Strona główna Różne Nowy płot dla „dwójki”

Nowy płot dla „dwójki”

3434
15

Każdy, kto przechodzi ulicą 1 Maja może zauważyć, że ogrodzenie Szkoły Podstawowej nr 2 swoje lata świetności ma już dawno za sobą. Jeśli przyjrzeć się mu dokładnie, można zauważyć trzy różne „style”.

Część płotu to prawdopodobnie ponad stuletnie murowane słupki i kute elementy metalowe. Odcinek po prawej stronie furtki został zbudowany stosunkowo niedawno, po rozbiórce sąsiadującego kiedyś ze szkołą budynku. Tylko częściowo nawiązuje on do starszej części opłotowania. Z pierwotnym stylem nie ma natomiast nic wspólnego brama wjazdowa.

Na poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, radni – na wniosek burmistrza – przyznali 60000 złotych na budowę nowego płotu. Obecny na obradach dyrektor szkoły – Sławomir Kupś poinformował, iż wymiana ogrodzenia jest koniecznością wynikającą z decyzji Sanepidu.

Inspektorzy stwierdzili, że stan płotu zagraża bezpieczeństwu uczniów i przechodniów. Jak się okazuje, wpływ na stan ogrodzenia – oprócz upływu czasu – miały korzenie drzew, rosnących niegdyś na szkolnym boisku.

Nowy płot został zaprojektowany w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków i będzie nawiązywał wyglądem do pierwotnej wersji.

15 KOMENTARZE

 1. Ten plot powinien byc dawno zrobiony. Oczywiście na dwójkę oszczędza pieniazkow jak tylko mogą,a potem rodzice,ktorzy poslalu dzieci do 1 sie wywyzszają i krytykują inne matki,ze do takiej bidnej szkoly poslali.

 2. A pisalem kiedys ze plot szpeci miasto a takze szkole no i stalo sie trzeba sluchac mieszkancow a nie zabierac sie za zakazy na ulicach no i wyszlo na moje pozdr.

 3. iż wymiana ogrodzenia jest koniecznością wynikającą z decyzji Sanepidu.

  Inspektorzy stwierdzili, że stan płotu zagraża bezpieczeństwu uczniów i przechodniów

  Sanepid wydaje takie decyzje … to chyba jakaś bzdura jedynym organem o tym płocie to Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gnieznie .
  A co z konserwatorem wie o tym jakie sa działania Konserwatora czy zezwolił na zmianę ogrodzenia i jakie s a odstępstwa o tego który jest obecnie …

 4. Pamiętam babcię która mieszkała w tym zburzonym domy i moment kiedy go rozbierali. Boże jak to dawno było. Potem wywrotki przywoziły żwir na to boisko. To było jakieś 30lat temu. Echh.

 5. Każdy , kto przechodzi ulicą ks.Kowalskiego może zauważyć , że ogrodzenie boiska szkolnego ma jeden lecz wyjątkowy ,,styl,, .
  Płot w całości to niestety spuścizna po PRL-u skutecznie zaniedbywana . Być może jest to celowe działanie aby zniszczyć ,,pomnik,, świetności LO i jego dyr E. Pruskiego .
  Burmistrz karmi szmalem świtę marnych dyrektorów-gospodarzy . Widać , że tak musi być . Ważnym pozostaje chęć własnego przetrwania nad miernotą i nieudolnością !!!!!

 6. Przy jedynce postawili coś co tylko z nazwy przypomina płot… a przy „dwójce” będzie konserwator zabytków decydował … pewnie jak na babie z klinkieru/cegły. poinformowany ma 100% racji….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here