Nowa karetka dla Trzemeszna

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Od września 2014 roku stacjonuje w Trzemesznie Zespół Ratownictwa Medycznego. Przez ten czas ambulans, którym dysponują ratownicy, został dość znacznie wyeksploatowany.

Z tego powodu dyrektor Szpitala Chrztu Polski w Gnieźnie Krzysztof Bestwina, któremu podlega trzemeszeński ZRM, zwrócił się do burmistrza Trzemeszna o dofinansowanie nowego pojazdu.

Jak informuje dyrektor, w momencie tworzenia u nas miejsca wyczekiwania, przesunięto do Trzemeszna ambulans o najlepszych wówczas parametrach technicznych. Upływający czas i przebyte 250 000 km wpływają jednak znacząco na awaryjność pojazdu.

Prośba dyrektora spotkała się z przychylnym przyjęciem przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego. Mimo gotowego już projektu budżetu na 2018 rok, na wtorkowym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej zaproponował on radnym wniesienie poprawki i wpisanie kwoty 100 000 złotych, co stanowi około połowę potrzebnych środków.

Nikt z radnych nie zgłosił zastrzeżeń do tej inicjatywy. W tej sytuacji staje się prawie pewne, że w przyszłym roku trzemeszeńscy ratownicy będą jeździć nowym ambulansem.

22 Komentarze do Nowa karetka dla Trzemeszna

ogloszenia
 1. Ada napisał(a):

  Pytam się po co ta karetka bo jeśli człowiekowi coś dolega to musi dzwonić na SPR do Gniezna i za 3 godziny przyjada!

  • takie tam napisał(a):

   A już myślałem, że nie napotkam w tym temacie idiotycznych komentarzy.
   Jak się można czasem zdziwić.

  • Anonim napisał(a):

   Po to żeby dojechać do stanów nagłych, jak zawał, udar, wypadek itp. A nie do gorączki od trzech dni, biegunki od tygodnia i złego samopoczucia od roku.

  • slawekx19 napisał(a):

   Do Ada: Po to rozmieszcza się punkty oczekiwania w różnych newralgicznych miejscach żeby w razie wypadku był jak najkrótszy dojazd do tego miejsca. Co nie znaczy że ambulans w Trzemesznie ma stać i obsługiwać tylko naszych mieszkańców. Troszkę wyobraźni !!!

  • PanxD napisał(a):

   To co pani napisała to jest jakiś szczyt ignorancji. Nie da się aby jedna była Karetka w trzech miejscach dlatego czasami zdarzają się sytuacje że karetki jadą z Gniezna, a w najbardziej patowych sytuacjach chociażby z Poznania w dniu nawałnic sierpniowych kiedy całe WLKP ratownictwo medyczne było postawione na nogi.

  • trzemesznianin54 napisał(a):

   jak zadługo tobie czekac to samochód miedzy nogi i na pogotowie do gniezna nie pisz bzdur

 2. krysia napisał(a):

  Ludzie wam już nic się nie podoba nie było karetki było żle jest to jeszcze gorzej ogarnicie sie bo sami nie wiecie co chcecie …żalmi was….

 3. Anonim napisał(a):

  Jak ten czas leci. Przebyte kilometry świadczą, że kareta działa, ratuje, pomaga.

 4. pizzerman napisał(a):

  kiedys po pizze podjechala karetka – sie kilometry robi to tak pozniej jest

  • Anonim napisał(a):

   Dobra trzeba prawdę powiedzieć ona przez ostatnie trzy lata rozwozila pizzę. Dlatego burmistrz daje 100 tyś a resztę da Sorella i Amzis. Hahaha

  • do pizzermana napisał(a):

   Aleś ty głupi!!!! Pizzermana nie komentujcie!

  • Czemesznianin napisał(a):

   I masz z tym gosciu problem ze karetką podjezdzają sobie pizze zjeść? Gdybym miał taka karetke to tez bym nią jeździl sobie po pizze

 5. Do pizzermana napisał(a):

  Ratownik też człowiek i jeść musi. Przelicz sobie ile musieli zjeść tej pizzy skoro przez 3 lata zrobili 250 000 tys.kilometrów a z przychodni do pizzerni są jakieś 2 kilometry tam i z powrotem. Napewno żal Ci d..e ściska

 6. leon napisał(a):

  A po co gadają a złotówki nie dadzą.

 7. schorowana bardzo napisał(a):

  Ratownicy jak jesteście głodni, to jedzcie! Jesteście młodzi i musicie więcej zjeść. Do tego stres związany z tak morderczą robotą. Nie bierzcie do serca co napisał głupek pizzerman.
  My chcemy ratowników w formie. A jak ktoś Wam zarzuci jedzenie pizzy, to miejcie to w tyle,
  i dalej spokojnie się najedzcie.
  Dziękuję za wielokrotną pomoc – ZAWSZE SZYBKO I SKUTECZNIE.

 8. x napisał(a):

  Podziekowania dla wszystkich ratownikow medycznych a takze z Trzemeszna pracujecie wzorowo a jesc trzeba jestescie wielcy nie czytajcie debilskich komentarzy pozdr……………….

 9. O Ratownikach z Pogotowia napisał(a):

  Ratownicy to nasi aniołowie, którzy są z nami rano, wieczór, we dnie , w nocy. Zawsze gotowi do pomocy. Dziękujemy ratownikom. Niech łaskawy los broni ich od wszelkiego złego.

 10. Magda napisał(a):

  A ja jakoś nie narzekam na naszych ratowników trzemeszeński zadzwoniłam wieczorem chwilka i byli …. Ale widać inni tylko potrafią pier… Na innych dobrze ze jedzą a nie spóźniają się jak wy pracownicy pizzerii

 11. Dżon napisał(a):

  Przecież tu wszyscy chwalą naszych ratowników, oprócz jednego wyjątku. Niepotrzebnie się denerwujesz na jakiś “innych”. Nikt tu na ratowników trzemeszeńskich nie narzeka, a wręcz jest tu chwalenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado