Nowa karetka trafiła do trzemeszeńskich ratowników

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Dzisiaj, na placu przy trzemeszeńskiej bazylice, poświęcono oraz oficjalnie przekazano nową karetkę dla miejscowych ratowników medycznych. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji wszystkich osób niosących pomoc i ratunek.

Kluczyki do fabrycznie nowego volkswagena craftera, na ręce burmistrza Krzysztofa Derezińskiego, przekazał dyrektor Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie Krzysztof Bestwina.

W wydarzeniu uczestniczyli także ratownicy, strażacy, policjanci oraz politycy.

Koszt nowego samochodu to blisko 400 tysięcy złotych brutto. 130 tys. pokrył trzemeszeński samorząd, pozostała kwota to środki gnieźnieńskiego szpitala.

Posłuchaj wypowiedzi K. Bestwiny:

45 Komentarze do Nowa karetka trafiła do trzemeszeńskich ratowników

ogloszenia
 1. trzemesznianin54 napisał(a):

  SUPER NALEŻAŁO SIE JUZ DAWNO GRATULACJE DLA RATOWNIKÓW OBY NIGDY NIE KORZYSTAC Z ICH USŁUG

 2. Anonim napisał(a):

  To Ci dopiero kampania wyborcza.

 3. Anonim napisał(a):

  Na ambulabsie powinien być stosowny zapis o wsparciu zakupu przez wladze miejskie Trzemeszna

  • Skalpel napisał(a):

   Będzie taka informacja… karetki przyjechały w piątek. Będą zaopatrzone w herb trzemeszna a druga Witkowa.obie zakupione na identycznych zasadach.

  • Mieszkaniec napisał(a):

   Racja, też tak uważam. Nie musi być jakiś wielki napis ale herby i napis współfinansowała Gmina Trzemeszno powinien być.

 4. Adam napisał(a):

  Ale sie dzieje przed tymi wyborami. Karetki remonty drog. Wyscig po stolek strwa 😂

 5. nie-prorok napisał(a):

  Oby i niewierzących obsługiwali 🙂

 6. Anonim napisał(a):

  Znak czasów, klucze do karetki kupionej z dofinansowaniem gminy wręcza się przed bazyliką.

 7. Mieszkaniec napisał(a):

  Pewien kandydat na burmistrza mówił (pisał) coś o braku współpracy na linii powiat-gmina Trzemeszno. Słuchając zamieszczonej tutaj wypowiedzi można wywnioskować zupełnie co innego. A tak poza tym to barwo i dziękujemy.

 8. promotor sprawiedliwości napisał(a):

  czy pleban kasowal za poswiecenie ? bo jak tak to nim go zabiora karetka niech datek wrzuci.

 9. kogo widze kogo goszcze napisał(a):

  oo inkasent i burmistrz panie inkasent panu ju zsie marynarka nie dopina z tego dobrobytu ! a burmistrz widze na ostatniej prostej zdazyl sie sfotografowac z karetka szkoda ze 4 lata tak nie pracowano

 10. pajacyk napisał(a):

  Obecnemu burmistrzowi nie sprzyja aura wyborcza w mieście. Mówią, że place i udział w uroczystościach nie przykryją lenistwa i BRAKU OBOWIĄZKOWOŚCI w pracy.

 11. Sympatyk ratownictwa napisał(a):

  Ludzie może i jak myślicie że to karetka wyborcza może i tak ale jest i nowa i jest pewne że sprzęt dojedzie nie popsuje się bynajmniej tak szybko sprzęt potrzebny. Miło że gmina i powiat wzbogaci się o sprzęt który będzie umożliwiać ratownika medycznym większy komfort pracy. Dziękuję wam ratownicy że jesteście 24 na dobę przez cały rok życzę jak najmniej wyjazdów.

  • odczułem to na sobie napisał(a):

   mialem zawal, przyjechala karetka z gniezna, panowie ratownicy sie rozsiedli sie w fotelach i mowia dokumentey poswiadczajace ubezpieczenie prosze, corka podala no i komentarz to teraz mozemy rozpoczac prace.

   Moze i nie wszyscy tak ratuja ale to ich praca i maja za to Godziwa zaplace tak samo jak koledzy krecacy welne w parocu maja ciezkie warunki przy piecu a czasami i narazenie zycia bo od czasu do czasu cos wybuchnie wiec nie przesadzajmy juz

   Ludzie gdyby wiedzieli ile moznaby zrobic z ich podatku ale Własciwie gospodarujac pieniedzmi/wydatkami (kandelaria, remondis i inne kary za oczyszczalnie itp itp) to by 10 takich karetek bylo ale ciemny lud poklaska bo na 1 karetke starczylo

   ja sie pytam po co placyki jak mozna oddzial ratunkowy zrobic ?

   ciemne ludziska co to nie wiedza jak mozna zyc to spodoba im sie i to bardzo

 12. z boku napisał(a):

  Jeśli ktoś dosłuchał do końca wypowiedzi pana Bestwiny to juz wie, że mieliśmy dzis wiec wyborczy. Termin idealnie wpisujący sie w kampanie wyborczą. Dyrektor ni z gruszki ni z pietruszki zaatakował prezydenta Gniezna, który jest z innej opcji politycznej. Po co? na co? I w to wszystko działo sie na placu kościelnym. Proboszcz, którego uważam za dobrego stratega tym razem dał się wpuścić w maliny.

  • Rafał Lukstaedt napisał(a):

   O mszę poprosili Ratownicy – nikt nam nic nie sugerował, nie narzucał itd. Procedura zakupu ambulansu trwała prawie ROK, a termin związany z wyborami jest przypadkowy. Dziękujemy Proboszczowi za poświecenie karetki i za odprawienie mszy św. w naszej intencji oraz wszystkich, którzy niosą pomoc i ratunek.

   • Stefcio napisał(a):

    Termin przed samymi wyborami przypadkowy? Rozumiem, że atak pana Bestwiny na prezydenta Gniezna, który jest z PO, oczywiście tez przypadkowy?

 13. Ktoś napisał(a):

  Fajnie
  Może następnym razem jak poproszę o pomoc to któraś dojedzie , a nie stwierdza że szybciej zawieź samemu !
  Ludzi z miasta obsługują jako tako, Ale z wiosek to już dużo gorzej

 14. kropidełko napisał(a):

  Kościół powinien święcić po wyborach . To tylko tydzień. ludzie nie są głupki i to święcenie po mszy dziecięcej na 10. 00 to grubo nie w porządku.
  Jak wiem z religii to zawsze Msza suma ma najbardziej uroczysty charakter! To może msze odpustowe też będą na mszy dziecięcej, bo jest dużo dzieci po podpisy z rodzicami. Jest tłum.
  To święcenie potrzebnej karetki to zrobiła się aż nadto czytelna heca wyborcza .Panowie ratownicy i księże proboszczu, tak się nie robi. Zrobiliście kampanię jednemu kandydatowi.
  `

  • Realista napisał(a):

   I żeby jeszcze w tej kartce empatyczni i sympatyczni jeździli to byłoby suuuuper😉

   • Anonim napisał(a):

    A ja ratowników oceniam ja świętych na Ziemi.
    Tylko dali się wmanewrować w polityczny szoł. To niedobrze.

   • Rafał Lukstaedt napisał(a):

    Empatia w tym zawodzie jest nieodzowna. Każda osoba nie zadowolona z naszej pracy może złożyć skargę na naszą pracę. Służę adresem, kartką papieru i długopisem. Tylko żeby się okazało, że nie ma co napisać, a jeżeli już to trzeba by zacząć od siebie.

    Przykładów mógł bym mnożyć steki – agresji, hamstwa, wylgaryzmów itd w stosunku do ratowników. I kocham stwierdzenie bo mi się należy, bo płace podatki… I tak się składa, że dziękuję trudno przechodzi przez gardło ale płace i żądam bardzo łatwo.

    Nie oczekujemy podziękowań tylko wzajemnego szacunku i zrozumienia. A uprzejmym zawsze być warto.

 15. Luki napisał(a):

  Wszystko fajnie ale ten kler? Po co

  • Rafał Lukstaedt napisał(a):

   Po co? Bo jesteśmy osobami wierzącymi i praktykującymi!!!

   Codziennie “mocujemy się z Panem Bogiem” i czasami nie dajemy rady ale są chwile kiedy Panu Bogu mówimy – “nie tym razem”

   Wśród ratowników sa osoby wierzące i praktykujące i poświecenie karetki jest dla nas ważne. A woda święcona nie parzy.

   • ateusz napisał(a):

    Panie Rafale, co do wiary proszę mówić w swoim imieniu, a nie w liczbie mnogiej.Myślę, że i w Waszej grupie zawodowej sa osoby o różnych poglądach. No chyba ,że i do Was dotarła już “dobra zmiana” i ratownikiem można zostać tylko po przedstawieniu zaświadczenia z parafii.

   • praktykujący napisał(a):

    Pan Rafał L. pięknie odpowiedział. Tylko Panie Rafale ten wyborczy termin ludziom się nie podoba i słusznie. A woda świecona nikomu nie zaszkodzi to prawda, no… jednak jakoś jest to nadużycie swego rodzaju.
    Zdania o mocowaniu z Panem Bogiem wzruszyły mnie do łez.

    • Rafał Lukstaedt napisał(a):

     Termin faktycznie nie fortunny, co zresztą powiedziałem proboszczowi zamawiając mszę i święcenie. Jednak kto był na mszy wie, że była ona w intencji Ratowników Medycznych i wszystkich niosących pomoc i ratunek z okazji międzynarodowego dnia Ratownictwa Medycznego przypadajacego na 13 października i obchodzone od kilku lat. Termin wyborów niestety jest późniejszy i od razu wiedziałem, że będzie jednoznacznie kojarzony no ale cóż nic na to nie poradzę.

     Jeżeli chodzi o wypowiedź dyrektora to jest moim szefem więc… Osobiście będę przekonywał dyrektora do szukania sposobu na współpracę niż powodu do zwady z Prezydentem Budaszem, z którym znam się od wielu lat i którego bardzo szanuje.

    • elmut napisał(a):

     A tak na marginesie to czy Katolibom przyda się taki ambulans? Niewystarczą lektyk i tragarze?

 16. Anonim napisał(a):

  Przekazanie nowej karetki przed kościołem?!!! Czy to jakaś nowa świecka tradycja?

 17. pacjent napisał(a):

  Nie bylo karetki zle teraz jest karetka tez zle co wy ludzie w koncu chcecie od razu karawan czy co w dupach wam sie przewraca nic wam sie niepodoba do roboty sie wezcie bo na mozg nie jednemu pada pozdrawiam wszystkich ratownikow jest tak ze da sie pomoc a niestety jest tak ze juz niema szans robicie dobra robote a kto belkocze to i tak bedzie belkotac na ludzi nie ma rady.

 18. o pogotowiu i ks. napisał(a):

  Wsypa kościoła i Księdza To nie czas i miejsce na celebry wyborcze.
  Że karetka jest, to dobrze, ale czy w tej karetce kandydat musi jechać do ratusza? I to jeszcze w karetce poświęconej?

  Pozdrawiam ratowników, ale Ci dzielni chłopcy też dali się omamić. Szkoda.Są młodzi, nauczą się jeszcze rozpoznawać cyrk i nie brać w nim udziału!
  A najwięcej zrobił źle kościół bo jest mądry a zrobił głu..

 19. Strateg porobił Stratega napisał(a):

  szczwany Lis z miotełką dał sie przechytrzyc innym lisom
  eee zawsze tego plebana w cos wmanewruja – Bronek przynajmniej nie wdawal sie w polityke a temu dali 100 tysia i juz gotow na syćko.
  Jestem tylko ciekaw jak ludzie pozegnaja obecnego proboszxza gdy przyjdzie jego czas…

 20. Ekler napisał(a):

  A moim zdaniem święcenie pojazdu powinno być obowiązkowe, tak samo jak ubezpieczenie i przegląd. A poświadczenie święcenia powinno być wbijane do dowodu rejestracyjnego.

 21. Anonim napisał(a):

  Ale nie jako element kampanii wyborczej jednego kandydata.samo święcenie to jestem za tym ale nie w tym czasie.

 22. Tomek Wesołowski napisał(a):

  Dostaliśmy nową karetkę i to jest najważniejsze… Pracuje w pogotowiu 14 lat i odkąd pamiętam nowe ambulanse zawsze były święcone a czy to jest przed wyborami czy po, mnie to akurat nie obchodzi bo politykę mam w jednym palcu i to tym środkowym… Ktoś napisał że daliśmy się wmanewrowac w wybory… Nieprawda… Nam zależy na sprzęcie a nie na gonitwie przedwyborczej… A jeżeli chodzi o wiek ratowników, faktycznie są młodzi niestety ja do nich nie należę 😁

 23. KURIA napisał(a):

  W TRZEMESZNIE MACIE SŁODKICH RATOWNIKÓW,A ZA RAZEM LEKTORÓW I NOSICIELI KROPIDEŁ-PASUJECIE DO TEGO KLERU,RAZEM TWORZYCIE SUPER PARĘ.

  • Cichodajka napisał(a):

   Grzecznie mi tam bo z alimentami zalegacie. Od proboszcza za święcenie procent skasowaliście a ja na zimową kurtkę dla córki niemam. Myśleliście,że 500 oplus załatwi wszystko?

 24. Sprawiedliwy napisał(a):

  Cieszmy sie ze mamy nową karetke a nie jakąś używke z zachodu Powinno być nieważne że akurat trafiła do Nas przed wyborami Nanważniejsze że jest Oby tylko ratownicy medyczni nie trafiali podczas swojej pracy na bydlaków którzy nie wiedzieć czemu lecą nieraz na Nich z łapami- uogólniam fakty które się ogląda w telewizyjnych wiadomościach

  • Antyleń napisał(a):

   Panujący burmistrz ma kampanię. Wszędzie go pełno, ale niekoniecznie tam ,gdzie jego obecność jest pożądana.
   A jakie mowy pogrzebowe mówi!, przecinanie wstęg i Wszystkie okolicznościowe imprezy! to sobie tam bywa i jest podejmowany.
   A praca dla gminy to siedzenie z tyłkiem w biurze i praca z urzędnikami, fachowcami, specjalistami , menadżerami itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado