Strona główna Polityka Nie ma chętnych na budynek po Domu Dziecka

Nie ma chętnych na budynek po Domu Dziecka

3853
25

Kolejny przetarg na sprzedaż budynku po Domu Dziecka nie doszedł do skutku. Zarząd powiatu gnieźnieńskiego po raz drugi wystawił obiekt na sprzedaż.

Przypomnimy, że do pierwszego przetargu nie przystąpił żaden chętny nabywca. Mimo to, władze powiatu nie zdecydowały się na obniżenie ceny wywoławczej, którą ustalono na 2.800.000 zł. Podobnie jak za pierwszym razem, nikt nie wpłacił wymaganego wadium. W tej sytuacji przetarg pozostał bez rozstrzygnięcia.

Niebawem minie rok, od kiedy budynek jest nieużytkowany. Trudno powiedzieć jakie będą jego dalsze losy. Póki co – jak widać na załączonych zdjęciach – jego otoczenie zarasta chwastami.

25 KOMENTARZE

 1. Tak je s urząd i dom kultury a nie zarasta wizytówka miasta włodarze weźcie sprawy w swoje ręce puki c,S jak ten budynek i obejście zarasta

 2. Przerobić na miejsca dla młodzieży. Przyklad? Klubokawiarnię. Czytelnie, bibliotekę. Sala na kolka zainteresowan gdzie mogliby spotykać się mlodzi o podobnych zainteresowaniach. Na przykład? Sala muzyczna, warsztaty plastyczne, handmade itd. Zrobic z tego ciekawe centrum kultury do którego chętnie by się poszło. Posiedzieć, pogadać, poczytać. Spotkania różnej formy, dyskusje.
  Pomysłów jest mnóstwo. Od czego mamy tylu urzędasów?

  • Kulturalną klubokawiarnię i równie kulturalną młodzież mamy pod 24h. Może tam wyjść z inicjatywą, skoro młodzież woli…

   • Pierwsza sugestia byla kierowana raczej do młodzieży a nie do patomlodziezy. Pragnę zauważyć że nie cala mlodziez spedza wolny czas w rejonach 24 h. Są też mądrzy, rozgarnieci, którzy spędzają czas z rodzicami w domach.

    • To co zrobisz, by z domów wyszła ta „mądra i rozgarnięta” młodzież, której światopogląd kaształtują społecznościowe media i nagłówki portali internetowych? Naiwnością jest uważać, że nowe miejsce z inicjatywami typu „klubokawiarnia”, czy biblioteka z czytelnią zmienią same z siebie oblicze tej ziemi. I jeszcxe jedna kwestia, niby kto miałby to prowadzić i inspirować? Ludzie z istniejącego DK?

 3. Ludzie co wy piszecie …. Najpierw trzeba by go kupić… Cena podana. To nie jest nasz budynek , mimo że w naszym mieście i my musimy płacić za jego media . Taka polityka .

 4. Nasi włodarze wola ładować grube miliony w ruinę po zawodówce, kiedy tu stoją budynki, które można od razu przeznaczyć na jakiś potrzebny cel. Podobno brakuje mieszkań komunalnych. Burmistrz nie może (albo raczej nie potrafi) rozwiązać problemu Jastrzebowa. Takiego stanowczo zgrywał. Za co on dostaje miesięcznie kilkanaście tysięcy wynagrodzenia?

  • Właśnie za to. Wyborcy podobnych sobie wybierają. I mają to, co mają. Co w głowach mają, to i dookoła potem też.

 5. Czytając komentarze stwierdzam że co drugi to mądrzejszy. Klub seniora, rehalibitacja i inne. Kto niby mialby to zrobić? Wam nie przeszkadza to ze chodniki koślawe mamy, ze nie mogą się doliczyć urzędników, ze od lat miasto robi rzeczy z którymi tylko do gazety iść albo Zoidberga, a oczekujecie ze zrobią wam punkt rehabilitacyjny.

 6. czy to GNIEZNO budowało??? CZY TO TEREN GNIEZNA ???czy na mojej działce sąsiad może wybudować dom ??? i sprzedać CYGANOWI ???

 7. do Kaczor zawsze dziewica.
  Przestań k@#$a , już przestań.Napisz w końcu coś , wyraź się bo komentujesz jak typowy pisior…
  Za każdym razem piszesz to samo pisiordupo.
  Jedna z sugestii – ok.Budynek ma potencjał , DK, biblioteka, młodzież ,seniorzy

 8. Ten chory z nienawiści człowiek, co pisze o wygaszeniu PiS kogo chce wygaszać przecież w Gnieźnie i Trzemesznie nie rządzi PiS? Kogo Pan chcesz więc wygasić? Wierzę, że kiedyś Pan/Pani stanie się dobrym dla bliźniego człowiekiem. Wiara jest podstawą naszego ziemskiego bytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj