Strona główna Polityka Nowy adres transmisji obrad

Nowy adres transmisji obrad

2562
15

Na stronie Urzędu Miejskiego Trzemeszna pojawiła się dziś informacja o nowych zasadach transmisji internetowych sesji Rady Miejskiej oraz obrad komisji. Od dziś będą one dostępne nie na kanale YouTube, a na serwerze gminy.

Temat ten poruszony był na październikowej sesji Rady Miejskiej. Wówczas to Tomasz Gorczycki z Urzędu Miejskiego tłumaczył radnym kwestie prawne takich transmisji. Jak mówił, niechlubną praktyką samorządową jest zamieszczanie obrad na YouTube, chociaż zrozumiałą z uwagi na koszty. Powinny one być umieszczane na serwerach usytuowanych na terenie UE. Z tego powodu urząd podjął działania, aby odbywało się to na serwerach użytkowanych przez gminę.

Jak tłumaczył, chodzi o ochronę danych, w tym wizerunku osób spoza rady uczestniczących w obradach. „Wchodzimy w taki obszar, że jednostka samorządu terytorialnego nagle znajduje się w przestrzeni nawet poza Unia Europejską i wzrasta ryzyko, że jakieś dane osobowe wypłyną”.

Warto dodać, iż w ostatnim czasie nie było transmisji obrad komisji. Dziś ponownie mają one być transmitowane. Jak do tego doszło to temat na osobny artykuł. Na pewno do tego wrócimy.

Czy teraz dane nie popłyną poza Unię Europejską? Trudno nam to sobie wyobrazić. Warto też zauważyć, że na YouTube nadal transmitowane są np. obrady Sejmu.

Zainteresowanych dzisiejszymi obradami połączonych komisji Rady Miejskiej (początek o godzinie 16:00) odsyłamy do informacji umieszczonej na stronie UM. Dostępna jest ona |TUTAJ|.

15 KOMENTARZE

    • Panie Kolego – prace komisji to najważniejsze sprawy dla Nas mieszkańców czy jak wolisz obywateli gminy. Tu dowiadujesz się Kto o Nas chce zadbać, Kto pragnie zadbać o bespieczeństwo mieszkańców. Gościsz Tych ludzi w swoim mieszkaniu – chociaż po Nich niesprzątasz. Wiesz jednak Kto dbał o Twój konfort umierania. Radni są świetni, chcą zadbać o nas wszystkich – ale bilans znowu zrównał się zeru. Na odejście przedostatniego sołtysa kruchowa Szanowni radni na wieniec składali się z własnych pieniążków – kiedy „małpki” z funduszu reprezentacyjnego sponsorowane były.

    • Nieporuszyli Pańskiego tematu. Sprzedali trzy kolejne działk. Wiosną będzie lepiej. Ten samorząd grzecznie żegna się z nami. Pan Jankowski rowy w Mogilnie kopał będzie a Pan Dereziński w domu dziecka przysypiał będzie przy biórku w wymażonym pokoiku. Role podzielone. Ale to rondo – nijak mi niepasuje – bo japieszy jesstem. Pan Dąbek i pan Tarnowski mają jakiś problem? Brak w gminie odpowiedniego referatu? Kontenery dla Ukraińskich uciekienierów na krawężnikach mmmmmmmmmmmmuszą stać? Miast obywatela Ukrainy – Trzemesznianina Waść zabić wolisz?i

    • no kim moze sie dowiedziec jak nazywa sie radny czy burmistrz albo posluchac co nasz burmistrz kombinuje i bedzie wiedzial bo nie jest w Unii Europejskiej i moze nas zaatakowac uzywajac tych informacji – generalnie panstwo PiS puszcza rakiety i potem pol roku szukaja tych rakiet po lasach ale informacje tajne co ustalamy w Czemesznie to wiesz wazniejsze – jak ludzie glosowali tak potem maja

      • Ok tam oj tam Gorzkie żale to w kościele Ciesz się życiem Śnieg ostatnio spadł Ale była radocha Dawno tyle dzieci w zimnym dniu nie widzialem Tylko narzekacie i narzekacie Zmieni ten wpis coś w twoim życiu ?

  1. Gdzie jest niby nagranie z wczorajszej komisji. Czy burmistrz robi z ludzi głupich? Po co zamieszczona jest informacja, że jest coś dostępne skoro nie ma tej transmisji. Próbuje wyszukać i tej komisji, o której tu pisze Trzemeszno 24 nie ma! Chętnie bym posłuchał czy jakiś radny zapytał o temat wolnej amerykanki nad brzegiem jeziora. Nie każdy ma czas jak urzędnicy aby sobie siedzieć i patrzeć co tam rzucą w internecie. Co macie do ukrycia? Przecież to z między innymi moich podatków macie wynagrodzenie!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj