Strona główna Różne O dożynkach rok wcześniej

O dożynkach rok wcześniej

3185
23

Przez trzy kolejne lata nie było w Trzemesznie dożynek gminnych. Przez dwa lata główną tego przyczyną była pandemia. W tym roku żadne z sołectw nie wyraziło chęci organizacji Święta Plonów.

Sołtysi byli rozczarowani faktem, że burmistrz Krzysztof Dereziński zwołał w tej sprawie spotkanie dopiero w drugiej połowie lipca. Pisaliśmy o tym |TUTAJ|. Burmistrz obiecał wówczas zorganizowanie samej zabawy dożynkowej. Ta jednak również się nie odbyła.

Jak się okazuje, K. Dereziński tym razem wziął sobie do serca apel sołtysów, aby o dożynkach rozmawiać odpowiednio wcześniej. W ub. sobotę w Trzemżalu odbyło się w tej sprawie spotkanie. Podjęto na nim pierwsze decyzje. Święto Plonów w 2023 r. odbędzie się w Kamieńcu.

Burmistrz zadeklarował wpisanie do projektu budżetu 50.000 zł na organizację imprezy. Jeśli wszystkie zgłoszone postulaty zostaną spełnione, przyszłoroczne święto może wyglądać jak te sprzed lat. Planuje się bowiem uświetnienie wydarzenia występem jakiejś gwiazdy, powrót do wieloboju sołectw i nagród dla rolników.

Ustalenia sobotniego zebrania nie są oczywiście wiążące. Konkretne decyzje będą zależne od kształtu przyszłorocznego budżetu gminy, o czym zdecyduje Rada Miejska.

23 KOMENTARZE

  • To jest prawdziwy obraz tego burmistrza,znów coś mówi,pytamy czy jest we wszystkich szkołach zabezpieczony węgiel aby nie było to pretekstem do nauczania zdalnego, bo podobno będą przepisy to uniemożliwiające ,tak teraz zacznie wszystko obiecywać bo został jeszcze jeden rok i wybory,będzie go dużo ,tylko aby mieszkańcy nie dali się zwieść

  • Czytaliśmy, że remonty dróg dobiegają ku końcowi. Ja niezauważyłem nawet, że się rozpoczęły – pisałem otym. Dąbrowskiego, Wojciecha św, Kopernika i dojazd do oczzyszczalni. Dla Jankiela wirtualne pieniądze i wizja przepięknie zagospodarowanego budynku dworcowego – hłehłehłe. Ciekawe Kto pierwszy się tam powiesi by do histori manufaktury się wpisać.

 1. panie k..a co mnie hodniki opchodzom ! nam sie ta impreza po prostu nalezy !!
  pytanie czy w te 50 tysia wodka i bimberek jest wliczone cos ?

 2. Na co te 50 tysięcy? Tu 50 tam 50 i tak się nasze ciężko zarobione pieniądze się rozchodzą. Dawać szczegóły. Na co dokładnie te 50 tys? Dyzio taki krytyk PiSu a co robi? Nie ma kasy na remont ulic a tutaj proszę bardzo. 50 tys na dożynki. Zastaw się a postaw się. Ciekawe co na to nowy skarbnik. Oj będzie rwał włosy.
  Co z szumnie zapowiadanym kapitalnym remontem ulicy Dąbrowskiego?ta ulica odzwierciedla stan tej gminy i sposób w jaki rządzi w tej gminie. Nie słychać aby coś się działo.

  • panie jestes pan z miasta masz pan imprezy co chwile jakies pod halą OSiR a my rolnicy tez cos chcemy od zycia miec i nie pisz pan gupot bo dzienki rolnikowi masz pan chlep i tyle w temacie

   • Zamiast imprezować na dożynkach zainwestuj lepiej w słowniki języka polskiego i ortograficzny bo wystawiasz marne świadectwo rolnikom tą swoją „polszczyzną”.

    • Ej ty ,,językoznaFco,,!😂 Jak chcesz uczyć innych zasad pisowni, to sam się ich naucz i też zajrzyj do książki, żeby się dowiedzieć ,do czego służą znaki interpunkcyjne. Marne świadectwo wystawiasz wyborcom, tą swoją,,polszczyzną,, Chyba że jesteś z peło, to ich poziom.

     • jezdem z pisu a co ? a niech tylko pan cos sprobuje powiedziec o przekopie to powiemy zes pan rusek i tak z innymi inwestycjami tez zaczniemy mowic to sa nasze pieniasdze wydane i my decydujemy na co a kto jest przeciw respiratorom i innym ten rusek taka teraz bedzie nasza linia obrony

 3. Nie żadna pandemia ani sołtysi. Po prostu nie chciało sie nikomu organizować. Teraz sprawa zupełnie inaczej wygląda. Obojętnie, czy wybory będą w 2023, czy na wiosnę 2024 to te dożynki będą ostatnimi przed wyborami. Czegoś jeszcze nie rozumiecie?

 4. No wybory się zbliżają w innych gminach nie mają problemu z organizowaniem corocznych dozynek i mają zabezpieczone na ten cel fundusze tylko w Trzemesznie dziadostwo nic się nie dzieje lepiej by wyłączyli te lampy w parku komu tam przyświecają zero oszczędności jednak czas na zmiany

 5. Wystarczy,że oświetlenie uliczne będzie włączane trochę pużniej czyli wtedy kiedy trzeba a nie jak się zdaża słońce świeci i lampy świecą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj