Strona główna Różne Narada w sprawie koronawirusa

Narada w sprawie koronawirusa

8940
20

Dziś w godzinach porannych odbyło się zwołane przez burmistrza Krzysztofa Derezińskiego spotkanie związane z problemem rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa. Uczestniczyli w niej lekarze trzemeszeńskich przychodni, dyrektorzy jednostek podległych burmistrzowi, urzędnicy, przedstawiciele policji, straży pożarnej oraz media.

Mówiono między innymi o możliwości udzielania porad lekarskich przez telefon. Pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule. Dodajmy, że jest to zgodne z zaleceniami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Lekarze apelowali, aby nie popełniać błędów, jakie miały miejsce między innymi we Włoszech. W czasie wolnym od zajęć szkolnych tamtejsza młodzież uczestniczyła w różnych spotkaniach i imprezach. Jak podkreślano, bardzo ważną sprawą jest dotarcie do młodzieży i wyrobienie w niej odpowiedzialnych nawyków i zachowań. Prawdą jest, że młodzi ludzie są mniej narażeni na skutki tej choroby, ale muszą mieć świadomość, iż bardzo łatwo mogą stać się nosicielami i zarażać swoich bliskich.

Dużo miejsca poświęcono sytuacji w placówkach szkolnych. Zwracano uwagę na niespójne polecenia płynące od władz centralnych dotyczące między innymi pracowników obsługi, a także wysokości wynagrodzenia za czas gotowości do pracy.

Burmistrz poinformował o zawieszeniu przyjęć interesantów. Rozważane jest odwołanie planowanych na maj dużych imprez, takich jak Dni Trzemeszna czy Bieg Kilińskiego. Mówili o tym dyrektorzy Domu Kultury i OSiR-u.

Przypomnijmy, że oprócz lekcji w szkołach odwołano zajęcia we wszystkich placówkach gminnych. O kolejnych decyzjach władz samorządowych będziemy informować na bieżąco.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

20 KOMENTARZE

 1. Trochę zbyt daleko idące plany.. do maja jeszcze sporo czasu. Nie wysuwanym więc tak daleko idących wniosków o odwołaniu imprez z okazji DnibTrzemesjza czy Biegów na 3 Maja 😏

  • No fakt jeszcze sporo czasu do samej imprezy, tylko chciałam zauważyć że organizacji takiej imprezy nie rozpoczyna się tydzień czy nawet 2 tygodnie wcześniej.

  • Miasto zaosczędzi mnóstwo pieniążków. Zobaczymy czy z końcem roku oszczędności zostaną podane do publicznej wiadomości – jak o niektórych słyszymy przy okazji śledzenia poczyań naszego urzędu.

 2. A ci dyrektorzy, to miny mają takie jakby za karę, na tych stanowiskach siedzieli, takie to sfochane, skrzywione, zniesmaczone. OJ CHYBA ZA KARĘ, albo z nudów.

  • Koscila nie potrzeba zamykac kto bedzie chcial pojsc sie pomodlic niech idzie do urzedu tez nie chodza wycieczkami co za panike siejecie.

 3. Dlaczego nie zachowują Państwo podstawowych środków bezpieczeństwa ? Odległość minimum 1 metr od siebie. Twardo siedzicie Państwo ramię w ramię. Przykład powinien iść z góry 😉

  • Masz pełną rację,nikt na to nie zwraca uwagi z kadry zarządzającej a chce się wymagać od innych. p. burmistrzu, odpowiedzialnośc za gminę !!!!!!

  • Burmistrz znając stan zapaskudzenia chodników trzemeszeńskich troszczy się o zarażenia a brat o zarażenia mówiąc coby sąsiedzi czy pracownicy opieki społecznej pozostawiali produkty spożywcze na wycieraczkach. Karwasz-parwasz – gdzie my żyjemy. Wygląda na to, że tamtamy słychać daleko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj