Dwie uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie – Karla Wesołowska (LO) oraz Magdalena Oleszko (Technikum Obsługi Turystycznej) wyjechały wczoraj do miejscowości Zadvarje w Chorwacji, gdzie odbywać będą praktyki zawodowe.
Uczestniczki programu Ne.Mo – Network for Mobility ponoszą jedynie koszt przejazdu do kraju docelowego. Noclegi i wyżywienie mają zapewnione u gospodarza chorwackiej gminy, biorącej udział w programie. Urząd Miasta i Gminy w Trzemesznie pokrył dziewczynom koszt przejazdu do Poznania na autobus oraz ubezpieczenie podróżne.
Magda i Karla zamieszkają u właściciela chorwackiej firmy, organizującego spływy po rzekach. Na co dzień pomagać będą mu przy jego działalności. Do Trzemeszna wrócą 20 sierpnia. O stażach i wolontariatach z programu Ne.Mo poczytać można na oficjalnej stronie internetowej |TUTAJ|.
Wesołowska? aha…
król to przez ó a nie u a co zazdrościsz jej może sam byś chciał pojechać ????
Wiadomo dlaczego wesołowska. Czyżby mamusia „pomogła”? 😉
zazdrościsz jej ????????
sama sobie zapracowała to ma
sama sobie zapracowała to ma to co osiągneła
Te wasze durne teorie wszędzie spisek widzicie. Puknijcie sie w Lep i dajcie jej spokój
A nie wydaje się dziwne gdy uczennica LICEUM jedzie do Chorwacji na PRAKTYKI ZAWODOWE ?
Ogloszenie było ogolnodostepne przecież, wystarczylo się skontaktować bezpośrednio z pracodawca lub osobami z Trzemeszna pomagajacymi w programie.
Odważne dziewczyny – i slusznie 🙂 powodzenia 🙂
Widać nasze liceum kształci ,, zawodowo”. A tyle ostatnio w innym poście o koneksjach było i znowu to samo. Białoruś normalnie, nie obrażając sąsiadów.
Dokładnie porąbane to Trzemeszno obrażają szkołę w swoim mieście nauczycieli, a teraz uczniów mimo że ci co roku zaskakują 😉 żałosne
Nie ma skutku bez przyczyny.Czemu tak tą szkołę i nauczycieli obrażają w tym porąbanym Trzemesznie?
Jeżeli już to pani Kamila zainspirowała córkę do tego wyjazdu. Nie żeby odrazu jakieś spiski wymyślać.
Pierwsze słyszę, żeby uczniom liceum NIE WOLNO było zdobywać szeroko rozumianego doświadczenia zawodowego w trakcie nauki (a może wolno, ale pod warunkiem, że ma się matkę np. w sklepie?). Przecież gotowość do przemieszczania się „za pracą”, elastyczność zawodowa (podejmowanie zarobkowo różnych zajęć – nie tylko tych wyuczonych), samodzielność, komunikatywność, to bardzo wysoko cenione przez pracodawców cechy.
3,14 Ty masz głowę nie od parady.Podziwiam Cię zawsze za dobór trafnych argumentów i za interesujące riposty.Dziękuję i pozdrawiam .
Trzemeszno – miasto malkontentów. Gdyby były ogólnopolskie zawody w hejterstwie, wygralibyśmy w cuglach
porabancy z Trzemeszna ale wy jesteście zazdrośni,konwulsji od tych wpisów można dostać wstyd naprawdę wstyd !!!!!!!!!same anonimy co boicie sie ???no tak odważni w anonimach żenada
ale bije od Ciebie hipokryzją
szkoda slow
Hejterstwo to obrażanie w internecie i zaśmiecanie internetu.
W Trzemesznie tego jest malutko.Dużo mamy reagowania na głupotę,tępienia szkodników,wyśmiewania przejawów arogancji w mieście i w gminie ,obnażania wszelkiego zła. To nie hejtowanie ,to troska o nasze interesy i nasze dobro.W zawodach hejterskich tak więc szans nie mamy.
brawo karla !
zgadzam się BRAWO KARLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂
to nie dzięki szkole, a dzięki projektowi ne.mo.
Projekty takie jak ten wspomniany w artykule powinny być na porządku dziennym. Dają one szansę młodym ludziom, nie tylko na pracę i naukę, lecz również na podróżowanie, zwiedzanie świata. Połączenie tych kwestii jest zdecydowanie przyjemniejsze, motywujące – przez co bardziej edukacyjne, niż podobna forma zajęć w kraju. Ludzie w tym wieku są żądni przygód i nowych doświadczeń, forma praktyk zagranicznych zdecydowanie spełnia powyższe kryteria.