Strona główna Na sygnale Napadł na policjanta, chciał mu zabrać broń

Napadł na policjanta, chciał mu zabrać broń

792
12
sloneczneogrody

Sceny jak z sensacyjnego filmu rozegrały się wczoraj w Ławkach. Około godziny 20:30 dyżurny policji w Gnieźnie został poinformowany, że po drodze w tej miejscowości biega do połowy rozebrany mężczyzna. Miał on wbiegać pod nadjeżdżające pojazdy, stwarzając przy tym zagrożenie w ruchu drogowym.

Jak informuje Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, na miejsce udał się patrol policji, który ustalił, iż mężczyzna znajduje się na terenie miejscowej żwirowni. Poinformowali ich o tym przebywający tam pracownicy.

Mężczyzna zachowywał się bardzo nienaturalnie, wszedł między innymi na jedną z maszyn. Powiedział, że za sklepem w Ławkach znalazł zwłoki dziewczynki. Nie posiadał żadnych dokumentów, mówił w języku rosyjskim. Funkcjonariusze sprawdzili ten teren, zwłok ani niczego podejrzanego nie znaleźli. Wtedy stwierdził, iż ciało ukryte jest w lesie i może wskazać to miejsce. Policjanci udali się z nim we wskazanym kierunku. Jeden z nich usiadł z nim na tylnym siedzeniu.

W czasie jazdy mężczyzna zaatakował pięściami siedzącego obok niego policjanta, jednocześnie próbując wyrwać mu broń z kabury. Kierujący radiowozem zatrzymał natychmiast pojazd i pospieszył na ratunek koledze. Mężczyzna był bardzo agresywny, atakował rękoma i nogami, został w końcu jednak obezwładniony i skuty w kajdanki.

Jeden z policjantów w trakcie szamotaniny odniósł obrażenia głowy. Agresor został zatrzymany, pobrano mu krew na zawartość alkoholu i innych substancji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

12 KOMENTARZE

    • Ja mam tylko jedno pytanie czy ci Ukraińcy w Ławkach to legalnie mieszkający obywatele czy po cichaczu u p. L…….o i czysta gotówka do ręki. Ławki przestańcie być zastraszani przez to szemrane towarzystwo!!!!

  1. Tak dla wyjaśnienia- na miejsce udał się patrol policji z Gniezna, także to nie jest zasługa trzemeszeńskiej policji, a po drugie dostali zgłoszenie więc to normalne, że musieli udać się na miejsce zdarzenia, więc dlaczego brawo? Przecież to jest ich praca..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here