Strona główna Różne Najpierw okradli, potem zniszczyli

Najpierw okradli, potem zniszczyli

4724
29

Pisaliśmy niedawno o kradzieży drewnianych palików, podtrzymujących młode drzewka przy drodze Niewolno – Pasieka – Huta Trzemeszeńska. W ubiegłą niedzielę doszło do kolejnego karygodnego zdarzenia.

Tym razem złamane zostały cztery z posadzonych w ubiegłym roku przez przedszkolaków lip. Przypomnijmy, że była to akcja sadzenia drzew miododajnych, współfinansowana przez Urząd Marszałkowski.

Jak nas poinformowała Katarzyna Byczkowska z Urzędu Miejskiego, połamane zostały sąsiadujące ze sobą drzewa, wszystkie na wysokości poprzeczek, 170 cm nad ziemią. Z pewnością nie było to więc działanie natury.

Drzewa zostały zniszczone całkowicie, bez żadnych szans na odtworzenie korony. O powyższym fakcie Urząd Miejski powiadomił już Komisariat Policji w Trzemesznie.

fot. UM Trzemeszna

29 KOMENTARZE

 1. postarać się złapać wandali i proponuje im też nogi połamać w okolicy ud
  myślę , że było by to uczciwe i bardzo humanitarne…
  Bo dlaczego ja mam być OK jak ktoś wobec mnie i przyrody jest nie OK

  • panie mi motorem gosc w tyl auta wjechal – zanioslem na policje zdjecie rejestracji, zdjecie i film gdzie jego gebe widac a po roku list z orzelkiem dostaje ze nie wykryto sprawcy bo motor wyrejestrowany, oc nie placone i dziekujemy

   Nastepnym razem jeszcze cofne zeby kosci polamac to nie ucieknie

  • Tu się kłania słaby poziom edukacji i wychowania.Rodzice cześć nie widuję swoich dzieci bo jeżdżą na zmiany do pracy do kolchozow zagranicznych firm gdzie pracują jak tania siła nabywcza. W szkole coraz słabsi nauczyciele przekładają się na coraz mniejsza wiedzę uczniów. I w ten oto sposób mimo coraz większej ilości osób wykształconych mamy coraz glupsze społeczeństwo.

   • ale to się zgadza, bo to zrobiła istota ktora nie ma wiedzy na temat roślin, drzew.Nie wie, ile lat takie drzewo rośnie, dlaczego n jest potrzebne.Z premedytacją zniszczyć drzewo to jest efekt czystej głupoty, za którą ktoś odpowiada.Bo gdzies ktoś popełnił błąd w przypadku tego człowieka i jego zachowanie jest jakie jest.

   • Jeżeli dobrze pamiętam to w Trzemesznie za komuny też pracowano na zmiany, w ”Izopolu” czy ”Krochmulce”.Do ”Papci” i ”Polanexu” również jeździli na zmiany.Nauka w szkołach odnośnie szacunku do mienia jest podobna jak kiedyś.Wiem to od wnuczki.Problem polega na tym że w niektórych rodzinach tkwi przekonanie że należy szanować tylko swoją własność a publiczną można niszczyć.

    • To nie jest królem rodzin ttlko edukacji. Matka może z ojcem drzewa niszczyć ale dziecko jeśli wyniesie odpowiednią wiedzę powie STOP. Ja jestem inna. Nie problem rodzinny a edukacyjny.

     • Jest to możliwe,o ile dziecko będzie bardziej ceniło autorytet nauczyciela od rodziców.Takie przypadki zdarzają się rzadko.

     • Widocznie kiepski nauczyciel. Dobry jest autorytetem dla uczniów. Jak to mozliw, że moim wciąż pamiętam i złote zasady, które wpoili? Byli dla mnie AUTORYTETEM, KOMPENDIUM WIEDZY.

     • Nauczycieli pamiętasz to dobrze,ich złote zasady też ,ale pisownie już nie bardzo zapamiętałeś.

 2. To była zemsta za ukaranie zlodzieji drewnianych palików, nie mam tu wątpliwości. Te osoby powinny z własnej kieszeni posadzić nowe drzewka. To nie ludzie tylko bydło.

   • Do mieszkańca – Po co ten sarkazm drzewa produkują tlen którym oddychamy poza tym o ilei dobrze pamiętam to powiedzmy przerabiają złe powietrze czyli te zanieczyszczone na te dobre czyli czyste Gdybym miał dużą działkę budowlaną to bardzo chętnie pozwolilbym posadzić tysiąc albo i więcej drzew A co do sadzenia drzew przy drodze jest trochę racji Nie ma już innych miejsc takich bardziej spokojnych gdzie drzewka mogłyby rosnąć w ciszy i spokoju daleko od takiego czy takich niedorozwojów ?

    • Nie ma. Poza tym, drzewa na drodze dają cień, chronią przed erozją gleby, pobierają i zatrzymują wodę. O absorpcji różnych związków chemicznych ze spalania paliwa, głównie CO2. Pewnie jeszcze więcej dobrych skutków. No i pięknie wyglądają!

 3. Z pewnością jakieś mlodziki mieszkające gdzieś nie daleko. Wytropić i ich zdjęcia na portal wrzucić aby wszyscy wiedzieli. I oczywiście Nowe drzewa niech posadzą w podwójnej ilości. I na koniec gorącym łańcuchem po jaj…ach przyłożyć

  • Z pewnością…. A skąd ta pewność, że to nie jakiś emeryt z dobrą emerytura? Ekolog a do tego detektyw. Po co tam dowody szukajcie młodzikow z okolicy Ekolog tak twierdzi ze z pewnością to oni.

 4. Dzień dobry,
  jak to się mówiło w moich czasach szkolnych: bić i patrzeć czy równo puchnie.
  A teraz poważnie: edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja.
  Do tego osobisty przykład tych, którzy za wychowanie odpowiadają: rodziców, dziadków, nauczycieli, rządzących…
  Nie ma nic bardziej demoralizującego niż lekceważenie przez dorosłych zasad, które starają się wpoić młodszym: jak rodzic, czy nauczyciel ma przekonać, że palenie jest szkodliwe, skoro sam kopci jak komin? Jak wymagać, aby dzieciaki wrzucały śmieci do koszy, skoro dorośli rzucają „pety” i inne odpadki wprost na chodnik.
  Zresztą to problem szerszy: jak władza ma przekonać obywateli do respektowania prawa, skoro sama je lekceważy…
  Pozdrawiam
  TDi

 5. Na to forum zaglądają nasi radni i włodarze, czyż nie? To ja się pytam – kiedy zajmiecie się nieczynnym wysypiskiem, zrekultywowaną hałdą w Pasiece? Sprzedać w prywatne ręce to jedno, ale nie zwalnia Was z troski o środowisko! Jacyś bezrozumni zmotoryzowani od lat ujeżdżają okoliczne wertepy (wjeżdżając z hukiem i spalinami do lasów i na pola), wjeżdżają też na wspomnianą hałdę i ryją wierzchnią warstwę darni, a teraz już ziemi. Jeszcze chwila, a spod kół motorów sypać się będzie zabezpieczony przed laty (bo już nie) azbest! Tykająca bomba ekologiczna. Przyjrzyjcie się sprawie na miejscu i zabezpieczcie, lub zmiecie właściciela do skutecznego zabezpieczenia hałdy przed wjeżdżaniem motocyklami. To nie motocross, ani ta hałda, ani pola, ani lasy!

 6. Też jestem za tym żeby nie sadzić drzew przy drogach a je usuwać! Drzewa poza drogą i w lasach powinny być .chociaż mniej wypadków śmiertelnych.ten ktoś może w przyszłości uratował komuś życie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj