Strona główna Na sygnale Mundurowi pilnują szkół

Mundurowi pilnują szkół

5181
14

Policjanci, strażacy, a nawet żandarmi wojskowi pilnują szkół średnich na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

Od godziny 18 druhowie z OSP w Trzemesznie i funkcjonariusze miejscowego komisariatu „czuwają” na parkingu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Będą tam do rana.

W Witkowie funkcjonariuszy wspierają żandarmi wojskowi. W Gnieźnie dyżury pełnią sami policjanci.

Jak poinformowała Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, jest to „działanie w trosce o maturzystów”.

Dla ich bezpieczeństwa wzmacniamy służbę porządkową. Chcemy, aby te matury przebiegały bez zakłóceń” – mówi A. Osińska. Dodaje też, iż asysta strażaków ochotników jest możliwa dzięki dobrej współpracy z samorządem lokalnym oraz jednostką OSP.

14 KOMENTARZE

  1. Do czego to dochodzizebysmy my rodzice martwili sie o swoje dzieci takiego znalezc i ukarac i to porzadnie razem z przewodniczacym ZNP zero bezkarnosci robia co chca juz nie wiedza jak zaszumiec.

    • Nie rozumiem… Czy były problemy z przeprowadzeniem matur w danym terminie? Nie, mimo alarmu wszystko odbyło się o określonym dla całej Polski czasie. A co ma przewodniczący ZNP do alarmu i za co ma być ukarany? Czy są uczniowie, którzy nie są zadowoleni z przebiegu strajku? Może komuś nie odpowiada, że maturzyści zostali sklasyfikowani, gdy w innych szkołach sytuacja nie była jasna? Rodzicu! Rozumiem karanie osób odpowiedzialnych za zamieszanie, wysyłanie wiadomości o istniejącym niebezpieczeństwie, ale przewodniczącego?

    • Szydłowa mówiła że 500+ zlikwidowało ubóstwo,wiec nie ma już w tym kraju biednych dzieci.Ogarnij się,bądź na bieżąco,a nie propagandę siejesz. 🙂 Pozdro.

      • to moze ty sie ogarnij jak wierzysz w propagande szydlo i piewnie 1 stoisz w kolejce po pincet plus zamiast na maturze siedziec i dzieci pilnowac

  2. Felek ale Ty jesteś ograniczony. Czytaj ze zrozumieniem oni nie są do pilnowania egzaminu maturalnego tylko do tego by pilnować by ogólno Polski żart nie okazał się prawdą. Ale moim zdaniem gmina płaci za ochronę to pytam się gdzie jest ta firma to jest kpina.

  3. Tego jeszcze nie grali,lub dawno nie grali.Ktoś tu coś szyje na szerszą skalę.Raptem tyle alarmów,obstawy policyjne.,polskie szkoły jak na „Bronxsie”,o maj ? Za chwilę znajdą „winnych”…..oby to nie byli nauczyciele.Przy okazji będą ordery dla wyedukowanych,po swojemu,policmajstrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here