Obradowali o bezpieczeństwie

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Na wczorajszych obradach połączonych komisji Rady Miejskiej radni wysłuchali informacji na temat bezpieczeństwa w naszej gminie w ubiegłym roku. .Jako pierwszy swoje sprawozdanie przedstawił komendant policji, starszy aspirant Krzysztof Kaczmarek.

Jak wynika z informacji komendanta, w 2017 roku dominowały przestępstwa pospolite, takie jak kradzieże, kradzieże z włamaniem, uszkodzenie mienia. Nie odnotowano żadnego rozboju.

Zdecydowanie większą liczbę niż przestępstwa stanowiły wykroczenia, których zanotowano nieco ponad 1000. W 135 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu, w pozostałych stosowano postępowanie mandatowe. Najwięcej z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, a także zakłócania porządku i drobnych kradzieży.

Na drogach miasta i gminy wydarzyło się 9 wypadków i 122 kolizje. Zarówno komendant policji jak i radni pozytywnie ocenili efekty dodatkowych patroli pieszych finansowanych przez samorząd. K. Kaczmarek apelował do radnych o zabezpieczenie podobnych środków na ten cel w bieżącym roku.

Stan bezpieczeństwa pożarowego oraz efekty pracy trzemeszeńskich strażaków przedstawił Prezes Zarządu Oddziału Miejsko Gminnego OSP Marek Gotowała. W 2017 roku zaistniało 180 zdarzeń wymagających interwencji straży pożarnej. Oprócz pożarów były to między innymi wypadki drogowe, pompowanie wody z zalanych obiektów, usuwanie skutków wichur, usuwanie plam na jezdniach, a także zabezpieczenie imprez masowych.

Na terenie naszej gminy działa 8 jednostek, z których wiodącą jest OSP Trzemeszno, włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Pozostałe to Wydartowo, Kruchowo, Ławki, Gołąbki, Jastrzębowo, Wymysłowo, Trzemżal. Zrzeszają one ponad 200 ochotników.

M. Gotowała zwrócił uwagę ma bardzo zróżnicowany stan strażackich pojazdów. Najmłodszy samochód ma 4 lata, najstarszy – 47 letni – to żuk jednostki z Wydartowa. Wiele z nich przekroczyło lub zbliża się do granicy 25 lat, od której to pojazd można uznać za zabytkowy.

Mimo tak sędziwego wieku są one utrzymywane w ciągłej gotowości do działań.

30 Komentarze do Obradowali o bezpieczeństwie

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  A o wczorajszej wojnie pomiędzy radnymi wybrańcami gminy opinia publiczna dowie sie w wielki wtorek z przemian czy w wielki czwartek z pałuk ?

 2. maly napisał(a):

  niby macie monitoring a samochody nadalal rysuja moze zajac sie tym piesze patrole kamery przegladac

  • Mieszkaniec napisał(a):

   I za parkowanie przed wejściem do bloku też by się mogli zabrać, ale nasza policja widocznie wieczorami się bunkruje w komisariacie.

  • Bolo napisał(a):

   Samochód zarysowany ?!
   Mi skradziono auto kilka lat temu , odnalazlo się gdy się w nim paliwo skończyło i jakąś dziwną pieczatka, pewnie sprawcy . Ale po miesiącu sprawa ułożona z braku dowodów .
   Ps
   Pieczatka była z zakładu …..
   A syn właściciela akurat był na przepustce z więzienia
   Jakieś sugestie ?

 3. Kasia napisał(a):

  A dla strażaków gratulacje. Robią swoje. I można na nich zawsze liczyć.

 4. Anonim napisał(a):

  Matura 2018 wiedza o społeczeństwie. Temat – Kto jest moim idolem i dlaczego RM Trzemeszna ?

 5. bezpieczne miasto? napisał(a):

  Na interwencję policji czeka się od pól do ponad godziny od zgłoszenia… Ktoś ma inne doświadczenia? Gdzie w tym czasie sa dyżurujący? W domach na kolacji i trzeba ich wpierw na komendę pozbierać? Policyjne auto kursuje po mieście i gminie w te i wew te w ostatnie dni miesiąca, by wypalić i rozliczyć paliwo? Ktoś ma inne obserwacje?

  • do ,, bezpieczne miasto ,, napisał(a):

   Najgorsze jest to , że Policja albo udaje albo nie chce widzieć samochodów przekraczających dozwolone prędkości i zabaw na jezdniach miasta . Nie zauważa podstawowych naruszeń prawa drogowego takich jak pozostawianie samochodów na zakazach , parkowanie na terenach zielonych , lekceważeniu sygnalizacji świetlnej , nadużywania sygnałów dźwiękowych itd.
   To tylko nieliczne spostrzeżenia zwykłego obserwatora . Ale tak to bywa jak jeździ się jedynie dla samego jeżdżenia i widzi się to co chce się zobaczyć .

   • bezpieczne miasto napisał(a):

    Może im ufundować “od społeczeństwa dla komisariatu” te trzy słynne małpki – jedna zasłania sobie oczy, druga uszy, a trzecia usta? Postawią sobie na biurku u komendanta… Taka dewiza.

 6. Prezes i jego kotki napisał(a):

  Ok osp Trzemeszno 180 wyjazdów A reszta?

 7. Anonim napisał(a):

  Nawet jak wyjechali 2 razy to komuś pomogli .A Ty co zrobiłeś dla potrzebującego pilot tv komp piwo i ciepłe kapcie

  • babcia napisał(a):

   Od naszych Strażaków to z daleka! Bo nie lubię jak ktoś na nich szczeka. To nasi przyjaciele i koniec na tym.

  • Nutria napisał(a):

   Wyjazd nie oznacza od razu pomocy. Po drugie to z tych pieniędzy które tam się rozpływają pomógł byś dużo skuteczniej większej liczbie osób. Niestety taka jest prawda i utrzymywanie takich małych jednostek jest marnotrawstwem publicznych pieniędzy.

   • Anonim napisał(a):

    Nutria i kotki sam/sama jesteś mały bo to właśnie było 180 wyjazdów Interwencyjnych . a gdzie byłeś jak w siepniu trzeba było usuwać połamane drzewa? Skutki nawałnicy ogądałeś w polsacie lub grzałeś 4 litery na plaży

    • Nutria napisał(a):

     Te 180 wyjazdów to miało Trzemeszno i nikt nie kwestionuje potrzeby ich finansowania. Chodzi o te wiejskie jednostki, które mają po kilka wyjazdów albo wcale.

     • Anonim napisał(a):

      To nie ich wina że mają stary sprzęt i samochody że są niedoinwestowane ze ich nie alarmuje psp ale jak zajdzie potrzeba są Na miejscu nie ma wojska nie ma policji nie ma kamer telewizji nie ma politykow ale sa te male osp tylko ich nikt nie widzi i tak bylo w sierpniu 2017 nie mozna bylo dojechac tu i tam z zewnątrz a oni działali od srodka te duze straze byly w Gnieźnie a kto ratował w gmine trzemzal jastrzębowo ławki gołąbki tak było w rytlu i jest w całej polsce.nie znasz sie na temacie to za nim cos napiszesz zapytaj strazakow np. W słowikowie

     • Nutria napisał(a):

      Anonimie do tego o czym piszesz nie potrzeba straży na wsi. Wystarczy chłop z piłą który za robotę będzie miał zapłacone i zrobi to samo bez płacenia dodatkowo za całą otoczkę straży ogniowej.

     • armani napisał(a):

      Nigdy nie wiadomo kiedy wiejskie jednostki osp się przydadzą przykładem była nawałnica w sierpniu nadal uważasz że są nie potrzebne? zapytaj ludzi którzy mieli udzielaną pomoc przez osp właśnie ze wsi…. czy faktycznie są nie potrzebni

 8. darek napisał(a):

  Ja pierd…prezes dyrektor radny i co jeszcze no wybory otaja jak ze sraka.l

  • Anonim napisał(a):

   Pan Gotowała jest dłużej radnym i prezesem w straży niż Ty masz lat. Dopnij se pampersa hejciku

   • Do Anonim napisał(a):

    I az za dlugo i nic nie zrobil dla naszego miasta a co do lat to sienie wypowiadam czy rocznik 1936 mowi ci cos obesrancze w pampersie.Jesli ktos sie pcha do samorzadow to niech sie wykaze a tu cos marnie widac.

 9. Ja napisał(a):

  Za picie piwa szczgolne przestępstwo obleca miasto dwa trzy mandaty i do konca roboty lezenie

 10. zofia napisał(a):

  jak wam się bedzie dupa paliła to docenicie pracę strażaków !!

 11. wyborca napisał(a):

  PANIE KOMENDANCIE – PIJANYCH KIEROWCOW LAPAC ZEBY NAM DZIECI NIE POZABIJALI

  JEDEN JUZ WYELIMINOWANY ALE O ZASLUGA GNIEZNIENSKIEJ POLICJI BO TO ONI GO WYCIAGNELI NASZA POLICJA NIE ZNALAZLA PIJAKA W AUCIE

  OBY NA NASZYM TERENIE WYKRYWALNOSC WZROSLA I ZEBY POLICJA Z GNIEZNA NIE MUSIALA ROBOTY ZA WAS ROBIC

 12. Jago napisał(a):

  Każdego praca powinna być dostrzeżona każdej jednostki. Trzemeszno jest dobra jednostka i każdy kto potrzebuje otrzymuje od niej pomocy pozdrawiam :]

 13. Mieszkaniec napisał(a):

  A gdzie są patrole w Lubiniu przy blokach weekendy po 22.00 głośna muzyka z samochodu,zakłócenie ciszy nocnej i trzaskoniec drzwiami,piski opon itp…Trzemesznie nadmierna prędkość aut i brak kultury na pasach! Wziaść się do pracy !!!Bezpieczeństwo i spokój najważniejsze !

  • milicyjne tradycje napisał(a):

   Nie ma zgłoszenia, nie ma interwencji. To pierwsze primo. Po drugie, nie śpieszy się! Po trzecie, kupę roboty na komendzie jest. Po czwarte inne interwencje są… pilniejsze! Po piąte, nie zawracać głowy, nie robić zamieszania, rozejść się, obywatele!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado