Strona główna Na sygnale Nie żyje mężczyzna, zraniony podczas wycinki drzew

Nie żyje mężczyzna, zraniony podczas wycinki drzew

7439
2

Nie żyje 57-letni mężczyzna, ofiara wypadku, do którego doszło 28 stycznia podczas wycinki drzew na alei Szymańskiego w Trzemesznie (na terenie prywatnej działki).

Jak już informowaliśmy, przewracające się drzewo uderzyło mężczyznę. Ranny został znaleziony przez sąsiada, który zaalarmował służby ratunkowe.

Poszkodowany trafił na pokładzie śmigłowca LPR do szpitala w Poznaniu, gdzie na skutek doznanych obrażeń zmarł. 57-latek był mieszkańcem gminy Gniezno.

Karolina Łachowska z Nadleśnictwa Gniezno zwraca szczególną uwagę, iż każda wycinka drzew jest zajęciem niebezpiecznym, dlatego każdorazowo powinna być wykonywana przez wykwalifikowaną osobę, przestrzegającą zasad BHP.

Nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak zachowa się drzewo lub gałęź podczas ich ścinania. Przed pracą musimy bezwzględnie zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i mieć pełne wyposażenie, tj. kask, okulary ochronne, rękawice, odpowiednie spodnie i wysokie buty. Nieumiejętność obsługi piły może skończyć się tragedią. Warto rozważyć, czy do takiej pracy nie zatrudnić wykwalifikowanego specjalisty” – dodaje K. Łachowska.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj