Strona główna Kultura Narodowe Święto Niepodległości 2019

Narodowe Święto Niepodległości 2019

6152
9

Msza święta w trzemeszeńskiej bazylice rozpoczęła obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszym mieście.

Po jej zakończeniu, punktualnie o godzinie 12:00, na placu przed kościołem odśpiewano wspólnie wszystkie zwrotki Hymnu Państwowego. W ten sposób trzemesznianie włączyli się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do Hymnu”.

Dalsza część obchodów odbywała się na cmentarzu, gdzie w miejscach pamięci narodowej złożono znicze i wiązanki kwiatów. Wartę honorową zaciągnęli zuchy i harcerze trzemeszeńskiego Hufca ZHP.

Uroczystość zakończono przy zbiorowej mogile Powstańców Wielkopolskich odśpiewaniem „Roty”.

Z okazji dzisiejszego święta, na placu Hipolita Cegielskiego,Dom Kultury zorganizował wystawę plenerową zdjęć ze zbiorów Zbigniewa Kowalczyka „Okolice Trzemeszna 100 lat temu”.

Święto Niepodległości aktywnie spędzili uczestnicy rajdu rowerowego po miejscach pamięci narodowej. Jego organizatorem było Stowarzyszenie „Pod Żaglami”.

9 KOMENTARZE

  1. Szkoda ze na powstańców zhp pełnia warte na grobie a nie przy grobie nie jest to bezczeszczenie grobów przecież obok jest kostka wiec napewno wypadało by tam stanąć a nie na grobie

  2. Moi drodzy, jak chcecie dokonywać wpisów na temat tej uroczystości, to trzeba najpierw być, przeżyć i mieć pojęcie o ceremoniale pełnienia wart. Idiotyczne komentarze kilku osób wydają fałszywe świadectwo naszemu społeczeństwu. Ilość uczestników na uroczystej mszy św. oraz biorących udział w przemarszu na trzemeszeńską nekropolię, ma swoją wymowę. Może zbyt ostro ale przed dokonaniem wpisu przez „ mieszkańca”, należy zastanowić się nad treścią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj