Strona główna Różne Nie widzą podstaw do budowy ronda

Nie widzą podstaw do budowy ronda

1141
20

Koncepcja budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Gnieźnieńskiej i Alei Odzyskania Niepodległości w Trzemesznie nie została przyjęta przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Z jej pracownikami rozmawiali wczoraj przedstawiciele Urzędu Miejskiego Trzemeszna – Krzysztof Dereziński, Dariusz Jankowski, Michał Michalak oraz Norbert Dombek.

Jak powiedział burmistrz, na spotkaniu ze strony GDDKiA obecni byli wicedyrektor Tadeusz Łuka oraz naczelnik wydziału bezpieczeństwa Krzysztof Gruszczyński, którzy stwierdzili, że na trzemeszeńskim skrzyżowaniu jest wystarczająco bezpiecznie i nie ma podstaw do budowy ronda.

GDDKiA skierowała pismo uzasadniające tą decyzję. Czytamy w nim:

Obecne skrzyżowanie posiada wszystkie niezbędne elementy kwalifikujące je jako skrzyżowanie bezpieczne. Wyposażone jest w sygnalizację świetlną, przejście dla pieszych, osłonięte wyspami pasy ruchu skręcających z drogi krajowej w lewo, a także oznakowanie pionowe, z ograniczeniem prędkości do 60 km/h oraz wyraźne oznakowanie poziome. Wszystkie te elementy powinny w wystarczający sposób zapewnić bezkolizyjny i bezpieczny ruch pojazdów i pieszych.

Dyrekcja dodaje, że wypadki na tym skrzyżowaniu w ciągu ostatnich 4 lat miały miejsce średnio raz w roku i ich przyczyną zawsze był wjazd któregoś z uczestników na czerwonym świetle. Jak dodają pracownicy GDDKiA, wskazana byłaby jednak instalacja monitoringu przejazdu pojazdów na czerwonym świetle, ale jest to zadanie, które może zrealizować jedynie Inspekcja Transportu Drogowego. GDDKiA zwróciła się już do niej ze stosownym wnioskiem.

20 KOMENTARZE

 1. Tylko,że na tym bezpiecznym miejscu byłabym zabita ze sto razy,zeby nie moja intuicja i podstawy wyniesione ze szkoły;w lewo,w prawo i jeszcze raz w lewo i dopiero przechodzimy.Jednak durni na tym swiecie nie brakuje.

  • Coś musi być jednak nie tak z Tobą. Bo ja tam przejeżdżam i przechodzę codziennie i jeszcze nigdy nie poczułem się tam „prawie” zabity.

   • Gdy idę rano o 5-tej na pociag niestety światła jeszcze nie działają, teraz to chociaż jest już szaro więc widoczność lepsza,ale zima jest tam naprawdę ciemno i niebezpiecznie. Są momenty,ze jedzie Tir za tirem i naprawdę ciężko jest przejść.

     • rano miedzy 5 a 6 jest spory ruch ,sa momenty ,ze nic nie jedzie,ale są tez takie gdzie jeden za drugim. nie zawsze są to tiry,ale również samochody dostawcze.wiem co mowie,bo od kilku lat codziennie rano chodzę na PKP.

 2. A co z remontem przejazdu kolejowego Trzemeszno-Niewolno??? Strach jechać żeby czegoś nie urwać!!! Podkłady latają w każdą stronę tak samo jak i tor od strony Niewolna. Czy musi dojść do tragedii żeby ktoś się tym zainteresował???

 3. Skoro te skrzyżowanie jest takie bezpieczne to proponuję żeby Panowie Łuka i Gruszczyński przyjechali do Trzemeszna i powiedzieli to patrząc prosto w oczy tym których najbliżsi zgineli na tym skrzyżowaniu.

 4. Według mnie samo skrzyżowanie jest okej. Normalne skrzyżowanie jakich w kraju tysiące lub setki. Tyle że na naszym jest że tak powiem spi***ona sygnalizacja.

 5. Tak więc cytuje…..
  Wszystkie te elementy powinny w wystarczający sposób zapewnić bezkolizyjny i bezpieczny ruch pojazdów i pieszych.
  A czy zapewniają ?

  z ograniczeniem prędkości do 60 km/h pełne bezpieczeństwo 60km/h
  Panowie Tadeusz i Krzysztof czy naszym celem nie jest czasami bezpieczeństwo bo jeżeli tak to rozwiązanie i mówienie o tym że jest tam ograniczenie prędkości do 60km/h nie daje nikomu z nas bezpieczeństwa.
  Jestem pewien że najlepszym dla kierowców narzędziem które wyhamuje ruch w tym miejscu jest właśnie rondo a nie postawiony znak!!!

  Dlaczego stosujemy na terenach zabudowanych w miejscach w których jest duży ruch pieszych garby , przecież możemy postawić znak 5km/h i co ? znak rozwiąże nam problem ?!

 6. Nie lepiej jest na przejściu koło Parocu tam konieczne jest monitorowanie tego przejścia bo dzieją się historie jak z horroru.Takie duże zakłady bez problemu mógłby to same monitorować dla bezpieczeństwa swoich pracowników skoro udostępniają parkingi po drugiej stronie ale trzeba tragedii żeby się tym zając.

 7. Przeklinam tą krzyżowkę i światła za każdym razem,gdy mam watpliwą przyjemność korzystania z niej.Szkoda im kasy ,dlatego nic nie zmienią:(

 8. Mądry polak po szkodzie, wywalono wielkie pieniądze na bubel drogowy i tyle od samego początku trzeba było wybudować rondo tak jak to się robi w całej kraju i było by ok.
  ale w Trzemesznie zawsze musi być inaczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj