Strona główna Różne Nareszcie sukces w sprawie Remondisu

Nareszcie sukces w sprawie Remondisu

3299
17

Temat opłaty, jaką spółka Remondis Aqua Trzemeszno odprowadza do warszawskiej spółki Remondis, był wielokrotnie poruszany na naszym portalu. Przypomnijmy, że chodzi o opłatę za zarządzanie.

Sprawa ta od kilku już lat budziła spore kontrowersje nie tylko wśród radnych, ale i wśród mieszkańców. Mimo wielu dyskusji na ten temat nikt nigdy nie wytłumaczył za co właściwie te pieniądze są przekazywane. Trzemeszeńską spółką kieruje bowiem zarząd, opłacany z jej kasy. Nikt oficjalnie nie podał też, jaka kwota jest przelewana. Nieoficjalnie mówiło się o 150.000 zł, a później o 250.000 zł.

Temat ten powrócił na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Kacper Lipiński pytał burmistrza o to, czy są już jakieś efekty pracy nowego członka rady nadzorczej – Jarosława Jatczaka.

Burmistrz Krzysztof Dereziński poinformował, iż pierwszym, bardzo istotnym efektem jest to, „że pieniądze nie płyną już do Warszawy”. Jak dodał, jest to ewidentne osiągnięcie pana mecenasa Jatczaka, którego ocenił jako bardzo dobrego negocjatora.

K. Lipiński zauważył, że jest to największy przełom w sprawie od 2015 roku. Pogratulował burmistrzowi decyzji o powołaniu J. Jatczaka do rady nadzorczej, a mecenasowi skuteczności w negocjacjach. Wspomniał również o swoim udziale w tej sprawie. Jak wspomniał, był tym, który często mówił o tej opłacie i jak widać jego upór się opłacił.

K. Dereziński poinformował również, że gmina zamierza iść dalej w tych negocjacjach. Sprawą na dziś niezałatwioną, ale ciągle otwartą, jest odzyskanie przez trzemeszeńską spółkę przekazanych do Warszawy pieniędzy. Przedmiotem rozmów mają być również inne tematy, np. nieuregulowane pomiędzy spółką i gminą sprawy podatkowe.

17 KOMENTARZE

 1. panie Jatczak brawo i slowa uznania ! co do panow Burmiszczow to chyba czas obu wymienic bo nie spieszyli sie z tym gdyby im zalezalo na sesji sami by o to postulowali a nie radny zeby drązyl wiec kto dba o interes miasta sie pytam ??

  co do spólki to za razace wyprowadzanie pieniedzy zerwac umowe ze spolka i pozbyc sie ich , zwrot przekazanych pieniazkow + odsetki

  co do smietnisk ktore ostatnio płona to pani z pis Solidarnej polski zwal jak zwal rzadzaca

  https://www.youtube.com/watch?v=3Au6A0Pg8Gc

  i kto robi interesy na smieciach nielegalnie skladowanych ? dlaczego prokuratora jej nie sciga ? Nie ogladam TVP ani zadnej innej stacji

 2. Sukces. Taki sam jak to, że nie ma na ten moment sołtysów bo burmistrz nie zdążył zrobić wyborów. Co na to pełnomocnik?

  • jeden wielki pic na wode fotomontaż ! co to dalo ze sprzedali komunalke ?
   – ja wam powiem co to dalo wieksze rachunki i to ze ludzie nie pluja na urząd tylko na remondis – burmiszcze maja spokoj !

 3. Może panJadczak pomoze zarządcy domów mieszkań o odzyskiwanie zadłużeń za mieszkania tzw czynsze gdzie słuchy że ludzie nie placa kiedy zacznie się ściągalność lub eksmisje

 4. Mam pytanie do pana Jadczaka czy jest to podstawa do zerwania umowy bez konsekwencji skoro te pieniądze szły niezgodnie z umową ,bo inaczej byłyby płacone nadal.

  • Człowieku, napisz do ambasady USA i zapytaj, czy są niepodległe i wstały z kolan, skoro i ruscy i Chińczycy co raz to naruszają przestrzeń powietrzna US i tam nikt nie strzela (poza przypadkiem balonu bez załogi nad terytorium lądowym) do samolotów intruza. Weźcie się puknijcie w głowy napełnione propagandą rwącej się do stołków opozycji. Może otrzeźwiejecie?!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj