Strona główna Różne Nowy szpital otwarty

Nowy szpital otwarty

4596
10

Wczoraj o godzinie 10 miało miejsce uroczyste otwarcie nowego budynku szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. trzemeszeńscy samorządowcy – burmistrz Krzysztof Dereziński oraz przewodniczący RM Benedykt Nitka.

Nowa, siedmiokondygnacyjna lecznica posiada m.in. nowoczesną porodówkę i oddział położniczy, chirurgię, ortopedię, kardiologię, intensywną terapię oraz pracownie diagnostyczne. Na górze budynku znajduje się lądowisko dla śmigłowców LPR.

Na każdym oddziale nowego szpitala dostępny jest aneks kuchenny dla pacjentów, a wszystkie sale posiadają m.in. własny węzeł sanitarny.

Szpital zapewnić ma kompleksową opiekę zdrowotną w regionie, oferując całodobowy oddział ratunkowy, świadczenia ambulatoryjne, zabiegi planowe, programy profilaktyczne oraz bardzo nowoczesną diagnostykę. Pierwsi pacjenci leczeni będą już w lipcu.

Cieszę się z tego wydarzenia. Szpital w Gnieźnie jest najbliżej położonym szpitalem, a mieszkańcy Trzemeszna często kierowani są przez lekarzy pierwszego kontaktu właśnie tam. Inwestycja rodziła się w bólach, ale wreszcie została zakończona” – komentował burmistrz K. Dereziński.

Realizacja inwestycji trwała 15 lat. Została sfinansowana ze środków budżetu powiatu gnieźnieńskiego, budżetu państwa, środków unijnych, a także z pożyczki.

10 KOMENTARZE

    • Gdzie my jesteśmy,to rozpacz że znów nie potrafimy pozyskać środkow,taka mała wiejska gmina łubowo wciąż jest na listach,a my dlaczego? od kiedy nie ma p.Pawła to przepaść tego co bylo,co p.burmistrz i rada robicie,nic i na nic nie ma pieniędzy,to zahamowanie wszelkiego rozwoju

  1. Debata się zbliża odnośnie wotum zaufania dla burmistrza,jeżeli rada jego udzieli to bedzie ich koniec łącznie z przewodniczacym ,trzeba to wszystko rozliczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj