Strona główna Artykuł partnera Nie Idź na Spacer w Zimę z Psem bez tych rzeczy!

Nie Idź na Spacer w Zimę z Psem bez tych rzeczy!

1023
0
A girl in a coat and a Jack Russell Terrier breed dog in a New Year's knitted sweater in a winter spruce forest on the snow. Christmas concept.

Każdy właściciel psa z pewnością doskonale wie, jak ważne są dla czworonoga codzienne spacery. Podczas przechadzki zwierzak może nie tylko załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, ale też zaspokoić instynkt węsząc czy bawiąc się z innymi zwierzętami. Oczywiście jest to również świetna okazja do aktywnego spędzania czasu i zabawy z opiekunem. Zimą dodatkowo musimy zadbać o komfort i bezpieczeństwo pupila.

Podstawowe akcesoria dla psa na zimowe spacery

Niezależnie od pory roku i tego jak dużo czasu zamierzamy spędzić na spacerze, zawsze powinniśmy zabierać ze sobą woreczki na psie odchody. To bardzo ważne, bo nikt z nas nie chciałby się natknąć na przykrą niespodziankę ukrytą w trawie w parku, na skwerze czy w lesie bądź na łące. Oczywiście zawsze powinniśmy też mieć smycz i odpowiednio dobraną do konkretnego zwierzaka obrożę lub szelki. Wybór w tym przypadku zależy od rasy psa i jego temperamentu, a także od tego, w jaki sposób planujemy spędzać czas z czworonogiem na świeżym powietrzu. Pamiętajmy też, że jeśli zamierzamy podróżować z psem autobusem lub tramwajem, a także jeśli wymagają tego przepisy gminne – pupil powinien mieć kaganiec. Zdarza się też, że lepiej jest zakładać go dla bezpieczeństwa samego zwierzaka. Dotyczy to tych czworonogów, które mają tendencję do zjadania znajdowanych podczas spacerów „skarbów”. Zanim więc nauczymy pupila komendy „zostaw”, kaganiec może uchronić go przed zjedzeniem czegoś trującego.

Ubrania dla psa – w co ubrać pupila na zimowy spacer?

Niskie temperatury, obfite opady śniegu czy deszcz mogą zniechęcać do spacerowania z psem. Pamiętajmy jednak, że takie wyjścia są bardzo czworonogowi potrzebne, dlatego nie warto z nich rezygnować, nawet jeśli aura temu nie sprzyja. W niektórych sytuacjach niezbędne będą specjalne ciepłe ubranka, zwłaszcza jeśli mamy szczeniaka, seniora, czworonoga cierpiącego z powodu przewlekłej choroby lub po prosu nasz pies ma krótką sierść bez podszerstka i szybko marznie. Na śnieg, mróz i deszcz najlepiej sprawdzą się kurtki i płaszcze dla psa wykonane z wodoodpornego materiału zapinane pod brzuchem. To dobry wybór również w przypadku zwierzaków długowłosych, u których łatwo tworzą się w sierści kule śniegowe. Pamiętajmy, aby wybierać ubranka dla psów, które będą dla zwierzaka komfortowe. Ważne jest więc aby dobrać właściwy rozmiar i wygodny model.

Buty dla psa – czy są potrzebne?

Oprócz odzieży dla psa, warto pomyśleć także o specjalnym obuwiu dla czworonoga. Buty ochronią psie łapy nie tylko przed mrozem, ale też przed solą, którą posypywane są chodniki. Jeśli zaś czworonogowi nie zakładamy butów na spacer, koniecznie po powrocie do domu należy umyć mu opuszki łap ciepłą wodą z mydłem, aby ograniczyć podrażnienia spowodowane solą. Buty są niezbędne także, jeśli pupil ma zranioną łapę lub opatrunek, bo chronią one przed zanieczyszczeniem rany. Szukasz dobrej jakości ubranek dla psów i innych akcesoriów dla czworonoga? Zajrzyj na https://zoopers.pl/ – znajdziesz tam duży wybór produktów dla zwierząt domowych!

artykuł partnera