Strona główna Polityka Na sesji o referendum

Na sesji o referendum

7526
58

Do dość nerwowej dyskusji doszło na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej, odbywanej w systemie zdalnym. Przewodniczący Benedykt Nitka złożył wniosek o przegłosowanie, ilu radnych jest za przeprowadzeniem referendum o odwołanie burmistrza.

Przypomnijmy, że na sierpniowej sesji radni nie udzielili Krzysztofowi Derezińskiemu wotum zaufania. Z uwagi na fakt, iż stało się to po raz drugi z rzędu, może to być podstawą do przeprowadzenia referendum o odwołanie burmistrza. Może, ale nie musi. Ostateczna decyzja należy do Rady Miejskiej.

B. Nitka zaproponował głosowanie w tej sprawie. Radni mieli opowiedzieć się czy są za przygotowaniem projektu uchwały w tej sprawie. Uzasadnił to wieloma pytaniami, jakie zadają mu niektórzy radni, a także mieszkańcy. Wywołało to dość ożywioną, momentami nerwową dyskusję.

Na wstępie swojego wystąpienia przewodniczący stwierdził, że w ubiegłym roku głosując przeciw wotum zaufania popełnił błąd. Według niego, był to zbyt krótki czas po wyborach, aby jako nowy radny oceniał pracę burmistrza. Miał też pretensje do ustawodawcy, że nie przewidział takiej sytuacji. Jak stwierdził, w pierwszym roku urzędowania burmistrza nie powinno się głosować nad wotum zaufania.

Sporo kontrowersji wywołało wystąpienie K. Derezińskiego. Jak poinformował, biuro prawne wojewody ma zastrzeżenia co do uchwały w sprawie wotum zaufania i może nie być ona opublikowana. Nie zmienia to faktu, że burmistrz wotum nie uzyskał. Przewodniczący stwierdził, iż kwestie w jakiej formie ma być ona wysłana do urzędu wojewódzkiego konsultował z prawnikami. Spowodowało to dość żywą i mało zrozumiałą dyskusję na temat zawiłości prawnych.

Wszystkich zainteresowanych tą kwestią zachęcamy do obejrzenia relacji w serwisie YouTube |LINK|. Początek tematu od 1:03:00.

Odnosząc się do słów B. Nitki burmistrz wrócił do wydarzeń sprzed roku. Jak powiedział, wówczas przewodniczący przed sesją zapewniał go, że zagłosuje za udzieleniem wotum i zrobi wszystko, aby to wotum otrzymał, po czym zagłosował przeciw.

K. Dereziński złożył też jednoznaczną deklarację, że chce, aby referendum się odbyło. „Wybrali mnie mieszkańcy, a nie dziewięciu radnych. Dlatego chcę, aby mieszkańcy się wypowiedzieli czy ten burmistrz czy ta rada. Ja nie będę w ciągłym stresie, bo teraz mi odpuścicie, bo czegoś ode mnie oczekujecie, bo nie będę jak piesek na smyczy, a za półtora roku wywołacie referendum. Powiedzieliście A to powiedzcie i B” – apelował do radnych burmistrz.

Wniosek przewodniczącego nie znalazł poparcia wśród radnych. Kacper Lipiński zwracał uwagę, że będzie to powielanie głosowań, ponieważ po ewentualnym skierowaniu projektu uchwały o referendum radni będą musieli ponownie odnieść się do tego tematu. Poparł go Grzegorz Koperski. Proponował przewodniczącemu złożenie projektu uchwały i przeprowadzenie normalnej procedury jaka obowiązuje przy uchwalaniu uchwał.

Renata Buzała stwierdziła, że jest zaskoczona tym wnioskiem. Dlatego przez szacunek do rady i burmistrza również apeluje o niegłosowanie wniosku. Jak stwierdziła, nie można tak ważnej sprawy głosować w chaosie zdalnej sesji, bez wcześniejszej dyskusji.

Podobnie jak radni wypowiedział się radca prawny urzędu Marcin Leśny. Jak zauważył, Rada Miejska podejmuje decyzje w formie uchwał. Wniosek przewodniczącego oczywiście może być głosowany, ale nie będzie on miał znaczenia prawnego. Niezbędne jest przygotowanie projektu uchwały i procedowanie go w przyjętej prawem formie.

Ostatecznie B. Nitka wycofał wniosek, do głosowania nie doszło.

58 KOMENTARZE

 1. Jest za, a potem przeciw, żeby po roku sobie przypomnieć że jednak miał być za. W sumie jest to jakiś plus pana Nitki, że przez tyle lat trwa przy swoim, ciągle zmiennym zdaniu.

 2. Panie Nitka, co ty wypowiadasz nieścisłości skoro ustawodawca wprowadził obowiązek głosowania nad wotum zaufania to nie ma znaczenia że nowa rada nie powinna oceniać działalnosci burmistrza za miniony rok, nie jest ważne że jest to krótko po wyborach, jest ciagłość władzy tym bardziej ze p. Dereziński sprawuje funkcję już kolejną kadencję więc człowieku ogarnij się ze swoim rozumowaniem a po drugie startujac do wyborów z komitetu który krytycznie odnosił się do sprawowania funkcji burmistrza Derezińskiego i jak teraz się potwierdza miał 100 % rację, też chyba miałeś z ostatniej kadencji w latach 2014-2018 krytyczny stosunek, czy to nie jest p. przewodniczący czasami hipokryzja jak się dzisiaj wypowiadałeś na sesji ???.Dzisiejsze prowadzenie sesji potwierdza kolejny raz że ta funkcja Ciebie przerasta, to straszne jak to się wszystko stacza w naszej gminie, do czego to wszystko doprowadza, jak się odsłuchuje dzisiejszą sesję to poziom dyskusji przeraża.!!!!!!!

  • Ludzie ,co może rada ,oczywiście brak konsekwencji i stanowczości skoro burmistrz sobie pogrywa i udaje że pracuje a w rzeczywistości tylko wciąż coś zapowiada, to będzie , to przeanalizuje, często go nie ma na stanowisku pracy jak się słyszy od wielu mieszkańców
   Panie radny Jakubiak jak się słyszy Twoje zapytania na sesji to się człowiek normalnie zastanawia co to ma wspólnego z sprawami bardzo ważnymi i strategicznymi dla rozwoju naszej gminy, pytanie o nr działki, jakie jest jej porzeznaczenie, tego typu informacje – idż na stanowisko do danego urzędnika i uzyskasz ta informację a nie zajmuj czasu na sesji bezproduktywnymi pytaniami bo to żenujace

   • Jakby iść twoim rokiem rozumowania to radni nie powinni zadawać w ogóle pytań na sesji i składać wniosków. A jak już jesteśmy przy tym wątku, to co tak bardzo wzburzającego jest w tym, że radny pyta się o przeznaczenie działki? Kto jak nie radny ma się o to pytać? Jest przecież jedną z osób które decydują chociażby o polityce przestrzennej czy inwestycyjnej w gminie. Jakie są zatem kryteria które wg Ciebie kwalifikują pytania na te które można zadawać na sesji i na te które na sesji zadawać nie można? Poproszę o konkretną odpowiedź.

    • Tomku drogi -odpowiadam, tego typu pytania o nr działki itp to przede wszystkim sprawy czysto administracyjne i informacyjne i można je uzyskać od właściwego urzędnika a od radnego oczekuje się zapytań i dyskusji aby burmistrz odpowiadał na samej sesji tak jak zapytał np. Buzała jakie projekty o dofinansowanie burmistrz złożył, chyba wiedział jakie podpisywał wnioski i na co!!!! i tutaj powinna być od razu dyskusja bo to przecież strategiczne działanie służące rozwojowi naszej gminy,nie bylo potrzeby zasięgać informacji od pracownika i nie trzeba czekać na pisemnę odpowiedzi bo po co,tworzyć stosy dokumentów a urzędnik tracić czas na pisanie gdzie można to od razu wyjaśnic, to jest sedno sprawy !!!!!!!!!!Ktoś powinien nad tym panować a nie przerywać dyskusji przez przewodniczącego rady

   • Proszę o nie podszywanie się pod nick sprawiedliwy Ileś tam razy napisałem coś tam na Trzemeszno 24 i zawsze występowałem jako Sprawiedliwy TEN WPIS NIE WYSZEDŁ SPOD MOJEJ REKI Proszę wymyślić sobie jakiś inny Nick i nie podszywać się pod moją osobę

 3. Oglądałem i nie wierzyłem, wstyd i jeszcze raz wstyd. Strach się bać . Powinien to obejrzeć wojewoda i cala Polska wybrańców narodu z Trzemeszna. Jak dobrze, że są te transmisję. Mieszkańcy udostępniać ile wlezie.

  • Dzień dobry,
   obejrzałem i niestety musze potwierdzić opinię Youtubera: król jest nagi !
   I dotyczy to w równym stopniu obu Organów, a w szczególności ich Głów…
   O tempora, o mores !
   Pozdrawiam
   TDi

 4. burmistrz, stres, zacząć pracować na pełnych obrotach, masz człowieku poczucie humoru i brak rfzetelnej samooceny,ta gadka,szmatka i jakie są efekty tego wszystkiego, na końcu biorę to na klatę i nie mogę żyć w stresie że za półtora roku może być referendum, nie p. burmistrzu za półtora roku to rozpoczną się przedbiegi do kolejnych wyborów i chyba głupiec chciałby na ten krótki czas przejmowac to bagienko .Tobie nie odpowiada żaden przewodniczący p.Peno za impulsywny, agresywny,p. Nitka bardzo spokojny szukający kompromisu i guzik z tego są efekty? Naszej gminie potzeba rzetelnej i wytężonej pracy burmistrza i przedstawianie konkretnych rozwiązań radnym a nie mydlenie i ściema.

  • Niestety wyborcy lubią ściemę, bajer, użalanie się nad swoim losem. I co po wyborach. A no to samo co przed.
   Ale najważniejsze że są imprezki tam można pokazać jak potrafi się … zarządzać rozdawaniem pucharów.

  • „Nitka bardzo spokojny szukający kompromisu”. My chyba drogi „Wyborco” różne sesje oglądamy. A jeśli mówienie jednego, a potem robienie czegoś zupełnie innego nazywasz szukaniem kompromisu to gratuluje dobrego humoru.

 5. Rada strzela sobie w kolano bo jeśli referendum się odbędzie ale wolą mieszkańców burmistrz pozostanie na stanowisku to zgodnie z obowiązującym prawem rada zostanie odwołana i nowe wybory. A ja mam pytanie chociaż odpowiedź znam. Kto zapłaci za referendum i ewentualne nowe wybory rady?

  • A w Niechanowie kto zapłacił ? Pewnie , że są koszty ale w końcu może w tej Gminie będzie normalnie. W Niechanowie się powiodło i miejmy nadzieję że w Trzemesznie ludzie dojrzeli do zmiany i też się powiedzie.

  • trzeba odwagi radnym i nie bać się że utraci się mandacik i dietę,jeżeli w kampanię referendalną się zaangażujecie do ten burmistrz w końcu zostanie odsunięty od nkieudolnie sprawowanej funkcji i tyle.W sprawie remondisu ruszcie tyłki i działania,poruszcie ten problem w mediach ogólnokrajowych jak burmistrz wspólnie z kancelarią prawną przeprowadził proces wprowadzenia remondisu na rynek komunalny i jak zabezpieczył interesy gminy w umowie którą p Lipiński na sesji 26.sierpnia br przedstawił miażdżące wyniki pracy zespołu w poprzedniej kadencji.Czy wy radni do cholery nie możecie zadziałać , pojechać do instytucji i organów państwowych aby omówić i ich zainteresować tą sprawą.

  • Już dziś takie pytanie padło na sesji ze strony radnego który mocno kojarzy się z OSiR.
   Odpowiedź jest prosta. Zapłacone będzie z tych samych środków publicznych, z których organizowane są w dobie covid różnego rodzaju imprezy, imprezki itd.
   A ja zadaje inne pytania.
   A kto zapłaci za brak pozyskiwania środków zewnętrznych? A kto zapłaci za nieudolność w egzekwowaniu należności z tytułu użytkowania gruntów gminnych?
   Świętym prawem radnych jest decydowanie o tym czy referendum będzie czy nie.
   PS. Jak już straszysz takimi kosztami to podaj proszę jaki jest zatem koszt tego referendum?

   • Tego pana to przykro słychać. Najczęściej milczy i może lepiej jak tak pozostanie. To człowiek burmistrza jak żona człowiek pana na kosirze czego się po nim spodziewać? Ja nie spodziewam się nic. Jest już kolejną kadencję radnym i niczego poza reklamowaniem stowarzyszenie wczoraj czy pojutrze a nieeee teraz nie zauważyłem. Głosował za powołaniem remondisu to pamiętam a inne inicjatywy? Może kiepsko obserwuję. Ta wypowiedź jest zabawna bo gdyby choć odrobinę interesował się samorządem to źródła byłby dla niego oczywiste. To prawa demokracji, które przysługują mieszkańcom i właśnie chcemy z nich skorzystać. Oszczędności można szukać w bardziej konkretnych miejscach, które jeśli pan radny sobie życzy mogę wskazać ale ostrzegam może być to prawda bolesna.

 6. Panie Nitka jedynym wyjściem dla Pana jest przygotowanie uchwały o przeprowadzeniu referendum ale to nie koniec. Powinniście zgodnie z życzeniem burmistrza a wręcz żądaniem przegłosować ją i dać możliwość mieszkańcom odwołania go. Jeśli Pan tego nie zrobi to praktycznie tej Rady nie ma.

  • 100 % racji. Na argument, żeby nie robić referendum, który już się pojawił na dzisiejszej sesji ze strony radnego mam jedną odpowiedź. Ile będzie kosztowało społeczeństwo Trzemeszna takie ” zarządzanie ” Gminą Trzemeszno? Niech każdy sobie odpowie sam na tak postawione pytanie.

 7. Tak jak myślałem. To co dla większości samorządów jest rzeczą prostą i oczywistą dla samorządowców w WIELKIM mieście Trzemeszno stanowi problem. Sprawa jest prosta. Dawać na sesję projekt uchwały w sprawie referendum.
  Co do dyskusji na temat tego co powinno być wysłane do Wojewody. Rok temu nie było udzielone wotum zaufania i nie było problemów z tym jaka uchwała ma trafić do Wojewody. Teraz jest jakiś problem?

 8. „Jak powiedział, wówczas przewodniczący przed sesją zapewniał go, że zagłosuje za udzieleniem wotum i zrobi wszystko, aby to wotum otrzymał, po czym zagłosował przeciw.”
  Może w końcu wszyscy zauważą jaki przewodniczący jest dwulicowy!

 9. Panie Nitka. Tak Pan się liczy z pytaniami i uwagami mieszkańców to ja mam jedną wielką uwagę do Pana. Proszę nie przerywać radnym, mecenasowi czy burmistrzowi swoich wypowiedzi bo wprowadza Pan chaos!!! Pan przekrzykuje i przerywa wypowiedzi a to kulturalne nie jest!

 10. Tragedia, porażka, żenada!!! Nie jestem mieszkańcem waszej gminy ale tak sobie obserwuję i stwierdzam że Pan burmistrz i cała rada nie robią nic tylko się kłócą i kłócą i kłócą. Nie widać inwestycji w gminie. Zero pomysłów jak promować gminę, zero chęci nie ma NIC. Może władze powinni przejąć młodsi ludzie nowe pokolenie. Bo ci włodarze miasta którzy są teraz nie osiągną już nic w swojej karierze tego jestem pewien.

 11. Radny Wozniak zajmij sie pan naszymi drogami w solectwie a nie strzelnica i jako soltys co z funduszem soleckim gdzie poszed czy tez na imprezy jak w Rudkach prosimy o poinformowanie nas mieszkancow jak to solectwo dziala czy wogole zebrania jakies sa czy co nic nie wiemy z twojej dzialalnosci a wizje na przyszla strzelnice zostaw przejedz sie po drogach jak u nas wygladaja jeszcze troche to w niektorych miejscach bedzie jednokierunkowa bo sie minac nawet nie bedzie mozna pozdr.

 12. Jako jeden z pierwszych, jeśli nie absolutnie pierwszy zwróciłem uwagę na sposób w jaki obecny przewodniczący prowadzi obrady to wtedy wylała się na mnie fala krytyki przy jednoczesnym zachwalaniu przewodniczącego. Szkoda, że tak dużo czasu zajęło większości z państwa przekonanie się o prawdziwości moich słów.

 13. Beniu ma emeryturę więc ma się z czego utrzymać a jeżeli ma emeryturę to nie powinien już wykonywać żadnej pracy. Po drugie wiele już napisano o sposobie w jaki prowadzi obrady. I co najmniej z tych dwóch powodów nie powinien być przewodniczącym.

  • Każdy z radnych ma sie z czego utrzymywać więc to, że ma emeryturę nie jest żadnym argumentem. Żaden przepis nie zabrania emerytom bycia radnymi. Zresztą byli juz przewodniczący emeryci i jakoś sobie radzili. Co do prowadzenia sesji… powstrzymam się od komentarza.

 14. Panie Beniu albo zaczniesz coś konkretnego prezentować , wymagać i tworzyć kolektyw do wspólnego działania w radzie bo na was spoczywa też obowiązek skoro burmistrz tak podchodzi jak podchodzi do pracy aby konkretnie egzekwować od burmistrza, co zrobiłeś przez blisko dwa lata w sprawie remondisu, jako rada co podjeliście , z tego co widać absolutnie nic, pewnie spotkanko, jedno drugie ,jałowa dyskusja i na tym koniec. Ośmieszasz się jak mówisz na sesji że trzy dni spędziłeś w urzędzie aby wypracować swój wniosek – iwyp[owiedzi które wygłosiłeś, o czym to świadczy, brak słów!!!!!! burmistrz Tobie wytyka że wysłąłeś nie tą uchwałę, czy to prawda ????? jezeli tak jest to jest już dyskwalifikacja, burmistrz w taki sposób sobie pogrywa a wy na to pozwalacie!!!! to jest tragedia !!!

 15. „burmistrz wrócił do wydarzeń sprzed roku. Jak powiedział, wówczas przewodniczący przed sesją zapewniał go, że zagłosuje za udzieleniem wotum i zrobi wszystko, aby to wotum otrzymał, po czym zagłosował przeciw”

  no ale łon mi to Łobiecał przeca !!!

 16. Beniu! Jeżeli obiecujesz, że coś zrobisz to twoim obowiązkiem jest słowa dotrzymać nawet jeśli by się niebo na ziemię waliło. Tak postępują ludzie rzetelni, słowni i uczciwi. I bez znaczenia jest fakt, iż przytaczany tu przykład pochodzi z przed roku czy z przed kilku dni gdyż opisana cecha obiecywania czegoś by się podlizać a później robienie czegoś innego jest trwałą cechą tego człowieka. A dla nieuczciwych ludzi nie ma miejsca w radzie.

 17. Trzemeszno wciąż takie samo…chamstwo i tylko chamstwo…gdyby tu burmistrzem został Bolek Wałęsa pewnie już by nie żył…czy ktoś czuje się na siłach i jest pewny że jak zostanie Burmistrzem to ktoś go pokocha ???

 18. Ale o dofinansowania przecież też można zapytać się pracownika, który zajmuje się dofinansowaniami. Nie widzę więc różnicy w tych dwóch pytaniach. Zarówno kwestia związana z gospodarka nieruchomościami jak finansowaniem zewnętrznym są bardzo ważne i nie podejmowalbym się stopniowania co ważne a co nieważne. A jak już piszesz o tym że urzędnik musi tyle czasu tracić na sprawdzenie informacji o działce to chyba musisz być mocno związany z pracą urzedniczą. Każdy radny ma prawo uzyskać odpowiedź w formie oficjalnej i nie musi to być papier. Może to być mail. W końcu to urząd.

 19. Dlaczego p.Beniu ciagle przerywa p. Reni Buzale jak zadaje pytania i chce przeprowadzic dyskusje rzeczową,a jak juz sie czegoś domaga,czy to nie jest zastanawiające??,równiez jak sie odslucha poprzednie sesje to czyni to samo w stosunku do p.Lipińskiego.Panie szanowny przewodniczacy ogarnij sie bo jak tak dalej bedzie to rada bedzie wszystkiemu winna a ten nasz”uciemiężany przez los burmistrz bedzie kolejny raz zwalał że wszyscy jemu przeszkadzają a on tak duzo by zrobił,czy na to przynajmniej niektór,y radnina tozasługują?? na tym cierpimy my wszyscy cała gmina

   • Nawet jeśli nic ciekawego do dyskusji nie wnosi, to jednak głos zostaje jej udzielony – wtedy najzwyczajniej niekulturalne jest przerywanie wypowiedzi, co zdarza się faktycznie często.

   • Pani Renata zwróciła uwagę na arcyważny temat. Przewodniczący przedstawił radnym wniosek dotyczący niezwykle ważnej sprawy jaką może być referendum o odwołanie burmistrza. Przedstawił go nagle, beż żadnej wcześniejszej dyskusji. Zrobił to z zaskoczenia. Przecież nawet najprostsze uchwały są wcześniej opiniowane na komisjach i dopiero idą na radę. Czemu miał służyć ten pośpiech i zaskoczenie, nie wiadomo. Radni, w tym pani Buzała zareagowali prawidłowo, nie dali się wmanewrować.

 20. Panowie Dereziński i Nitka to co odsłoniliście i przedstawiliście w toku dyskusji na sesji i te obrzydzajace opinię publiczną teksty, to utrata wszystkiego, jesteście na równi sobie warci, tego typu teksty ty mnie zapewniałeś że zagłosujesz za a zrobiłeś inaczej ,a teraz idiotyczne tłumaczenia- czy to świadczy że dobro gminy jest dla was najważniejsze? nie mówiąc juz o wizerunku na zewnątrz a ludzie to odsłuchują i oceniają z zewnątrz, o tuż nie ,utraciliście całkowicie szacunek,poważanie ,przedewszystkim powagę dla sprawowanych funkcji, to porażające.Panie Nitka jak masz trochę honoru i zachować jeszcze wizerunek dla rady to tylko rezygnacja.

 21. Ta rada tylko podnosi ceny za śmieci za wodę za ścieki za grunty. Woda jest już droga i powinna kosztować tyle ile wynosi koszt utrzymania oczyszczalni, A nie koszt utrzymania oczyszczalni plus zysk dla gminy. To nasza oczyszczalnia za nasze pieniądze jest zbudowana i nam się należy tańsza woda. To samo powinno być z ogrzewaniem. Kotłownia powinna być państwowa i ogrzewanie powinno kosztować tyle ile faktycznie powinno kosztować czyli dużo dużo mniej. Ale obywatel w tych czasach się nie liczy tylko kasa i zysk. Ciągle słyszymy że do wszystkiego gmina musi dopłacać i muszą ceny wzrastać Ale to tylko sciema polityczna. Najpierw wszystko sprzedali a potem nabrali kredytów i się nie mogę wyrobić z spłatą. Tak jest w całej Polsce. Teraz trochę zmądrzeli i próbują majątek polski z rąk prywatnych i zagranicznych wykupić, ale wiadomo że nikt nie jest głupi i nie odsprzeda kurę która znosi złote jaja. Izopol i kilka innych działalności na terenie naszej gminy jest pięknym przykładem. A wystarczyło tylko zainwestować. Prywatyzacja była ogromnym błędem i mamy takie skutki że są kolejki do lekarzy. A jak zapłacisz to bocznymi drzwiami ten sam lekarz przyjemnie Cię bez kolejki. I nie chodzi mi o kolejkę kilku godzina na poczekalni A o kilku letnie oczekiwanie w kolejce ale w domu. Najgorsze jest to że lekarze przyjmują prywatnie w miejscach które należą do państwa, np w gabinecie państwowym i w czasie gdy pelni funkcje lekarza państwowego . Też tak bym chciał aby pracodawca pozwolił mi przyjmować prywatnie w miejscu pracy i w czasie pracy.

  • Czy to nie jest okropne że Pan Nitka tak się zachowuje wobec Pani Renaty Buzały, jego dziwne ego przerasta jego funkcję,to co najgorsze Pani Renia przebija go wiedzą i kulturą,sposobem wypowiadania się choć jest w radzie po raz pierwszy, dziwić się należy że to znosi bo powinna stanowczo i odważnie zanegować taki sposób działania i postępowania p. Nitki!!!!! Panie Pawle P. jakiego żeście wysunęli przewodniczącego, to wielki błąd i z pewnością ogromny zawód ale cóż i tacy zawodzą, najgorsze jest to jak nasza gmina wygląda na zewnątrz.

 22. A czy radni pracują wszyscy jak powinni? Czy nie dzieją się tam rzeczy które nie mają prawa mieć miejsca? Drodzy mieszkańcy czas sie przyjże z bliska i zainteresować bo to my ich wybraliśmy są dla nas a tu cyrk na kółkach a Pan przewodniczący rady to już swoją kulturę pokazał w ostatnich dniach czas się przyjżec!
  Czas się zastanowić komu wotum bo może to przewodniczącemu trzeba je postawić i niech mieszkańcy go ocenia

 23. Wotum zaufania postawmy przewodniczącemu rady! Niech mieszkańcy decydują i ocenia
  To my mieszkańcy wybraliśmy ich i oni są dla nas a co wyprawia Pan Nitka…. Jak pięknie się zachowujepodczas sesji wobec innych radnych krzyczy ucisza decyduje za innych radnych… Tego już za dużo! Czas moi drodzy na wotum zaufania dla przewodniczącego

  • Taaa. Wotum zaufania dla Przewodniczącego Rady Miejskiej. Nie ma czegoś takiego jak wotum zaufania dla Przewodniczącego Rady Miejskiej. Jest możliwość wyboru nowego Przewodniczącego Rady Miejskiej, co miało miejsce chociażby w poprzedniej kadencji. Opanowanego Przewodniczącego zamieniono na jego całkowite zaprzeczenie i efekt był jaki był. Każdy widział i słyszał.
   Postawa Radnego Dalewskiego w trakcie głosowania nad udzieleniem wotum zaufania dla Burmistrza za rok 2019 pokazuje, że koalicja Ponad Podziałami i Inicjatywy Naprawczej nie jest jednolita, co do oceny pracy Burmistrza.
   Radny, który dostał się do Rady Miejskiej w 2014 roku z list PiS, startuje następnie w 2018 z list Ponad Podziałami, żeby głosować dwukrotnie za wotum zaufania dla Burmistrza, którego jego zaplecze nie popiera a on sam uczestniczy w komisjach, które jednoznacznie wskazują na błędy Burmistrza przy przekształceniu TPK w Remondis?
   Nie zdziwiłbym się, gdyby w 2023 startował z tego samego komitetu co obecny Burmistrz. To byłaby komedia. Nie takie jednak świat widział.
   Oznaczałoby to jednak, że to co mówił i robił przez te wszystkie lata było jedną wielką ściemą tylko po to aby uzyskać poparcie.

 24. Co ma koszt utrzymania oczyszczalni do ceny wody? Czy Ty w ogóle wiesz jak są ustalane taryfy za wodę i ścieki? Z tego wpisu wynika ewidentnie, że nie. Owszem na wysokość ceny wody ma wpływ przyjęty w kalkulacji zysk przedsiębiorstwa dostarczającego wodę. Poprzedni system, do którego z łezką był taki wspaniały, że upadł. W każdej normalnej działalności musi być zysk. Kwestią do ustalenia na poziomie udziałowców lub właścicieli jst przeznaczenie tego, na co zostanie przeznaczona nadwyżka przychodów nad kosztami. Twoja wypowiedź jest wypowiedzią typowego kandydata na radnego, który tylko dużo krzyczy przed wyborami co to nie powinno być zrobione, aby Trzemeszno było krainą mlekiem i miodem płynącą a jak przychodzi co do czego to tacy jak Ty potrafią się tylko tłumaczyć w stylu że się nie znam, że to burmistrz powinien wiedzieć, itd. itp. Jak masz konkretny pomysł jak obniżyć cenę wody przy jednoczesnym zapewnieniu rozwoju przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjnego zgłoś to oficjalnie w formie wniosku. Masz do tego pełne prawo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj