Strona główna Różne Obradowali harcerze

Obradowali harcerze

3048
9

W auli ZSOiZ odbył się zjazd sprawozdawczy trzemeszeńskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego. Oprócz wymaganych przy tej okazji sprawozdań i podsumowań była to też okazja do podziękowań za dotychczasową pracę.

Wyróżnienia wręczono najbardziej zaangażowanym harcerzom i instruktorom, a także przedstawicielom instytucji wspierających działanie hufca.

Przesłaniem zjazdu były słowa Andrzeja Małkowskiego – ,,służba dobrowolna, z własnej chęci i bez niczyjego przymusu przynosi najwyższy człowiekowi zaszczyt”.

Wielkopolską Komendę Chorągwi ZHP reprezentował hm. Maciej Siwiak, a władze samorządowe – burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka.

Zjazd rozpoczął się od odśpiewania Hymnu ZHP, a zakończył „Bratnim słowem”.

9 KOMENTARZE

 1. PODWYŻKI podatków od nieruchomości
  +
  PODWYŻKA opłaty za odpady
  ————————————————
  = Mniej pieniędzy w kieszeni mieszkańców!

  PODWYŻKA diet dla radnych
  +
  PODWYŻKA wynagrodzenia burmistrza
  —————————————————————
  = Mniej kasy w gminie

  Kto zyska na tych wszystkich planowanych za 3 dni w środę podwyżkach?
  a) mieszkańcy;
  b) budżet gminy;
  c) wszyscy;
  d) wybrańcy – władza.

  To uchwały, które mają być podejmowane już za 3 dni bo w środę.
  Ciekawe czy, ci którzy mają przez sobą takie pytanie wybiorą koło ratunkowe w postaci publiczność?

  • prosze pana jak pan tak moze ! nasz vice burmisstrz sie stara jak moze dojezdza nawet z mogilna tyle lat i nikt mu zato nie zwraca ! a same trafne decyzje podjete w ostatniej dekadzie to tego pan nie liczyl ?? ile gmina zyskala ???? prosze tak nie szczekac jak by nie by ltaki doby to nikt by go tam nie czymal

 2. No tak !!! Nowe, dodatkowe lampy na przejściach nie oślepiają dojeżdżających urzędników tylko nas mieszkańców, żyjących tu 24/h: mieszkających w pobliżu tych lamp, przechodniów z naprzeciwka przejścia oraz nadjeżdżających kierowców. BEZ – pieczeństwo na całego !!! Jakie to normy wskazały „kont” nachylenia tych lamp (model lamp też do wyjaśnienia) oraz montaż bezpośrednio na słupach na krótkiej rurze. Taka to inwestycja pt.”Byle było”.
  Redakcjo POMOCY !!!

  • Kiepsko to wygląda. Krótkie rury i byle jak ustawione. Na PKS-ie to nie idzie wjechac tak oślepiają. Ktoś kogoś tam rozjedzie. Reszta to też żenada……… Tylko kontrol ….. cos rozwiąże.

   • Zocha ,masz rację, kto przyjął takie rozwiązanie, przecież doświetlenia to strumień wyłącznie skierowany na pasy nie zaś porażające oświetlenie całego terenu przyległego.To tylko w naszej gminie czyni się takie dzieła.Po co takie doświetlenia, czy mało płacimy za prąd.Kto to zatwierdził i odebrał ?A jak potrzeba zbudować chodnik od działkowej do magnolii gdzie jest takie duże niebezpieczeństwo dla pieszych to nie ma pieniędzy ,natomiast potężne konstrukcje na istniejących przejściach co 50 m na ul.Mogileńskiej napakowano ,jakby nie szło coś lżejszego np. mniejsze i też spełniające wymogi bezpieczeństwa.Hej radni wy tego nie dostrzegacie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj