Strona główna Kultura Nowa dyrektor ZSOiZ w Trzemesznie

Nowa dyrektor ZSOiZ w Trzemesznie

1912
35

Ilona Adamska wygrała konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie – poinformował Radosław Gaca ze Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Do konkursu przystąpiły w sumie dwie osoby, jednak starostwo nie ujawnia nazwiska drugiego kandydata.

I. Adamska mówi, że jednym z jej głównych zadań będzie odbudowanie zaufania uczniów i rodziców, utraconego w wyniku reform trzemeszeńskiego szkolnictwa.

Ma to ogromne znaczenie w sytuacji niżu demograficznego oraz dużej konkurencji ze strony innych szkół. Jest to ogromne wyzwanie, tym bardziej, że przywrócenie prestiżu szkół nie będzie takie proste. Moje działania będą dotyczyły zarówno kształcenia ogólnokształcącego jak i zawodowego” – mówi nowa dyrektor.

Zwyciężczyni konkursu chce kontynuować współpracę z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie, aby uatrakcyjniać zajęcia poprzez udział w wykładach, warsztatach oraz projektach finansowanych przez instytucje pozaszkolne.

I. Adamska zamierza poszerzyć ofertę nauczania o kierunek technik ochrony środowiska oraz ponowić nabór na kierunek technik cyfrowych procesów graficznych. Pragnie też współpracować z lokalnymi firmami. W związku z zapotrzebowaniem na pracowników w zawodzie mechanik – monter maszyn i urządzeń, chciałaby w Zasadniczej Szkole Zawodowej utworzyć grupę kształcącą w tym kierunku.

Nowa dyrektor nie wybrała jeszcze swojego zastępcy. Jak mówi, musi przeprowadzić rozmowy z kilkoma osobami.

35 KOMENTARZE

 1. Hehe.. To było od razu do przewidzenia. Śmiech na sali. Jakie wykłady, warsztaty? Tylko i wyłącznie dla uczniów liceum. Przestańcie dzielić dzieciaki na lepsze i gorsze a wtedy szkoła będzie funkcjonować jak kiedyś..

  • Popieram. Niech przestaną dzielić dzieci na lepszych i gorszych bo ktoś jest z LO a ktoś z Zawki to jest gorszy? Najpierw niech się wezmą za niektórych nauczycieli jak Pani J. która uważa dzieci z zawodówki za chamów prostaków i ludzi bez przyszłości. Tak być nie może a szkoła to ma być jedność a nie jakieś podziały a jak nauczycielom to nie pasuje i mają wymyślać chore bajki o tej niby „gorszej szkole” to dwoma słowami p…….ć to. Sam byłem tego świadkiem więc wiem jak tam się traktuje zawodówkę.

   • Od zawsze istniały podziały, nawet jeśli nie były nazwane wprost. W naszym społeczeństwie dochodzi do coraz większej polaryzacji, zgodnie z tendencjami np. amerykańskimi. Tam są albo szkoły dla wybitnych, albo dla intelektualnych nizin. Nie ma się co obrażać, tylko robić swoje. Niech mechanik będzie dobrym mechanikiem, a humanista zorientowanym w świecie intelektualistą. Trzemeszeńskiemu liceum – podobnie jak większości liceów w tym kraju, należy przywrócić godność, ponieważ przyjmowanie wszystkich doprowadza tylko do degradacji tej instytucji. To jednak rozmowa na zupełnie inny temat, ponieważ tak naprawdę należy naprawić wszystko od podstaw, a to proces na lata, nie na jedną dyrektorską kadencję. Pani dyrektor powinna iść tym uniwersyteckim szlakiem, bo jest nadzieja, że zaowocuje to dobrymi, przyszłymi inżynierami oraz magistrami.

 2. Najlepszy możliwy wybór, ciężkie zadanie przed panią. Burmistrz będzie utrudniał jak może, ale wierzymy.

 3. Super! Gratulacje Pani Ilono! Właściwa osoba na właściwym miejscu, jedna z najbardziej kompetentnych osób w mojej byłej szkole. Mam nadzieję,że liceum wróci do swoich korzeni, mieliśmy takie piękne tradycje. Jestem dumna i szczęśliwa,że skończyłam jako ostatni rocznik pod starą nazwą. Powodzenia!

 4. najgorsza baba w calej szkole. ona tylko patrzy na lepszych a zawodowke ma w d…e. zniescie ja ze stolka!!! ona by wszystko zrobila zeby tych gorszych usunac ze szkoly i nie dac 2 szansy. wstyd trzemeszno schodzi na psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jeśli Ty jesteś tym wyrzuconym uczniem, to tylko dobrze świadczy o nauczycielu, że relegował Cię ze szkoły. Napisanie krótkiej wypowiedzi w ojczystym języku, jak widać, sprawia Ci poważny kłopot.

 5. Zaufanie uczniów i rodziców, a co za tym idzie coraz niższy nabór uczniów nie zostało utracone w wyniku reform trzemeszeńskich szkół tylko już dużo wcześniej… Gdyby nie ta reforma to w liceum byłyby teraz 3, może 4 klasy.

 6. Drogi kandydacie ! Odpuść sobie kolejne kandydowania ! Tu trzeba pracować główka . Ile razy można podchodzić do konkursu ? Ta bajka jest z innej przestrzeni !

 7. Chodziłem tam tylko półtora roku(aż do matury 2007). Nie wiem jak traktowane byly zawki, ale może z opinią na temat pracy pani elekt lepiej poczekać do końca kadencji nowej dyrektor.

 8. Skąd ja wiedziałam, że tak będzie. Teraz całkowicie władzenad zawodowymi klasami mają nauczyciele z liceum. Pewnie jeszcze trochę i nauczyciele z zawki poleca ze szkoły równie jak i uczniowie zawodowych klas, które rzekomo psują reputację. Chodziłam do szkoły jeszcze na Mickiewicza a konczylam ostatni rok w Nowym budynku. Szczęście, że tylko ostatni rok. Zawodowi uczniowie gorsi, nauczyciele również.. patrzenie spore łba na przerwach. Masakra. Maz radny, ona dyrektorem.. W głowie mi się nie mieści… Jak Pani Sobieszak była dyrektorem było w miarę okej, ona nie dzieliła na lepszych i gorszych i miała N tyle gest ze jako zastępcę wybrała p. Adamska.. Ciekawe czy także P. Adamska będzie miała chociaż tyle honoru by na zastępcę wybrać nauczyciela z zawodowej szkoły.

 9. To nie ostatnia reforma spowodowała spadek zaufania wśród uczniów i rodziców, ale pogłębiający się przez wiele lat kryzys nauczania i niekompetentna kadra, np.:
  – rozhisteryzowana historyczka, która w ciągu roku prowadziła zajęcia może przez dwa miesiące, a później została zastąpiona wuefistą,
  – „wyśmienity” anglista po rusycystyce,
  – matma na poziomie szkoły podstawowej – wielki regres po doskonałym przygotowaniu przez trzemeszeńskie gimnazjum,
  – fizyka, na której dostawało się oceny za twarz, bo przecież ni było czasu ani na rzetelne przekazanie wiedzy, ani na jej zweryfikowanie (obowiązki vice i inne takie);
  I szczerze – można by tak wymieniać długo, a nauczyciele, którzy faktycznie przykładali się do swojej roboty – panie polonistki, pani chemiczka, czy obecna pani dyrektor, niestety ginęli w gąszczu niekompetencji kolegów i koleżanek. Dlatego, kto tylko mógł, chodził na korepetycje, żeby jak najlepiej przygotować się do matury, bo szkoła niestety, dała ciała.
  No i dyrekcja (przepraszam Panie Losik, jest pan świetnym człowiekiem, ale dyrektorem był pan kiepskim), która nie potrafiła reagować na zmieniającą się rzeczywistość, a jedynie bazowała na gadce dotyczącej wieloletnich tradycji. To wtedy zaczął się wielki kryzys naszej Alma Mater.
  Bardzo mi przykro, ale obiektywnie – sami jesteście sobie winni.
  Nie zmienia to faktu, że trzymam kciuki za nową kadrę zarządzającą i zachęcam do poprawienia jakości kształcenia!

  • Brawo Ania. Święte słowa. Nikt tym pedagogom nie potrafi wytłumaczyć to wszystko ich WINA. Martwią się tylko o swoje posadki. Kto chce mieć lepsze wyniki to korepetycje, korepetycje, korepetycje i ko……..cje. Taka jest prawda.

  • W obronie Pana Dyrektora Losika. Dyrektorzy są powoływani w drodze konkursy a Kadra zatrudniana na podstawie mianowania lub umowy o pracę. Pan Dyrektor zastał taką Kadrę i musiał z nią pracować i współpracować. Na podstawie tej współpracy LO w powiecie gnieźnienskim miało dobre i bardzo dobre wyniki, świadczą o tym dokumenty, sprawozdawczość i wyróżnienia za lata 2000 – 2010. Najlepszy okres to 2005 – 2010. Każda szkoła ma nauczycieli , których młodzież lubi i szanuje oraz takich, których źle wspomina. Na opinię o szkole miały wpływ – mówiąc ogólnie, zawirowania w środowisku trzemeszeńskim i decyzje organu prowadzącego w latach 2011 – 2013 i to wtedy zaczął się ten kryzys. Wiem, bo byłam blisko tego, co się działo w szkole. Wszyscy nauczyciele pracowali zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami i dalej się doskonalili zawodowo. Na to też są dowody i dokumenty.W szkole działał Zespół Pieśni i Tańca „Strzecha” i chór „Kantata”,wiele kół i sekcji. Na Zjeździe Najstarszych Szkół w Polsce, który tym razem odbył się 29-30 maja 2015r, przedstawiciele i dyrektorzy szkół, którzy gościli w Trzemesznie wysoko ocenili osiągnięcia szkoły na przestrzeni historycznej i teraźniejszości.Wiele z tych szkół w swych strukturach ma gimnazja i sobie bardzo chwalą. Myślę i mam nadzieję, że nowa Pani Dyrektor przywróci dawną charyzmę szkoły, czego szczerze życzę.

 10. Super! Pani Ilona Adamska była jednym z moich ulubionych nauczycieli. Życzę jej powodzenia na nowym stanowisku 🙂

 11. rzeczywiscie ania ma racje.ja zawsze bede szanowac nasza bozenke kochana od chemii-jest wielka w tym co robi i pania mikrut-ta pani tez prowadzila lekcje „z jajem”!fajne kobitki!pzdr.serdecznie

 12. A pamiętacie panią od geografii, wielka radna tylko lekcji prowadzić nie umiała, tylko przylizuski się liczyły. Najgorzej ją wspominam z czasów liceum, a były to lata 90-te. Przez geografie wielu nienawidziło szkoły.

 13. No to teraz będą dopiero jaja! Współczuje uczniom ze szkoły zawodowej, która uważana jest przez nowa panią dyrektor i kilku innych nauczycieli liceum za bandę debili i nieuków. A w rzeczywistości, to liceum się zachowuje dużo gorzej. Jak to powiedziała p.J……, ucznia z Z odrazu idzie poznać po ubiorze. To jest nauczyciel? Nikt nie ma wpływu na to gdzie się urodził i z jakiej rodziny pochodzi. Wstyd!

 14. No tak trzeba by sprawdzić parę Pań niby profesorki, a panoszą się jak szare gęsi, ale tak to już jest w życiu jak za plecami ma się męża prawnika to można poniżać innych.

 15. 2 uczniow z ostatniej klasy tez zawiesili w prawach ucznia i chieli usunac ze szkoly 3 mies chyba przed zakonczeniem szkoly i wszyscy nauczyciele z liceum byli tylko za tym zeby ich wywalic. banda zlodzieji. ale ci uczniowie sie nie podali i walczyli dalej i wygrali sprawe. dziwie sie ze nie wniesli sprawy do sadu o zadośćuczynienie ale to ich sprawa. widac ze nie sa tacy sami jak ta banda z liceum!!!!!

  • Jeśli o czymś informujesz to informuj do końca. Czy prawdą jest, że tych 2 uczniów zostało skazanych wyrokiem sądu za pobicie? Jeśli tak ……… – w starych dobrych czasach od razu wylecieliby z jakiejkolwiek szkoły i to z wielkim hukiem. A teraz takie czasy nastały, że sprawcy mają więcej praw od ofiar i poszkodowanych.

 16. Pani Ilona jest niesamowicie ciepłą, przyjacielską osobą, dobrym nauczycielem i inteligentnym człowiekiem. Potrafi z uczniami porozmawiać, ale także zdyscyplinować. Szkoła może być dumna z takiej pani dyrektor!

 17. Ten drugi kandydat to M.Nowak- startował kilakrotnie i wstydu nie ma – przydupas senatora gruszczyńskiego.Całe szczęście że go nie ma bo byłaby całkowita zagłada,jego braciszek jest w Trzemżalu.

 18. ale jaja ale jaja i wy wszyscy baranie lby piszecie jeden na drugiego a jeden od drugiego nic nie lepszy i po co wam te durne komentarze smiech na sali

 19. Zmiana kadry w tej szkole to podstawa. Pani dyrektor proszę zatrudnić do nauczania matematyki w liceum i technikum panią Beatę P to wyprowadzi tę szkołę na prostą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj