Strona główna Kultura Obchody Święta Wojska Polskiego

Obchody Święta Wojska Polskiego

1597
12

15 sierpnia to Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920 r. W naszym mieście obchody 103. rocznicy tego wydarzenia zaplanowano na jutro, 14 sierpnia.

O godzinie 12:00 na skwerze Hipolita Cegielskiego odczytany zostanie apel poległych. Otwarta też zostanie okolicznościowa wystawa plenerowa.

O godzinie 17:00 w Domu Kultury będzie okazja do zapoznania się z sylwetkami dwóch bohaterów tamtych dni – Władysława Fornowskiego i Władysława Wleklińskiego. Obaj to trzemesznianie, kawalerowie Virtuti Militari.

O ich życiu i wojennych losach opowiedzą Andrzej i Dariusz Leśniewscy z Fundacji Kierunek Kultura. Przewidziano też dyskusję panelową.

12 KOMENTARZE

 1. Jak tam obrońcy DEMOKRACJI spod znaku PO, PSL i Lewicy? Referendum chcecie bojkotować? Bojkotujcie. Lepszego prezentu Jarkowi nie możecie zrobić. Jakby Wam Tusk kazał iść głosować to byście lecieli. Śmieszni jesteście. Takie stado baranów. Jarek Was porobił jak zawsze. Nawet Jachira w końcu to zrozumiała przyznając, że politycy obecnej opozycji są odzwierciedleniem wyborców, którzy ich wybierają. Nie sądziłem, że się z nią kiedykolwiek zgodzę ale jak to w życiu bywa nigdy nie mów nigdy.

   • Póki co to ty sobie ulżyłaś. Ja ci na spokojnie napiszę. Święto kościelne zostaw proboszczowi, on już wie co ma robić. Jutro jest też nie mniej ważne święto państwowe. Dla władz świeckich powinno ono być ważniejsze niż kościelne. Jak jest… widzimy.

 2. Hej Demokraci z fatalnej totalnej opozycji? Zapiszę się do komisji wyborczej aby wiedzieć jacy idioci będą bojkotować referendum. Wówczas będę wiedział z jakimi fałszywymi demokratami mieszkam w tej gminie. Macie wybór abyście się nie zdradzili. W ogóle nie idźcie 15 października do wyborów. Zrobicie wówczas coś dobrego dla Polski. a jak będziecie bojkotować to wówczas będę miał wiedział wszystko czarno na białym. Już zacieram ręce.

  • Tak właśnie działa demokracja. Jedni organizują referendum a drudzy nie muszą w nim brać udziału, a jeszcze kolejni mogą wyrazić swój sprzeciw właśnie w taki sposób.

   • Bojkotowanie referendum nie na ma nic wspólnego z demokracją. Skoro poprzez bojkot frekwencja będzie poniżej 50% to o jakiej demokracji piszesz? Wówczas wynik nie jest wiążący a więc to rządzący robią co chcą. Nie musisz udawać inteligenta. Typowy wykształciuch z Ciebie.

    • Wyborca PS zabrakło jeszcze argumentu, że dziadkowie umierali byśmy my mogli głosować. Potraficie robić coś innego oprócz straszenia złym Donaldem i plucia jadem?

     • Twoi dziadowie nie walczyli o WOLNĄ Polskę? Jeśli nie to jest tylko jedno wytłumaczenie. Każdy rozsądny wie o czym mowa. Nie masz się czym chwalić.

     • Każdy rozsądny wie, że to referendum to farsa , rozpaczliwa próba pozyskania głosów i policzek dla narodu, chociaż tacy jak Ty nie są w stanie tego zrozumieć. Pogarda z jaką zwracacie się do ludzi o odmiennych poglądach to zapewne dopiero zapowiedź waszych możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj