ale trzeba myśleć żeby to widzieć.

    • To nie moda tylko IQ. Są ludzie którzy myślą. Ty do nich nie należysz wiec co ty możesz….. iść postać pomodlić się bac i rzucić na tace. Tak się życie kula. Biedaczku

   • Jedź do Francji tam jest fajnie i tak oldskulowo Przekonasz się na własnej „skórze”. Araby czekają Żanetka.

    • Mieszkam wśród „Arabów ” bo tak pięknie wyraza się o nich tolerancyjny katolik, od jakichś 10 lat. Zlego słowa nie mogę na nich powiedzieć. Uprzejmi, pomocni. Nie pytają mnie o moją wiarę, ja o ich. Nie oceniają mnie, żyją spokojnie szczęśliwie swoim życiem. My swoim. Zawsze serdeczni. Pracuje tez z nimi. Bardzo uprzejmi i mili ludzie.

     • Ja tez mam sąsiadów Arabskiego pochodzenia. Moje dzieci bawią sie z ich dziećmi. Bardzo sympatyczni ludzie.

     • Tylko mnie dziwi skoro tacy sympatyczni Ci Arabowie. To dlaczego jak się ogląda mecze w Katarze to na trybunach wśród kibiców nie ma kobiet ?? Czyżby ich żony , matki , siostry nie kochały piłki nożnej jak nasze kobiety które oczywiście tam są i dopingują ?? Ot to nasza tolerancja i miłość do czegoś czego nie znamy i nie rozumiemy. Był kiedyś taki pan niestety już go nie wśród nas . Miły sympatyczny , modnie było się z nim pokazać w gronie koleżanek. Simon Mol się chyba nazywał 😆 a potem płacz i się głosiły kolejne porzucone , zarażone , heheeee ot to nasza całą moda na orientalizm 😆

 2. a ja mam pytanie czy panowie w jarmułkach nie musza pasow zapinac /??
  i pytanie 2) co nalezy zrobic jesli sie zobaczy taki uprzywilejowany pojazd ?

 3. Pytanie: po co wydawać kasę na te wszystkie wstążki i proporczyki wzdłuż trasy skoro obraz przejechał w kilka minut z Trzemzala do Trzemeszna? Nie można było ubrać tyłko kościoła i pobliskiego placu? Wiecie gdzie potem te dekoracje wylądują? W śmieciach albo na marketplace gdzie ludzie będą chcieli to sprzedać. Nie szkoda kasy na to? Nawet na Boże ciało takiego ubioru nie ma. A tu cyk, ludzie swoje ciężko zarobione pieniądze dali na jakieś dekoracje na drogę gdzie procesji nie było tylko samochód jechał i to jeszcze z pełną prędkością. Zrozumiałabym gdyby była jakaś piesza procesja z punku A do punktu B ale tak to nie rozumiem… Ktoś mnie oświeci co mają wspólnego tęczowe wstążki z Matką Boską?

  • Szczerze to myślę ta samo. Wystarczyło ubrać kawałek prEd kościołem. Matyja bardziej by się cieszyła gdybyśmy by byli lepsi w sercu dla bliźniego a nie na pokaz zastaw się a postaw się.

 4. Daczego tyle tu złości.?Przecież ludzie nie poszli tak tłumnie pod przymusem. Obowiäzku dekoracji też nie było więc o co tyle hałasu w komentarzach.

  • Panie Wierny. Szanuję Pana zdanie. Faktycznie, nikt nikogo nie przymuszał. Ale czy może mi Pan wytłumaczyć po co to? Te proporczyki, chorągiewki itp? Ale tak poważnie niech Pan odpowie? No bo chyba Maryi to one potrzebne nie były. Jacy naprawdę jesteśmy Matka Boska wie bez tego. Czy się mylę?

  • No nie było ale na wsiach chodziły kurendy z nazwiskami mieszkańców gdzie każdy wpisywał kwotę jaką dał na ubiór. Daleś mało albo nie dałeś nic to się lepiej na wsi nie pokazuj boś żyła. Podobno oszczędzać mamy?

 5. No i widzicie ludu boży jak duchowni was potraktowali? Za waszą ślepą (bo z klapkami na oczach) wiarę, za wasze wyrzeczenia, kasę i pracę wytarli wam twarze kopią obrazu. Nawet nie zasłużyliście, żeby pokazali wam orginał!

  • Ale mnie nie przeszkadza, że w kościele było nabożeństwo tylko nie rozumiem po co wydawać kasę na jakieś kolorowe papierki wzdłuż trasy. W czym ma to pomóc uświetnić te wielkie wydarzenie? Ubiór kościoła nie wystarczył? A gdzie skromność tak wychwalana przez katolików?

   • Ale czy to Twoja kasa czy tych ludzi? Ty wydajesz na inne rzeczy i nic nikomu do tego. Zazdrościsz , że wydali swoją kasę na to co im się podoba?

 6. Każdy ma różne zainteresowania 1 wybiera książki psychologiczne 2 wybiera sport a 3 wybiera wiarę katolicką ważne żeby poczuć moc rzeczy które nas uszczęśliwiają i dają chęci do dalszego działania więc szanujmy się wszyscy bo każdy jest potrzebny jedyny plus takiego święta to że ludzie się spotykają a tego nam potrzeba w dzisiejszych czasach

  • Tylko czy fan sportu, czy książek psychologicznych krytykuje i obgaduje, traktuje jak diabła kogoś kto j lubi sportu czy skiazek? No nie. Tu chodzi o brak szacunku do niewierzacych. O brak uszanowania tego, bo oni wiedzą lepiej, wszystko najlepiej. Nie są w stanie uszanować ludzi niewierzących, nie raz byłem szykanowany przez ciotki sąsiad bo do kościoła nie chodzę. Mus to mus. Każdy chodzic powinien. Kim oni są by mówić co człowiek powinien? Dlatego zwiększa się atak słowny na katolików. Bo my sobie już nie pozwolimy być traktowani jak gorsi. Tylko dlatego że nie wierzymy w ich Boga.

   • tu chodzi o szacunek do drugiego człowieka ja staram się szanować każdego bo każdy jest inny i lubi co innego ale nie szanuje ludzi że prubują mnie zmuszać do czegoś czego ja nie chcę ja nie chodzę do kościoła i oczekuje od innych żeby uszanowali mój wybór

 7. Ludzie sķad w was tyle jadu? Idziesz nie komentuj, nie idziesz też nie komentuj. Swoją drogą szkoda, że CI wszyscy tak narzekający na Kościół zapomnieli dzięki komu mają święta i niedziele. Nie chcesz mieć z tym miejscem nic wspólnego nie obchodź świąt i nie kupuj choinki i wszelkich ozdób – tak samo szkoda wyrzucić pieniędzy jak na proporczyki itp.

  • Hela ja mogę wydawać swoje pieniądze na co chce. Wy również. Pytanie tylko czy nie warto robić czegoś co czemus służy? Daje coś na plus? Wiem macie swój Stan jakby upojenia czujecie się spelnieni tacy oh eh. Ale komuś przy tym pomagacie? Chorym dzieciom? Zwierzętom? Czy dzięki temu spotkaniu pojawi się choć jeden respirator w szpitalu? Sprzęt do leczenia sepsy? Jest różnica między imprezami które dają coś na plus. Które jednoczą i z tego spotkania wynika coś dobrego, a impreza która jest trochę ……. ciemnogrodem…..

   • Bo jakbyś nie zauwazyl, to oni muszą być najlepsi. Najlepsza rodzina, wzorowa, to taka która chodzi do kościoła, na co dzień porządna, cicha, spokojna. Najlepsze dzieci, najmądrzejsze muszą się z najlepszymi przyjaźnić. Najlepsi mężowie. Tworzenie chorego świata wiecznej rywalizacji, segregowania ludzi, zamiast uczyć wyrozumiałości zrozumienia ludzi sytuacji świata. Ucza jak być lepszym od innych.

    • Pani Agato a czy świecki świat też nie uczy jak być lepszym? A wyścig szczurów w korporacjach to czego uczy? A te korporacje raczej świeckie są. To mu ludzie mamy problem.

   • Wielu Polakom, pomimo hejtu, peregrynacja kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej nadal przypomina Jasnogórskie Śluby złożone w obecności rzeszy wiernych 26 sierpnia 1956 roku. Więziono prymasa Wyszyńskiego, nie uszanowano postaw ludzi wierzących.
    Trzemesznianie podczas nawiedzenia kopii obrazu 27 maja 1978 roku tłumnie wylegli na ulice. Demonstrowali trwanie w wierze i umiłowanie wolności. Przystroili miasto…
    AD 2022 – podpisany z imienia i nazwiska – uczestniczyłem w nawiedzeniu kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej dnia 4 grudnia i dzisiaj też będę.
    Anonimie i ukrywający się pod akronimami – łatwo etykietować innego nazywając wydarzenie „ciemnogrodem”. Proszę, jeżeli nie widzicie sensu w wierze poszukajcie znaczeń w imponderabiliach.

   • Widzisz w kościołach również bardzo często zbierane są pieniądze na cele, o których piszesz ale możesz tego nie wiedzieć bo tam nie bywasz. To o czym pisałeś jest ważne ale czy to nie z podatków ludzi państwo powinno zabezpieczać te potrzeby? Każdy swoje zarobione pieniądze może wydawać na dowolny cel i choć jednemu wydaje się on dziwny to dla drugiego jest ważny. Pozdrawiam

 8. Na tym życie polega że każdy w coś wierzy !!!
  Szanujmy wiarę i tradycje !!!
  Bez tego nudno by było !!!
  I akceptujmy też to że są ludzie mniej lub bardziej
  wierzący .

 9. Szanowny panie dr Andrzej Leśniewski czytam pana wypowiedzi i zastanawiam się czy z panem jest wszystko OK!
  Na siłę chce pan pokazać swoją wyższość językową – ok rozumiem jest to jedna z funkcji językowych by pisać to o czym się myśli ale …
  stawia się pan w dziwnym świetle, niech pan troszkę odpuści lub na trzemeszno24 napiszę sponsorowany post ze jest pan dr i co tydzień będzie on publikowany by nam prostym istotom mieszkającym w Trzemesznie wyryło się ze mamy tak wspaniałego dr 😀

  • Popieram wpis Nigdy nie uważałem się za jakiegoś wybitniej mądrego ale też nie uważam się za jakiegoś głupiego do kwadratu To tak słowem wstępu Dlaczego to piszę? Bo uważam że formy wypowiedzi w pisaniu słów – cytuję „imponderabilach” to skrajny przejaw takiego wywyższania się Zresztą tytułowanie się przedrostkiem dr. to według mnie początek a może i nie początek tylko dalsza część kompleksu niższości Człowiek inteligentny nie wywyższa się tytułami, zostawia to dla siebie Mój Świętej pamięci Ojciec mówił że są dwa rodzaje inteligencji – wyuczona i wrodzona Jak to mówił na zakończenie Tog Gear Jeremy Clarkson – i tym akcentem kończę moją wypowiedź Oczywiście trochę tą jego wypowiedź przekręciłem na swoją modłę Pozdrawiam wszystkich Szanujmy się jako ludzie Nie klasyfikujmy na lepszych i gorszych niezależnie od tego kto , gdzie i ile klas , szkół skończył

 10. Pan Lesniewski po to się uczył i ma prawo posługiwać się tytułem jaki osiągnął. Jest jednym z nas, zawsze ma dobre słowo dla każdego, z każdym porozmawia, jest inteligentnym człowiekiem. Uszanujmy to. Co do dekoracji dróg, ulic, domów pamiętam lata 70 i nawiedzenie obrazu Matki Bożej żyliśmy bardzo skromnie, w nocy wycinaliśmy proporczyki dekorowaliśmy kilometry drogi. Takich opini nie było. Poczekajmy do wyborów ile banerów, plakatów ulotek i wtedy jest OK. Uszanujmy że mamy tak wspaniałego gości w naszych parafiach. Skupmy się na modlitwie.

 11. Kochani krytycy, jacy musicie być nieszczęśliwi, zeby tak krytykować, tu nie chodzi o proporczyki ozdoby tu chodzi o przeżycie duchowe i wolnosci, mamy społeczeństwo technokratyczne w wiekszosći bez pokoju serca i ztąd ten jad

 12. Jak to powiedział kiedyś wspaniały,nieodżałowany Stanisław Lem:” Polska to jest cywilizacyjne zadupie”. I ja w pełni się pod tym podpisuję. Pozdrawiam wszystkich:)

 13. Człowiek słaby, wypełniony pustką , będzie się wywyższał ponad innych, próbujac poniżać, obrażać ,wyzywać od ciemnogrodów , mówiąc że zacofanie aby w ten sposób jakoś sobie sumienie uspokoić i usprawiedliwić.

 14. Nie znacie, katolicy II przykazania? „ Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj