Strona główna Różne Najważniejsze zalety i wady posiadania ceglanych ścian w domu. Poznaj je!

Najważniejsze zalety i wady posiadania ceglanych ścian w domu. Poznaj je!

5052
0

Ozdobienie ściany za pomocą cegły to jeden z najpopularniejszych i najbardziej pożądanych trendów we współczesnym wykończeniu wnętrz. Okazuje się jednak, że surowiec stosowany w wielu stylach architektury nie zawsze będzie zdawał swój egzamin.

Przedstawiamy wszystkie wady i zalety posiadania niezwykle oryginalnych ścian ceglanych.

Dodatek nie tylko wytrzymały, ale przede wszystkim uniwersalny

O olbrzymiej wytrzymałości cegły nie trzeba chyba nikogo dodatkowo przekonywać. To jeden z najstarszych materiałów budowlanych, który stosowano już kilkaset lat temu. Taki surowiec odporny jest nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na warunki atmosferyczne.

Cegła zachowuje swoje właściwości zarówno podczas największych mrozów, jak i w trakcie trwania niemiłosiernych upałów. W efekcie, wykończenie ściany takim materiałem doskonale sprawdzi w pokoju dziennym, ale także w kuchni i łazience, gdzie nasze ściany narażone są na oddziaływanie ciepła lub wilgoci. W parze z wytrzymałością idzie także ponadczasowość.

Tego typu materiał świetnie sprawdza się nie tylko w klasycznym wystroju, ale także w nieco bardziej nowoczesnych wykończeniach. Białe płytki bądź cegłówki są także podstawą pomieszczeń zaaranżowanych na styl skandynawski.

Izolacyjne właściwości cegły sprawiają, że żyje nam się po prostu lepiej

Kolejną niezwykle istotną zaletą posiadania ceglanych ścian wewnątrz mieszkania jest ich bardzo dobra izolacja. Przede wszystkim termiczna. Tego typu materiał budowlany kumuluje i stosunkowo długo utrzymuje wysoką temperaturę.

Dzięki temu, latem w pomieszczeniu panuje przyjemny chłód, a zimą cegły przyczyniają się do tego, że ściany podtrzymują cenne ciepło. Surowiec ten pełni także rolę izolatora akustycznego, skutecznie wyciszając budynek. Takie rozwiązanie sprawdza się idealnie zwłaszcza przy mieszkaniach, wychodzących na głośną i ruchliwą ulicę.

Cegła to ciężki materiał, który optycznie pomniejsza pomieszczenie

Niewątpliwie jedną z największych wad ocegłowania ściany jest waga samego surowca. Obciąża on mur oraz jego strop, dlatego cegłę należy stosować jedynie na niewielkich powierzchniach. Jeśli zależy nam na ozdobieniu większego fragmentu, warto zdecydować się na płytki cegłopodobne.

Takie rozwiązanie zagwarantuje nam znaczące odciążenie ścian budynku, a wykorzystanie wysokiej klasy produktu umożliwi stworzenie nieszablonowej kompozycji. W ofercie dostawcy materiałów budowlanych Feldhaus Klinker znajdziemy płytki spełniające najwyższe standardy jakościowe, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Jak się okazuje, barwa zarówno cegły naturalnej, jak i jej imitacji ma wręcz kolosalne znaczenie. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że tego typu ozdoba posiada zdolności do optycznego pomniejszenia budynku. Zwłaszcza, gdy zdecydujemy się na wyłożenie cegły w kolorze czerwonym na ścianach małego i niedostatecznie oświetlonego pomieszczenia.

Surowiec w tej barwie dedykowany jest do przestrzennych salonów i pokojów dziennych. Cegły w kolorze białym będą zupełnie neutralne, a ciemniejsza tonacja zagwarantuje świetne tło dla wyrazistych dodatków.

Artykuł partnera