Strona główna Różne Autobusem na lekcje WF

Autobusem na lekcje WF

1079
66

Od listopada uczniowie trzemeszeńskiego gimnazjum oraz szkoły podstawowej nr 2, na zajęcia wychowania fizycznego odbywające się w hali OSiR, będą dowożeni autobusami. Do tej pory lekcje wf-u wiązały się dla nich z pieszą wędrówką na halę.

Korzystanie z autobusów ma m.in zaoszczędzić uczniom czas, który do tej pory tracili na przejście ze szkoły na halę i odwrotnie. Opady deszczu czy śniegu nie będą dla nich problemem.

Skarbnik gminy Alina Kociemba powiedziała nam, że transport będzie kosztował każdą ze szkół około 1300 zł miesięcznie. Dodała też, że gdy usłyszała o pomyśle dowożenia uczniów, chętnie poszukała i zabezpieczyła środki finansowe na ten cel.

Zapytaliśmy również Jacka Przybylskiego, właściciela firmy zajmującej się przewozem dzieci do szkół o to, jak przewiduje wykonanie tego nowego dla siebie zadania:

Dzieci z „dwójki” będą wsiadały do autobusu od strony ulicy Dąbrowskiego. Ulica ta jest wąska a po lewej stronie znajdują się miejsca parkingowe. Najlepszym rozwiązaniem byłoby wyznaczenie tam miejsca zastrzeżonego dla autobusu szkolnego. Trudniejsza sytuacja jest przy gimnazjum. Tam autobus będzie oczekiwał w rejonie dzwonnicy. Utrudnieniem jest znajdujący się tam parking – w ciągu dnia zazwyczaj zajęty przez samochody. Poza tym manewrowanie autobusem w tej okolicy do łatwych nie należy, szczególnie w czasie odbywających się w kościele nabożeństw. Jestem jednak dobrej myśli. W porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy oraz dyrektorami szkół na pewno wypracujemy odpowiednie rozwiązania” – powiedział nam J. Przybylski.

Tygodniowo odbywać się będzie 35 kursów autobusu.

66 KOMENTARZE

 1. czy w gminie poupadali na głowy, zamiast tracić pięniądze na dojazd uczniów, niech zainwestują w coś porządnego, uczniowie mają 10min drogi i nie widze problemu

 2. No ale wiocha zamiast wydawać kase na drogi czy na bezpieczeństwo to oni na dzieciaki które i tak na swój wiek sa połamani i nic nie potrafią(nadwaga i wogole) najlepiej nauczyć tak a potem będzie mogliśmy przez 3 lata gim w zimę chodzić i byl dobrze a teraz autobusem żenada !!!!

 3. Jak dla mnie dziwny pomysł, odkąd pamiętam chodziło się na hale sportową, są ważniejsze problemy niż to. “Dwójka” nie ma dużo uczniów, jak dla mnie strata pieniędzy. Fakt ma to swoje dobre strony (bezpieczenstwo, szybsze powroty do szkoły po lekcji WF-u) ale nie dajmy się zwariować. Gdy ja uczęszczałem do “dwójki” oraz do trzemeszeńskiego gimnazjum nikt nie widział problemu w tym że trzeba trochę pochodzić. Na pewno są ważniejsze i bardziej przydatne problemy niż ten. Pozdrawiam

  • Akurat MPK byłoby dobrym pomysłem. Z jednego końca Trzemeszna, do drugiego jest dużo km, np. od domów jednorodzinnych za babą (w kierunki Zielenia) do nowego targu i osiedla, tam MPK by się przydało.

 4. Spacer na halę to tez WF!Tak nam przez 3 lata mówili wuefiści.Było fajnie i wcale nikt nie narzekał.Jak nowa dyrekcja chciała się wykazać,to lepiej żeby znalazła w szkole inne dziury do załatania.

  • Moja mama chwali tez autobus,a ja i koledzy wolimy spacery -nawet w deszcz bo jest fajnie,świeże powietrze tak samo dobre dla nas jak te ćwiczenia na hali.Ja i tak będę odpalał z buta.

 5. Jak dla mnie super rozwiązanie:) Może nie wszystkim sie to podoba ,ale właśnie pora jesienna i zimowa to masakra.Dzieciaki po zajęciach w.f muszą wracać z hali w deszczu albo mrozie.Spoceni i zgrzani ,a jeszcze maja zajęcia w szkole.

 6. Pani skarbniki, dlaczego tak chętnie NIE postarała się pani poszukać pieniędzy na utrzymanie szkoły zawodowej (która radziła sobie wspaniale). Pozwoliła pani na jej zamknięcie, a teraz wydaje się pieniądze na dowożenie dzieci na wychowanie fizyczne.
  Już od wielu pokoleń chodziliśmy na WF i nigdy jakoś z tego powodu nie było problemów. Spacer jest aktywnością sportową, a więc elementem samych ćwiczeń, czyli odejmując spacer zmniejszamy długość samego WF’u. A trzeba przyznać, że niektórzy bardzo go potrzebują.
  Krótko rzecz ujmując ta pani wspiera fajtłapowatego dyrektora i szkołę, która jest dziurą dla gminnych pieniędzy (czyli zarówno gimnazjum jak SP2, które są znakomitymi instytucjami, ale dzięki rządom dyrektorów przez kilka ostatnich lat zostały najzwyczajniej w świecie do cna zdeprawowane). W SP2 powstają trawniczki (za cenę wielokrotnie przewyższającą rynkową), okna (za cenę wielokrotnie przewyższającą rynkową), są remonty (za cenę wielokrotnie przewyższającą rynkową), a już żal mi przypominać jak raz szkoła grubo przekroczyła dyscyplinę finansową i tak drogiego remontu.

  Przecież to jak rzucanie pieniędzy do studni, albo do świń. Wszystko idzie na marne przez „niegospodarność” (nazwałbym to trochę inaczej…).

  Czas się obudzić ludzie i wziąć sprawy w swoje ręce, oni z nas jawnie idiotów robią.

  • Ludzie, szkoła zawodowa i technikum było, jest i będzie utrzymywane za pieniądze powiatu a nie gminy! Niestety tak w Polsce jest, że szkoły podstawowe i gimnazja są utrzymywane z kasy gminy a ponad gimnazjalne (licea, technika i zawki) z kasy powiatu! Więc to, że nie było kasy na utrzymanie zawki to nie wina gminy tylko starostwa!

 7. Ale nie zaznaczyli najważniejszego , że ….. trzeba będzie kupić bilet na podróż 3.5 zł w jedną stronę plus wykupienie miejscówki 70 groszy. Takie czasy nastały .

 8. WSTYD tylko w Trzemesznie takie głupoty!!! A może zlikwidujmy WF, bo biedna młodzież się przemęcza! Nie dość, że kręgosłupy krzywe od siedzenia przed komputerem to jeszcze autobusem taki kawałek!! Brawo!

 9. Pani skarbnik takie rządy wydaje, a rada i burmistrza na to się jak owieczki zgadzają.
  Ta kobieta puści Trzemeszno z torbami. Starostwo tylko na to czeka.
  ZSZ stoi puste i niszczeje. Z kolei dzieci i tak czasem zbyt otyłe i krzywe są dowożone na WF.
  Sodoma i Gomora.

 10. Teraz ludzie wypisują jak taki kawałek można jechać autobusem, natomiast kiedy napisano o ewentualnej możliwości przeniesienia biblioteki oraz DK do byłego budynku zawodówki panowało oburzenie jak to daleko by było.

  • Bo do szkoły chodzą młodzi a do biblioteki młodzi też ale starszych ludzi dużo dużo dużo więcej.
   Atu chodzi też o to,że młodych odzwyczaja się od chodzenia na rzecz d..y wożenia. Za nasze gminne pieniądze.Za moje dotarcie do biblioteki-obojętnie gdzie ona jest,gmina nie wyda z kasy ani grosika.

 11. Spocą się ,zgrzeją się ,owieje ich,zmęczą się ,zachorują,skrzywią sobie kręgosłupy,walczą z zatokami, noszą plecaki,co rusz chorują-czy to chodzi o gimnazjalistów z Trzemeszna,których wszelkie plagi dopadają od spacerów na w-f?
  Nie róbmy naszej młodzieży obciachu takimi wpisami.
  Ktoś napisał” masakra” odnosząc się do trudów przepraw przez dżunglę trzemeszeńską.Takich tekstów to trzeba szukać w kabaretach.
  Prawdziwie chorzy uczniowie są z pewnością należy o nich dbać,zasługują na dobre leczenie,ale to zupełnie inny temat.

 12. Nie no dziecko katarek dostanie, Burmistrz poklask złapie, Dyrekcja LO i gimnazjum sie wykazala – rodzice zadowoleni k..a no strzał w dyche 🙂 jeszcze Kosynier niech o tym wspomni i mozna isc do wyborow :)dobrze ze autobus pilek nie wozi po chali bo buciki sie przynajmniej choc troszke pobrudzą a na religie tez Bus bedzie wozil dzieci do alumnatu ? bo ta mtez katarek moj synek złapał !!!

  a z budynku do budynku w LO to rekaw od samolotu powinien Burmistrz wstawic bo ostatnio synka mojego przewialo i zapalenie ucha mial !!!

  Panie Burmistrz jesteś Pan gość 🙂 i masz Pan Gest 🙂

  a te osoby co pily w Urzedzie to co z nimi ? bo ten temat mnie bardziej interesuje Panie kurde Burmistrz 🙂

 13. Nie będę trzymać ani jednej, ani drugiej strony w tej całej dyskusji. Mogę tylko powiedzieć z mojej perspektywy czasu jak to wyglądało, ponieważ uczęszczałam do gimnazjum całkiem niedawno. Sprawa wyglądała tak, że wszystko jedno czy deszcz, śnieg, upał to „gnaliśmy” na halę. Ile to razy byłam przemoczona, potem musiałam uczestniczyć w dalszych lekcjach. Raz skończyło się na zapaleniu oskrzeli. Nazywacie to hartowaniem? Po drugie to nie był zwykły, jakby to nazwać, przemarsz do hali sportowej. To był prawie, że bieg. Byle jak najszybciej, bo lekcja leci. Zazwyczaj było tak, że wracaliśmy (również w pośpiechu) do szkoły na resztę lekcji równo z dzwonkiem- moim zdaniem uczeń po to ma przerwę żeby mógł chwilę odpocząć, a my szliśmy prosto na lekcję- wielokrotnie nawet na sprawdzian, kartkówkę czy pracę klasową. A krzywe kręgosłupy, o których piszecie? Czy marsz z niejednokrotnie ciężkim plecakiem (bo zeszyt i książka na każdą lekcję, których było nawet 8) uchroni wasze dzieci i da im gwarancję na prosty kręgosłup?

  • A tak po za tym, zasłaniacie się lekcjami WF jakoby miały one uchronić wasze dzieci przed otyłością, dbaniem o kondycje i nienaganną postawą. Nawyki dobrego żywienia dzieci uczą się w domu. I nawet nie wiadomo jak intensywne będą lekcje WF, nie uchronią ich przed nadmiarem kilogramów. Jest tyle sekcji sportowych w Trzemesznie, w których dzieci BEZPŁATNIE mogą uczestniczyć. Dlaczego ich nie zachęcicie? Tenis stołowy, tenis ziemny, piłka nożna, cykliczne turnieje siatkówki itd. Ale według was lepiej krytykować czyiś pomysł.

 14. To teraz czas na kupno melexa,który zawiezie uczniów do szkolnego sklepiku 10 metrów dalej.Brawoo tępe pały i skretyniali rodzice.Hodujmy upośledzone ruchowo pokolenia,tego nam trzeba

 15. dzieciaków na WF 800m zawiozą ale dzieciaków do szkoły 2KM 800m nie zabiorą i muszą na pieszo chodzić bo to jest za blisko bo do szkoły chcą iść a nie na WF

 16. No lepiej niech sobie w komórkach w gry pograja niż się przespacerowac. Kiedyś dzieciaki cały rok po 5 km. Dreptaly do szkoły w jedna i drugą a teraz od razu zachoruje mieczak. Lepiej niech w playstation pograja napewno bedą zdrowi

 17. A może by tak Pani Skarbnik poszukała i zabezpieczyła środki finansowe na dojazd dzieci do szkoły i z powrotem np. z miejscowości Brzozówiec? No ale po co dowozić dzieci 2 km jak można tylko 400 m…

 18. Skandal z tym dowożeniem na WF a moja córka ma około 2 KM do szkoły i musi iść pieszo bez względu na pogodę, ale to jest do szkoły. WF według Pani Skarbnik jest ważniejszy niż szkoła i w ogóle szkoły w Gminie. Uważam, że najlepiej wszystkie szkoły pozamykać i dowozić dzieci na WF. Tam na pewno nasze dzieci nabędą wiedzy, przecież wiadomo że głupim społeczeństwem lepiej się rządzi. A z drugiej strony, to Ciekawe!!!!!, gdzie Skarbnik Gminy znajduje te pieniądze. Na pewno Radni tego nie wiedzą, przecież według p.Skarbnik, oni NIC NIE MUSZĄ WIEDZIEĆ, ale to są pieniądze publiczne, czy społeczeństwo trzemeszeńskie o tym WIE!!!!

 19. Ciekawe czy będzie opublikowany: Wczoraj czterdziestoparoletni człowiek nie został przyjęty przez p. Białka dlatego że nei miał ważnego ubezpieczenia, jak wyszedł z przychodni zmarł. Tym powinna zająć się prokuratura. Lekarze mają obowiązek przyjąć każdego a w razie nie dostarczenia dowodu ubezpieczenia wystawiają mu rachunek, al ep. Białek brzydzi się pacjentów i najlepiej byłoby gdyby mu w ogóle nie zawracali głowy a leczyć może ale przez ścianę.. wypisuje recepty nawet nie spoglądając na pacjenta .. powinien siedzieć, ale zobaczymy czy ktokolwiek zareaguje. doniesienie do prokuratury powinna złożyć w imieniu zmarłego Gmina, lub inni lekarze tyle że Oni maja w swojej etyce nie donosić na kolegę.

 20. Podejrzewam, że większość złośliwych komentarzy dotyczy osób, które mają salę w swojej szkole na miejscu!!!!!!! W takim małym miasteczku jest tyle złośliwych ludzi i taka zawiść, że aż przykro czytać niektóre komentarze.Ciekawe czy osoby, którym tak bardzo nie podoba się pomysł dowożenia dzieci na WF kiedyś same szły po 2 godz. WF spocone zimą często przy mrozie, albo roztopach, gdzie dzieci rozbierały się ze skarpetek, bo buty były tak przemoczone. Do krytykowania to jest wielu i zawsze znajdzie się osoba, która nawet w pozytywnej sprawie znajdzie jakiś haczyk. Zamiast wspierać miasto, to przez takie głupie i bezsensowne komentarze sami siebie pogrążamy.

 21. Przecież Białek to nie lekarz!!! Jeśli to prawda, że ten człowiek zmarł to powinni lekarza posadzić na długie lata do więzienia!!! Przecież on nie jest od tego, żeby zabierać człowiekowi życie. Jest od tego by ratować!!! Ale o czym tu mówić, jak to jest TYLKO lekarz za pieniądze, bo na leczeniu zna się tyle, ile nauczył się ze ściąg!!!

 22. Prosimy o pohamowanie emocji związanych z wczorajszą sytuacją spod ośrodka zdrowia. Temat ten opiszemy w osobnym artykule, jak tylko zdobędziemy oficjalne potwierdzenie – prawdopodobnie jeszcze dziś. Od tej chwili komentarze nie dotyczące tematu dojazdu na lekcje WF nie będą zamieszczane.

 23. A ja myślę, że takie dojazdy to wspaniały pomysł. Jak gimnazjalista czy gimnazjalistka przejdzie się do szkoły z Rudek, bo na autobus szkolny nie zasługuje, to jadąc autobusem na halę na pewno poczuje, że gmina pochyla się nad jej czy jego losem. Brawo pani skarbnik, takich ludzi nam potrzeba.
  ps. zaraz zima, i na odśnieżanie chodnika wzdłuż Wyszyńskiego jak co roku pieniędzy nie będzie. Nogi można połamać usiłując dzielnie maszerować chodnikiem, albo zginąć pod tirem idąc ulicą. Ale, jak już dojdziemy, to na halę autobusem. 😉 Żyć nie umierać.

 24. Naprawdę nie wiecie o co chodzi??? Gimnazjum i dwójka istnieją wiele lat i wiele lat dzieciaki zapieprzają na halę.
  Nikt sie tym nie przejmował, również burmistrz. Teraz trzeba pokazać jakie to korzyści ma gimnazjum mając nowe władze. Jak to burmistrz bardzo dba o te szkoły. Może ludzie zapomną co niedawno sie stało ze szkołami i kto był głównym sprawcą. Wybory w tym roku. Dzieci i młodzież gimnazjalna nie głosują ale ich rodzice owszem. Poza tym już widzę te kręcące się po Trzemesznie autobusy. A co do dzieciaków. Tak to u nas jest, że najpierw narzekamy na otyłość i inne choroby cywilizacyjne, które widać już u dzieci a potem robimy larum, że dzieciak ma sie kawałek przejść. Na koniec pytanie. Czy teraz to już wszystkie pieniądze będą ładowane w gimnazjum ?

  • To kpina osmieszenie sie wladzy radnych skarbnik gminy-jak oni szajstaja naszymi pieniedzmi- to wstyd.a dzieci i mlodziez pozamykac w klasach i nie wypuszczac na swieze powietrze bo sie nie zaziebia i nie beda chorowac -to sie tylko do TV nadaje slow brak

 25. A może to można odwołać?Komentarze ludzi mówią same za siebie.Może pani skarbnik i władze wezmą pod uwagę opinię społeczną i zamiast na halę wozić uczniów parę set metrów,przeznaczą pieniądze na dowóz dzieci chodzących na pieszo 2,9 kilometra!(Np.z Miat ,Rudek,Świętego,Brzozówca i innych gminnych zakamarków)

 26. Te bachory za tą kasę nie mogą jeździć raz w miesiącu na basen do Mogilna? Takie wf byłoby korzystniejsze, maminsynki nie potrafiące przejść kilometra nauczyłyby się pływać. Nie lubię jak się pieniądze wydaje w zły sposób, tutaj od razu znalazłem lepsze rozwiązanie wf. Tylko to państwowa kasa, to urzędnik ją łatwo wydaje. Jak coś mogę zostać burmistrzem, polecam się 🙂

 27. Święta prawda-tomygo,zgadzam się w całości,jeszcze niech im zainstaluja windę bo trzeba podejść kilka schodków zanim wejdą na halę.A po szkole całymi popołudniami szlifują ulicę:)

 28. Do Mirka
  Skarbnik Gminy nie proponuje tylko manipuluje ludźmi, burmistrzem i całą Gminą. Jak to ona twierdzi pracownicy Gminy i ZOSz, nic nie robią, TYLKO ona za nich musi myśleć i pracować. To prawda jak sama mówi cyt… ” że gdy usłyszała o pomyśle dowożenia uczniów, chętnie poszukałam pieniędzy..” Tak pieniądze publiczne p. Skarbnik lekką ręką wydaje. Szkoda, że Radni Miasta, tak chętnie głosują, i popierają Taką niegospodarność p. Skarbnik, należałoby się mocno nad tym zastanowić!!!!Panowie Radni, coś tu brzydko pachnie, nie powiem dosłownie, ale można się domyśleć. Trzemesznianie warto się nad tym zastanowić…

 29. Autobusy na wieś i przywieźć te dzieci co muszą w każdą pogodę męczyć się pieszo do szkoły. Luksusy wożenia na halę zamienić na dowóz do szkół ,bo taka jest logika i potrzeba.

 30. Pani skarbnik, Panie burmistrzu. Wożenie dzieciaków po mieście autobusami w sytuacji gdy innym odmawia się dojazdu do szkoły bo odległość jest mniejsza o kilkaset metrów od wymaganej to tylko kiełbasa wyborcza. Tania kiełbasa, taka z taniej jatki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here