Strona główna Różne Nowe boisko i wiata w Trzemżalu

Nowe boisko i wiata w Trzemżalu

3863
18

Dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców i staraniom fundacji „Nasza Wieś”, w Trzemżalu powstaje teren rekreacyjno – sportowy, w tym boisko oraz wiata. Zadanie zostanie zrealizowane bez udziału środków gminnych.

Roboty zostały wykonane przez samych mieszkańców, nie szczędzącym pracy ani swojego sprzętu. Dzięki jednemu z miejscowych przedsiębiorców, który przekazał nieodpłatnie rury, zamontowano system automatycznego nawadniania.

Środki finansowe pochodzą ze źródeł zewnętrznych. Fundacji udało się pozyskać na ten cel 7000 złotych. Wszystko to w ramach konkursu „Wielkopolska Wiara”, organizowanego przez stowarzyszenie PISOP ze środków Narodowego Instytutu Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – NOWEFIO na lata 2021 – 2030.

Z pieniędzy gminy w ramach funduszu sołeckiego wykonano drewnianą wiatę. W tym przypadku również zaangażowali się mieszkańcy, poświęcając swój czas na jej wykonanie.

fot. fundacja „Nasza Wieś”

18 KOMENTARZE

  • Wszystko zależy od ludzi jedni myślą jak kombinować i wspiąć trudem innych inni otarcia współdziałać zrobić coś dla wszystkich. W czemesznie możemy pomarzyć o takiej solidarności

 1. Polecam wejść na stronę naszego urzędu i spojrzeć, jak wiele mamy stowarzyszeń w Trzemesznie. Mam wrażenie, że powstają one tylko z inicjatywy kilku osób, które w legalny sposób chcą pozyskać środki zewnętrzne na realizację swoich pasji i celów. Szkoda, że nic nie robią dla mieszkańców, tylko dla własnych, nielicznych członków. Szkoda, ze stowarzyszenia sportowe nie organujują np. treningów otwartych, albo kijkowe Tno nie uczą jak prawidłowo chodzić z kijkami nie propagują nordic walking. Ważne żeby była kasa na wyjazdy, ogniska dla członków i ich rodzin. Czy czytaliście moze jakieś ogłoszenie, że zapraszamy na dzień otwarty i zapraszamy do zapisów? Trzeba zrobić swoje stowarzyszenie z siostrą, wujkiem i ciotką.

  • Najlepiej to usiąść przed komputerem i marudzić, że mnie nie zapraszją. Polecam założyć jakieś stowarzyszenie, zdobyć legalne środki zewnętrzne i zajadać się kiełbasą przy ognisku, albo jechać na wycieczkę. Od marudzenia przed komputerem do niczego nie dojdziesz i nikt też takiego marudy nigdzie zapraszał nie będzie.

   • No właśnie myślenie typowego Polaczka. To teraz każdy niech zakłada swoje stowarzyszenie i się nie interesuje innymi. Serio teraz ma być 1112 organizacji, bo nie chcecie przyjmować nowych cżłonków? Bo co, boli, że stowarzyszenia powinny dawać i nieść przykład, robić coś więcej oprócz ognisk w swoim zamkniętym gronie? Każde stowarzyszenie ma swój regulamin, w którym przeważnie pierwszy punkt, to jest PROPAGOWANIE np. aktywnego stylu życia. Propagowanie, czyli informowanie, zachęcanie, dawanie przykladu, aby INNI również zaczęli robić to co Wy, stowarzyszenie powinno mieć wyższy cel, niż jedzenie kiełbasy i wycieczki za darmo. Skoro możecie zdobywac legalne środki, dlaczego ich nie zdobywacie na np. zajęcia dla dzieciaków sportowe? Albo pogadanki o zdrowym stylu życia dla seniorów? A no tak, bo trzeba coś zrobić dla INNYCH, a po co! Stowarzyszenia powinny się rozwijać, Dawać, a nie tylko Brać.

    • To załóż stowarzyszenie i zajmij się propagowaniem wymienionych przez siebie wartości. Zrób coś dla innych. Dlaczego czekasz, aż ktoś to za CIEBIE zrobi? Wygodnictwo „typowego Polaczka”

  • Przed pandemią były spotkania, ale same się spotykały. Dwa razy byłam na takim spotkaniu, to nie było pokazane prawidłowej techniki. Tylko zdjęcie i marsz. Ale nie nadazylam za nimi. Bo panie K. Poszły bardzo szybko i musiały czekać na nas w parku. Więc wiele osób zrezygnowało. Nie tak to sobie wyobrażałam. Teraz chodzę z koleżanką lub sama. A kijkowe niech robi swoje . S

 2. No pięknie. Brawo dla tych co pracowali. Dla tych, co siedzieli w tym czasie i obgadywali tych, którzy pracowali pozostaje tylko maść na ból pewnej części ciała. Już nie mogę się doczekać kiedy będzie można tam pograć w piłę. Tylko ksiądz będzie musiał dać dyspensę na te mięsko rzucane w trakcie gry 😁

 3. U pokazujesz swoja klasę kultury wszyscy wiedza kto to pisze g…..u nie pisz bo to dla ciebie moze sie zle skonczyc
  Daj spokoj co to za bzdury wypisujesz to ty jestes taki msciwy trojca swieta wiadomo kto oj oj nieladni to wy nie macie kultury obczerniac starsze. panie

 4. Co ci te kobity zrobily inne si odzywaly i o. nich nie wspomnisz celebryta trzemżalski to matki twoich kolegów z tego co wiem w centrum wsi już wiedzą kto to pisze i pamietaj to jest nękanie tych osob a może tak coś o sobie zafajtany informatyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj