Strona główna Różne Nie zapomniały o niezapominajce

Nie zapomniały o niezapominajce

1364
3

Święto Niezapominajki przypadające 15 maja, czyli w tak zwaną zimną Zośkę, było od wielu lat hucznie świętowane przez dzieci z Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Trzemesznie. Tradycją przedszkolaków było wędrowanie po ulicach miasta i wręczanie przechodniom specjalnych laurek z życzeniami. W tym roku nie jest to możliwe.

Stąd pomysł, aby zrobić to za pośrednictwem naszego portalu. Ideą Dnia Niezapominajki jest okazywanie sobie nawzajem serdeczności i życzliwości. Święto to zainicjował redaktor Andrzej Zalewski (Eko- Radio), który z małego niebieskiego kwiatka, jakim jest niezapominajka, uczynił symbol pamięci i miłości. Niezapominajka zbliża ludzi, uczy serdeczności i popularyzuje piękną polską przyrodę. Święto przypada w maju, gdy przyroda jest najpiękniejsza.

Przyłączając się do tych obchodów, przedszkolaki chcą mówić o pięknej polskiej przyrodzie i przyjaźnie odnosić się do innych. W Dniu Niezapominajki życzą samych pogodnych dni, dużo zdrowia i radości wszystkim mieszkańcom Trzemeszna.

Wraz z życzeniami maluchy przesyłają własnoręcznie wykonane laurki.

3 KOMENTARZE

    • haha dokładnie! Najlepszą „akcją” jest nie wycinanie drzew, sadzenie nowych, tworzenie łąk, nie wycinanie chwastów itd. Samo robienie kartki, to niewiele, oprócz zabawy. EDUKACJA przede wszystkim drogie panie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here