Obradowali harcerze

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie odbył się zjazd sprawozdawczy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego im. Powstańców Wielkopolskich 1918 / 1919.

Trzemeszeński hufiec działa na terenie miasta i gminy. W jego skład wchodzą gromady zuchowe, drużyny harcerskie i starszoharcerskie, patrol wędrowniczy, drużyna “Nieprzetartego szlaku”, Hufcowy Krąg Instruktorski oraz Harcerski Krąg Seniora.

Zgodnie ze statutem władze wybierane są co 4 lata, a w połowie trwania kadencji należy zwołać zebranie sprawozdawcze. Wczoraj, w imieniu Komendy Hufca, sprawozdanie przedstawiła komendantka, hm. Stanisława Szymańska. Zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium za minione 2 lata działalności.

Władze samorządowe reprezentował wiceburmistrz Dariusz Jankowski.

W trakcie zjazdu odbyła się uroczystość przyznania stopni podharcmistrza siostrom Paulinie i Martynie Kwiatkowskim. Poinformowano też, że podobny awans otrzymał w tym roku Ireneusz Kasprzyk – komendant Harcerskiego Kręgu Seniora.

9 Komentarze do Obradowali harcerze

ogloszenia
 1. Anonim napisał(a):

  Szkoda tylko,że przy okazji świąt państwowych i wartach przy pomnikach nie ma tych charcerzy ze zdjęć tylko wysługują się małymi dziećmi.No ale jak we wszystkich związkach kto inny na sale,a inni do roboty.

 2. Jano napisał(a):

  Jak zwykle u” Anonima” – krytyka przy braku wiedzy na temat struktur ZHP. Nie wie co to Zuchy, Harcerze, Instruktorzy czy Komenda Hufca. Proponuję zapoznać się z przepisami, kto może brać udział w zjazdach sprawozdawczych. Zrób coś pożytecznego dla naszego społeczeństwa. Twoje zainteresowania to pouczanie, krytyka i drwina. Brawo! Wszystkiego najlepszego i dobrego samopoczucia. Zbliżają się wybory, masz szansę pokazać co potrafisz.

  • Anonim napisał(a):

   Jano demo też widzi to co ja i większość,wiem co to zuch czy harcerz.Ponad 80 lat osoba harcerz śmiechu warte i jak każda władz jakby przyspawani do stanowiska.Jak w piosence TRZEBA WIEDZIEĆ KIEDY ZE SCENY ZEJŚĆ?.

 3. demo napisał(a):

  Chętnie bym się dowiedział co zostało zrobione i ilu młodych ludzi jest w szeregach harcerstwa. Większość twarzy widzę od zawsze!

 4. brawo!!! napisał(a):

  Ciekawe…,że gdy chodzi o Boga, Honor i Ojczyznę, a nie dochodowe zajęcia, sesje i wpływowe posadki naszej gminy, to możemy liczyć głównie na kobiety!!! I to jakie! Duma mnie rozpiera. Mundury,a nie garnitury – tutaj “czas honoru” wciąż trwa!

 5. do Demo i anonima napisał(a):

  Jak łatwo skrytykować nie zagłębiając sie w temat. Wystarczyło przyjść 11 listopada do kościoła i na cmentarz aby zobaczyć ilu jest harcerzy i zuhów. Nasz gmina wyróżnia sie pod tym względem, w wielu innych harcerstwa nie ma wcale albo jest w szczątkowych formach. U nas jest to jedna z lepiej działających organizacji. Wielki plus nalezy sie komendzie hufca za zaangażowanie w ostatnim czasie podopiecznych Środowiskowego Domu Opieki Społecznej. A Anonimowi napisze tylko. Szkoda , że juz nie ma obowiązkowej służby wojskowej. Wiedziałbyś wtedy , że na warcie nie stoi dowódca batalionu, czy kompani a szeregowi ewentualnie podoficerowie.

  • Anonim napisał(a):

   Akurat ja wojska jeszcze prl-owskiego nie unikałem jak wielu cwaniaków i wiem dobrze co i jak.A jeszcze kilka lat wstecz harcerzy tych po 70-tce.widywałem tylko wtedy gdy się zbierali na dalsze wyjazdy,wycieczki,młodzieży z wart przy pomnikach czy grobach nigdy nie widziałem.

   • ... napisał(a):

    Jak nigdy nie widziałeś harcerzy lub zuchów na wartach, to znaczy że nigdy nie byłeś na mszy za ojczyznę 11 listopada, bądź 3 maja. Zawsze są, i poczty sztandarowe i zaciągnięte warty honorowe. A jak nie wychodzisz z domu to popatrz na zdjęcia na portalu:)

 6. Amin napisał(a):

  Profesjonalny głos w sprawie harcerzy. A Demo i anonim niech piszą co chcą. Prawda jest taka jak głos z godz.7.25.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado