Strona główna Różne Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

Nagroda za pomoc w ujęciu sprawcy

4825
32

Wczoraj do naszej redakcji zgłosiła się osoba, która przekazała 500 zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy zniszczenia młodych lip.

O tym karygodnym zdarzeniu pisaliśmy |TUTAJ|.

Warunkiem otrzymania nagrody jest przekazanie informacji, które przyczynią się do ustalenia sprawcy i udowodnienia mu winy.

Prosimy o kontakt mailowy: kontakt@trzemeszno24.info

Gwarantujemy pełną anonimowość. Wszelkie informacje trafią do trzemeszeńskiej i gnieźnieńskiej policji.

Dane fundatora nagrody są znane redakcji.

32 KOMENTARZE

  • W takiej gminie nie ma kto karać. Jak nie ma straży miejskiej to powinien wyznaczony urzędnik przez burmistrza do kontroli palenisk.

   • Mnie nie interesuje kto będzie nakładal kary. Mnie interesuje, aby wszystkich tych trucicieli piętnować. Jest to jedyna skuteczna metoda, aby zrobić z tym porządek. Te czujniki, które kupiono za publiczne pieniądze urzędasy mogą sobie w 4 litery wsadzić. Każdy kto wychodzi na miasto czuje, że wali plastikiem a fachowcy z Urzędu potrzebują czujniki.

   • Jakbym słyszał jednego z, radnych na ostatniej sesji. Już nie wciskaj kitu, że wszyscy co palą śmieciami to tacy biedni. Co za mentalność. Jestem biedny to mogę palić odpadami? Co Ty bredzisz. Przez takie właśnie podejście jak Twoje pieniadze z podatków idą na leczenie chorób wynikających z palenia odpadami zamiast na coś bardziej pożytecznego.

    • Widocznie nie jesteś tak biedny skoro nie musisz palić śmieciami. Wyobraź sobie ze są ludzie którym ciężko związać koniec z końcem, nie stać ich na zmianę ogrzewania na gazowe, olejowe, czy na prąd. Tp wszystko jest jeszcze dla co niektórych ponad ich możliwości. Nie każdy ma też znajomości w miescie, aby dostać super posadę, wziąć kredyt i to sfinansować. Ja tych ludzi rozumiem i rozumiem też pana podejście. Najlepiej czepiać się biednego obywatela, który przyczynia się do zatruwania srodowiska, ale nie w stałym stopniu jak rolnictwo, przemysł.
     Pan wychodzi z zalozenia, ch… ze są biedni, ma założyć gazowe, kupić ekogroszek, a jeść powietrze … Bo mnie stać to innych też musi być stać, zagladam im do porfela i ostatnio o 2 bułki za dużo kupila jedna…. a ma nadwagę….. Przykra jest Pana dedukcja ale i wśród takich musimy żyć.

     • Niestety wśród takich jak Ty, którzy usprawiedliwiają trucie innych pozostaje też żyć innym. Myślę, że moja nikomu nie szkodzi w przeciwieństwie do palenia odpadami, które szkodzi.

     • Wg Twojego myślenia jak ktoś jest biedny to usprawiedliwia go z czynów zabronionych? Jeśli tak to biedni mogą kraść bezkarnie?

     • panie ekologu skoro pan tak dba o naszą planetę to proszę ograniczać używanie laptopów komputerów ile pan ma ich w domostwie? samochody na rower wszystkie wymienić zlikwidować kominek ograniczać zużycie elektrycznosci wodę z mytych wiśni w durszlaku pan szanowny do zlewu wylewa? taki z Pana czastkowy ekolog? łatwo innych krytykować trudniej u siebie błędy znalezc pozdrawiam
      p.s. temat dotyczy palenia śmieci nie innych występkow jeśli pan ma a widać ze ma pan problem ze zrozumieniem to proszę nie podpisywać się jako Ekolog bo robi pan zła opinie ekologom którzy jednak w odróżnieniu do pana posiadają wiedze a nie jedynie coś słyszą coś widzą i ziona nienawiścią. od doopy strony pan zaczyna

     • Dzień dobry,
      1) prawo- w tym zakaz palenia śmieciami- jest jednakowe dla wszystkich, bez względu na stan majątkowy, więc obowiązuje zarówno zamożnych jak i tych, którzy maja kłopot ze związaniem końca z końcem. I dzięki Bogu- bo dokąd by nas doprowadziło prezentowane przez cześć-nieroztropnych- dyskutantów stanowisko, że jak nie masz pieniędzy, to usprawiedliwia to łamanie prawa: czyli ubogim wolno kraść, truć tysiące innych, wywozić śmieci poremontowe do lasu, choinkę -na własną rękę „wyciąć” w lesie, jeździć niesprawnym samochodem na łysych oponach, itd. Tego chcecie obrońcy ubogich?
      2) nie wiem czy są badania na ten temat, więc posłużę się własnym doświadczeniem: znam wielu ludzi, którzy skarżą się na brak wsparcia państwa, niedostatek i kłopoty finansowe i czynią to-w rozmowie- paląc jednocześnie papierosa za papierosem.
      Zastanowiło mnie to już dawno i policzyłem: jedna paczka dziennie( wielu z nich pali znacznie więcej)najtańszych kosztuje około 13 zł.
      Czyli wydatki to odpowiednio: 91 zł/tygodniowo, 390 zł miesięcznie, 4.60 zł rocznie.
      Za tę kwotę (roczną) można bez problemu kupić gazowy kocioł kondensacyjny. Jeśli chodzi o koszty eksploatacji to- na własnym przykładzie – wystarczy mniej więcej połowa rocznych wydatków na tytoń, aby pokryć koszty eksploatacji kotła( ogrzewanie i ciepła woda)
      Proszę więc nie epatować czytelników skrajnym ubóstwem palących śmieciami- dopóki mają pieniądze na papierosy i alkohol, nie znajdą u mnie ani zrozumienia, ani tym bardziej rozgrzeszenia .
      Oczywiście nie wszyscy palący śmieciami palą i papierosy, ale spora część-jak sądzę-tak.
      Osobnym zagadnieniem jest problem tzw petów, czyli niedopałków wyrzucanych -byle gdzie- przez palaczy. Tylko 1/3 z nich trafia do koszy, reszta-prawie 4 biliony(rocznie), ląduje na trawnikach, drogach, chodnikach. Mamy problem z wyobrażeniem sobie 4 bilionów niedopałków? Gdybyśmy z nich- tylko tzw filtrów- utworzyli jeden łańcuch, miałby 150 MILIONÓW kilometrów długości- opasalibyśmy nim ziemię prawie 4 TYŚ RAZY!
      Każdy wyrzucony na ziemię, trawnik, czy chodnik niedopałek, powoduje skażenie/zatrucie od 1 do 5 m3 wody. Jedna paczka skaża od 20 do 100m3 wody- to ilość, którą przeciętny człowiek zużywa w ciągu roku. Jedna paczka dziennie przez rok, to skażenie wody która wystarczyłaby 4 ludziom na całe życie…
      3) edukacja- jest kluczem do jaśniejszej przyszłości: uczmy dzieci od żłobka do ostatnich lat studiów: tego, że śmieci nie rzuca się na chodnik, nie wywozi do lasu, czy wrzuca do pieca, tylko dokładnie segreguje i zbiera do odpowiednich pojemników- nawet jak wymaga to więcej wysiłku i zachodu. Pokazujmy im filmy prezentujące skutki palenia tytoniu, nadużywania alkoholu, marnotrawienia wody i innych zasobów-tak przecież ograniczonych.
      I najważniejsze: osobistym przykładem dawajmy im wzór do naśladowania: nie palmy, nie śmiećmy, segregujmy odpady, oszczędzajmy wodę, energię itd.
      Nie ma nic bardziej demoralizującego niż łamanie zasad, które staramy się wpoić swoim dzieciom/ podwładnym/rządzonym*
      Na koniec- w obronie Ekologa.
      Drodzy Jego Krytycy: coś strasznie łatwo przychodzi Wam zauważyć źdźbło w oku bliźniego, a jeszcze łatwiej rzucać kamieniami…
      Pozdrawiam
      TDi
      * dotyczy nie tylko rodziców, ale i nauczycieli, wychowawców, katechetów, przedstawicieli władzy…

    • Udowodnij to, ile osób było leczonych przez opary ze śmieci palonych w Trzemesznie. Oraz ile osób było leczonych z powodu chorob bedacych nastepstwem palenia papierosow? Złej diety? Nadużywania alkoholu? Braku ruchu? Głupoty przekazanej w genach z pokolenia na pokolenie (czytaj: np.wypadki samochodowe pod wpływem alkoholu?)
     Tobie przeszkadzaja opary ze śmieci palonych, a mi ludzie niezdolni do myślenia, współczucia, analizy, z IQ poniżej średniej.
     Zioniesz nienawiścią do biednych ludzi, których sytuacja związana z efektem cywilizacyjnym w związku z bieda z jaką się borykają, zawsze będzie o krok do tylu za osobami z zasobnym portfelem.
     Pamiętaj, nie oceniaj nie oczerniaj, nic nie wiesz o życiu tych ludzi.

     • Jaka nienawiść do biednych ludzi? Próbujesz grać na litości nad biednymi. To sobie graj.
      Dzięki takim jak Ty Ci wszyscy rzekomo biedni ludzie utwierdzają się w przekonaniu, że palenie odpadami jest ok.
      Proponuję, aby teraz nikt nie oddawał odpadów do kontenera tylko wszystko palić. Wspólne ognisko zróbcie np. na parkingu pod Urzędem Gminy. Po co gmina organizuje przetarg na odbiór odpadów. Lepiej wszystko palić?
      Wniosek nasuwa się prosty i już wiem dlaczego Urzędnicy i Radni tylko głośno mówią o tym jak wielkim problem jest palenie odpadami a tak de facto nic nie robią, aby ten problem wyeliminować. Kierują się interesem politycznym. Po co wymagać od biednych. Jak będziemy od nich wymagać to na mnie nie zagłosują.

     • Panie ty masz jakis problem ze sobą przestań oskarżać wszystkich i wrzucać do jednego worka nie każdy jest taki jak twoje dzieci jak wychowałes tak pala śmieciami w piecach. Jedynie je chyba możesz mieć na myśli albo kogos ze swojej najbliższej rodziny bo przecież o innych obcych ludziach byś tak pewnie nie pisał, przecież pod łóżkiem och nie sypiasz a i w portfelu nie siedzisz. Trochę miłości względem swoich trzeba było nauczyć ekologi

     • Niestety nie każdego stać na to żeby kupić tak odrazu pięć za 7 tysięcy. Ja zbieram 2 rok i jeszcze kolejne 2 będę zbierać, a to dlatego że nie mając dzieci nie otrzymując 500+, emeryten +, płace jednak za te wszystkie dobrodziejstwa. Ceny kosmiczne, i choc chce wymienić pięć na eko to niestety, sytuacja na rynku sprawia że wymiana musi być odłożone w czasie. Porostu mnie na to nie stać.
      A jeśli już Pan taki eko to proponuje NIE SPROWADZAĆ STARYCH AUT Z ZAGRANICY I NIE ZATRUWA ŚRODOWISKA PROSZĘ KUPIĆ SOBIE ELEKTRYCZNE AUTO. Co? Nie stać? Ile aut w rodzinie ? Po papieroski na pieszo czy autkiem wygodniej? Przyganial kocioł garnkowi, a sam smoli……..

     • panie ekologu skoro pan tak dba o naszą planetę to proszę ograniczać używanie laptopów komputerów ile pan ma ich w domostwie? samochody na rower wszystkie wymienić zlikwidować kominek ograniczać zużycie elektrycznosci wodę z mytych wiśni w durszlaku pan szanowny do zlewu wylewa? taki z Pana czastkowy ekolog? łatwo innych krytykować trudniej u siebie błędy znalezc pozdrawiam

 1. Sezon grzewczy czas zacząć!!!Po komentarzach widać, że jest wielu amatorów sportu pod nazwą mój piec, moje śmieci i mogę z nimi robić co chcę.

  • Twoje auto z Dojcze, twoje paliwko, twój smród z rury, twoja sprawa. Piece przeszkadzaja, ale liczba starych aut z Dojcze juz nie przeszkadza. Takie to eko, podskoczyc po bułki starym autem z Dojcze.

 2. Dla wszystkich, którzy tej zimy chcieli oddychać zdrowszym powietrzem w Trzemesznie. Nie pooddychacie!!! A dla Pana, który na ostatniej sesji poruszył ten temat. Jeśli myśli Pan, że Władze (Burmistrz i Rada) coś z tym zrobią. Nic nie zrobią!!!

  • Zacznij od siebie potem rozliczają innych. Chcesz oddychać czystym powietrzem w mieście? Wyjedz w Bieszczady chłopie. Choćbyś zlikwidował węgiel, drewno, palenie śmieciami, to pozostaje w dalszym ciągu problem z całą masa aut. Jakos nie widzę, żeby mieszkańcy częściej poruszali się na pieszo, rowerem czy hulajnoga. Co gmina ma zrobić? Do każdego po kolei chodzić i mówić weź chłopie się przejdź ten kawałek zostaw to auto w garażu?
   A kostkę brukową masz? Zapewne. To jesteś taki ekolog jak ci którzy pala pśmieciami. Tylko utrudniasz z innej strony, bo tak tobie wygodnie.

   • Dokładnie. Najwięcej krzyczą ci którym jeden czynnik nie odpowiada, ale całej reszty juz nie widzą bo im ona opowiada. Nie ma sensu z takimi w ogóle wdawać się w dyskusję, jak ktoś nie ma wiedzy to w koło Macieju ciągle to samo klepie i widzi wszystko u innych nie u siebie. Zlikwiduj beton to pogadamy inaczej dzięki tobie między innymi będziemy w przyszłości żyć w 60 stopniach i jeść kotleta z komarami

 3. Przestaniemy palić, zmienimy wszyscy na gazowe, zaraz jak ty zwiniesz kostkę, zmienisz kopciucha na hybrydę, rower, deskę, hulajnoge itd. Bo nas trujesz póki co i niszczysz ekosystem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj