Strona główna Sport i rekreacja „Nie brakuje w Trzemesznie żaków, nie zabraknie też pływaków” czyli nauka pływania...

„Nie brakuje w Trzemesznie żaków, nie zabraknie też pływaków” czyli nauka pływania po raz czwarty

877
3

Cztery lata z rzędu trwa akcja nauki pływania dla najmłodszych uczniów z miasta i gminy Trzemeszno. Projekt prowadzi Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie wspólnie z dyrektorami i nauczycielami ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Trzemeszno we współpracy z instruktorami i trenerami nauki pływania z Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Mogilnie.

W tej edycji nauką pływania objęto młodych mieszkańców z rocznika 2001, którzy w okresie od marca do listopada uczestniczyli raz w tygodniu w zajęciach na krytej pływalni w Mogilnie. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Zajęć Sportowo-Rekreacyjnych dla Uczniów.

W ramach zajęć dzieci miały możliwość nauki pływania od podstaw, jej doskonalenia, a nawet zdania egzaminu na kartę pływacką. W tegorocznym projekcie wzięło udział 132 dzieci. Koszt projektu wyniósł łącznie 23.000,00 zł., z czego 10.000,00 zł. pochodziło ze środków MSiT. Jak nam powiedziała Edyta Kubiak z trzemeszeńskiego ratusza, złożono już wniosek na przyszłoroczną edycję konkursu, w którym mają wziąć udział uczniowie III klas szkół podstawowych.

Na zakończenie kursu odbył się egzamin końcowy, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Foto: Edyta Kubiak

P1070870-1000 P1100220-1000 P1190600-1000 P1190603-1000

3 KOMENTARZE

  1. Dlaczego uczniowie III klas szkół podstawowych, a nie jak do tej pory V klas szkół podstawowych. Z tego wynika, że uczniowie dwóch roczników będą pokrzywdzeni!!!

    • Jak się dowiedzieliśmy w UMiG to zmiana ta jest podyktowana przez wytyczne Ministerstwa Sportu i Rekreacji w ogłoszeniu o konkursie. Pozdrawiam M.P.

      • Czyli serdeczne podziękowania za tzw. politykę prorodzinną mam wysłać ministrowi sportu? Od roku moje dzieciaki się szykowały na basen i oba zostały właśnie wyautowane. Może pan minister teraz im wytłumaczy, że do tej pory były za młode, a teraz są za stare. Kufa ale wszelkie daniny to potrafią aktualizować na bieżąco i spróbuj nie zapłacić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here