Strona główna Kultura Niezapomniane spotkania z niezwykłymi kobietami

Niezapomniane spotkania z niezwykłymi kobietami

1553
2

Już w najbliższy piątek (22 lutego) trzemeszeński Dom Kultury zaprasza na wieczór autorski Stanisława Kaszyńskiego pt. „Niezapomniane spotkania z niezwykłymi kobietami”. Pan Stanisław będzie opowiadał o znanych Polkach m.in. Wisławie
Szymborskiej, Irenie Dziedzic i Marii Krasińskiej.

Początek spotkania o godzinie 17:00 w siedzibie DK.

S. Kaszyński to publicysta, prozaik i kulturoznawca. Urodzony 24 sierpnia 1935 w Ciechrzu, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Debiutował w „Gazecie Pomorskiej” w 1958 roku, a jego liczne artykuły i reportaże drukowano w ponad trzydziestu pismach w kraju i za granicą.

Autor książek „W barwach Pogoni” (1983), „Gopło nad Sekwaną” (1984), „Nieznanym śladem Gombrowicza” (1991) „Z Mogilna do Paryża” (1994, 1997), „Mogilnianie w kulturze Śląska w XIX i XX wieku” (1995) i „Raj” (1997), a także publikacji w edycjach zbiorowych m.in. w cyklu ZLP „Proza, proza, proza”.

2 KOMENTARZE

  1. W dzisiejszych czasach większość społeczeństw jednakowo źle ocenia i ma krytyczny stosunek do PRK, komunizmu i socjalizmu. Nawet ci którzy wtedy mieli się dobrze i robili kariery teraz odwrócili się jak chorągiewka na wietrze. A żeby zrobić karierę trzeba było być zagorzałym komunistą i należeć do jedynej słusznej partii. A już na pewno w telewizji nie występowały osoby (aktorzy, piosenkarze, prezenterzy itd. itp.) którzy nie posiadali legitymacji PZPR. Zomowcy, ormowcy , milicjanci którzy pałowali niewinnych, dyrektorzy firm itd. Rozejrzyjcie się bo sporo takich osób jeszcze żyje i spaceruje sobie ulicami miast i chce żeby okazywać im szacunek tylko dlatego, że dzisiaj są w podeszłym wieku.

  2. To prawda.Ale taka jest historia naszej kochanej Polski,jedynej Ojczyzny i Anonimie nie ma co jątrzyć .Taki był czas,a jak ludzie jak chorągiewki zmienili się na lepsze ,to dobrze. Byle się nie pogorszyli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here