Strona główna Różne Nowe chodniki w Trzemesznie

Nowe chodniki w Trzemesznie

1093
15

Ruszyły prace przy budowie nowego chodnika o długości 410 m wzdłuż ulicy Staszica oraz częściowo ulicy Kopernika (tam chodnik połączy się z istniejącym już ciągiem pieszym). Wartość inwestycji wynosi 65 000 złotych. Jej wykonawcą jest firma Anny Białobrzyckiej z Gniezna.

W najbliższych dniach ruszy też budowa nowego chodnika na całej długości ulicy Sportowej (800 m). Inwestycja ta kosztować będzie gminę 181 000 złotych a realizować ją będzie Zakład Usług Melioracyjnych i Instalacyjnych z Zalesia, gm. Rogowo.

Kolejna realizowana już inwestycja, która z pewnością poprawi bezpieczeństwo i płynność ruchu, to przebudowa ulicy Langiewicza. Przy okazji budowy nowego marketu poszerzono już jezdnię. Zostanie tam położona nowa warstwa bitumiczna oraz poszerzony chodnik. Po przebudowie jezdnia będzie miała szerokość 6,4 m. Wymienione zostaną też barierki na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowskiego. Prace, których wartość wynosi 78000 złotych realizuje firma Badera.

15 KOMENTARZE

 1. A chodnika na Dworcowej wyremontować nie można? Ludzie po ulicy muszą chodzić, żeby sobie nóg nie połamać tam… A gdzie wyczekiwany remont nawierzchni koło dworca? Mam nadzieję, ze obejmie on całą długość ulicy, bo łata na łacie co pół roku naprawiana… Szkoda pieniędzy na te naprawy.

  • Dokładnie! Ulica dworcowa to powinna być wizytówka miasta dla przyjezdnych ale o czy mowa skoro nawet Internetu na tej ulicy nie ma bo dla servnetu to nieopłacalne… Chodnik taki że nogi można połamać i nawet nie na 1/4 długości ulicy a nawierzchnia że koło można urwać. Wstyd wstyd wstyd !!!!!!!

  • Dokładnie. Dworcowa jako wizytówka naszego miasta dla przyjezdnych powinna być przykładem, a tam chodnik tylko na 1/4 długości ulicy w dodatku taki że nogi można połamać. Droga szkoda gadać, łata na łacie, dziura na dziurze, a o internecie z servnetu mieszkańcy też magą pomarzyć, bo to nieopłacalne niby. Śmiech i wstyd !!!!!

 2. 410 metrów – 180000zł
  800 metrów – 181000zł
  Dlaczego taka różnica? Czyżby różne materiały zostaną wykorzystane?
  Który jest tańszy?

 3. A można by tak było pomyśleć o chodniku do Miat! Mieszkańcy chodzia razem z dziećmi lub same a także rowerzyści a samochodów coraz więcej o tirach do nie wspomnę długo trzeba będzie czekać? Nie można pomyśleć o jakieś ścieżce chociażby ,,zdrowia” bo jak wiadomo ludzie często chodzą,biegają,jeżdżą rowerami. Mamy piękna gminę a ścieżki rowerowe pod fabryki się robi zamiast dla zdrowia i wycieczek to ciekawe kto tam za sznurki ciągnie…..

   • Na bystrzycy jest nie tylko magnolia a poza tym jak pójdziesz tam na jakąś imprezę i ktoś zrobi Ci z tyłka garaż to nie miej pretensji.

    • Też się dziwię że do Bystrzycy nie ma chodnika. A na temat ścieżki rowerowej to chciałbym wiedzieć dlaczego tak wysokie progi zostawili wzdłuż 22 stycznia. Bez amortyzatorów lepiej omijać.

 4. Na Sportowej z tego co widzę chodnik będzie poszerzony.Kompletny debilizm na 100 przejeżdżających tam samochodów przypada 10 pieszych.Ciekawe rozwiązanie.

 5. Na Kopernika to już przegięli kontynuacja chodnika – pół metra węższy. Totalny bezsens !!! To z oszczędności, czy projektant zawalił ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj