Strona główna Na sygnale Mógł za darmo, zapłacił 100 złotych

Mógł za darmo, zapłacił 100 złotych

5926
15

Trudno zrozumieć tok rozumowania osób podrzucających różnego rodzaju śmieci. Pisaliśmy niedawno o wyrzuceniu worków z odpadami na parkingu przy parku Baba.

Okazuje się, że podobne zdarzenie miało miejsce w styczniu. Obok pojemników do selektywnej zbiórki odpadów przy ulicy Tumskiej podrzucono trzy zużyte lodówki. Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić sprawców. Tym razem zakończyło się na 100 złotowej grzywnie.

Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć, że takie zachowanie stanowi naruszenie prawa. Trudno jednak odgadnąć, co skłania ludzi do ryzykowania mandatem, skoro wszelkich odpadów „problemowych” można pozbyć się legalnie i bezpłatnie.

Służy tym celom Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zlokalizowany jest przy dawnym wysypisku śmieci w Świętem. Jak informuje Monika Krawczak z Urzędu Miejskiego, punkt czynny jest we wtorki i czwartki w godzinach 15:00 – 17:00 oraz w sobotę od 10:00 do 12:00.

Można też skorzystać z organizowanej dwa razy do roku – wiosną i jesienią – mobilnej zbiórki odpadów.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie gminy – |LINK|.

PSZOK i mobilna zbiórka adresowane są dla osób fizycznych. Firmy mają obowiązek przekazywać odpady wyspecjalizowanym – posiadającym stosowne pozwolenia – przedsiębiorstwom.

15 KOMENTARZE

 1. wole zaplacic 100 zl kary niz najac przycsepke za 40 -50 zl i ludzi do zaladunku i rozladunku 20-40 zl za 3 lodowki no i dojazd do swietego paliwo.

  za 100wke to dobre interes

 2. Radni zmienili zdanie w sprawie transmisji obrad. To dobry zwrot pokazujący, że liczą sìę z postulatami mieszkańcow wyrażanych osobiście i przez internet.Dlatego popieram tych,co proszą o pozostawienie brązowych worków i liczę na zmianę decyzji w tej ważnej sprawie. Obecna propozycja segregacji jest niedobra.Jak trzeba płacić więcej to trudno.Ale niech to będzie dobre dla ludzi.

 3. worki brązowe powinny zostać bo to dobre rozwiązanie te zmiany które zostały zaproponowane sa złe i doprowadza do tego że śmieci będą wyrzucane ddzie popadnie. Kwestia tych panów co wyrzucali lodówkę 50/50 dobrze i zle wyrzucili obok pojemników nie wywiezli do lasu, może im bardzo przeszkadzało chcieli się pozbyć a , ze trzeba czekać miesiącami za odpadami dużo gabarytowymi …
  Tak samo z worami jak ktoś ma dużo bioodpadów i ma mieć kilka pojemników na swojej posesji i je kisić to ludzie będą wywozić gdzie popadnie ale… kamery…

 4. Dopiero teraz beda wpier…smieci wszedzie w kolo jak juz od nowych zasad firmy nie bedzie darmowych zbiurek smieci itp jeszcze ze podje…li smieci to brak kontynera na gruz darmowego raz do.roku,nie bedzie zbierania problemowego,i zbierania brazowych workow.GRATULACJE. TERAZ BEDZIECIE MIELI CO SPRZADAC W GMINIE W USTRONNYCH MIEJSCACH

 5. Trzeba rozejrzec sie za inna firma w okolicy może maja lepsze warunki i bez robienia z nas mieszkańców zbieraczy smieci i czekania aż remondis przyjedzie i wezmie może warunki są korzystniejsze. Jak ludzie pouciekają od remondisu to obi i tak muszą swoją robotę robić i będa kasowac od gminy więc gmina wyjdzie na tym gorzej i remondis
  Pomysły wprowadzone przez gminę i przegłosowane przez radnych są złodziejskie trzeba zapamiętac te nawziska radnych którzy sprzeciwili sie tym zmianaom Renata Wiśniewska, Daniel Bisikiewicz, Kacper Lipiński i Piotr Lewandowski. a reszta nazwisk to radni którzy szkodzą mieszkańcom :Benedykt Nitka
  Agnieszka Bartz
  Renata Buzała
  Maciej Dalewski
  Marcin Jakubiak
  Piotr Kołodziejczak
  Grzegorz Koperski
  Magdalena Laskowska
  Rafał Nawrocki
  Tadeusz Pawlak
  Renata Wiśniewska
  Dominik Woźniak

  • Typowe myślenie pisowskiego elektoratu. Państwo (gmina) ma dać. Dopłacić, wesprzeć, dofinansować. A, że daje z naszych pieniędzy? Kto by tak sie zagłębiał? Więc niech gmina sponsoruje nam wywóz NASZYCH śmieci. A za chwilę będziemy krzyczeć, że nie ma na to czy na tamto, albo, że zadłużenie za duże. Idee Lenina wiecznie żywe.

   • Kolego. Mi niestety bliżej do pisu niż do kapitalistycznego PO czy nowoczesnej, a uważam, że w tym przypadku podniesienie stawek jest niestety koniecznością. Widzę, że wierzysz w tvn-oską propagandę i wolisz wspierać bogatych niż biedniejszych. Jak polska by była taka super socjalna to dla czego ciapaci nas omijają?

 6. W informacji pojawiło się stwierdzenie cyt. ,,Nikomu nie trzeba chyba tłumaczyć , że takie zachowanie stanowi naruszenie prawa,, . Można w tym miejscu przytoczyć powiedzenie ,, I koń by się uśmiał ,, ! Kto w Trzemesznie przestrzega prawa ? Z draństwem mamy niestety do czynienia każdego dnia . ,,WOLNOŚĆ,, uderzyła społeczeństwu do głów . Można wszystko ! Obojętnie czy coś jest dobre czy złe . Mało tego w Trzemesznie obowiązuje przyzwolenie społeczne na łamanie wszelkich barier obwarowanych prawem , kulturą życia , itp .
  Trzemesznianie wyraźnie dali temu dowód podczas wyborów samorządowych .
  Mordujecie się sami Trzemesznianie !

 7. AJa proszę panią Buzałę o pomoc.Wyjaśniła jak doszło do zmiany decyzji w sprawie transmisji.Można było się wycofać? Można.Niech Pani weźmie sprawy worków brązowych sobie do serca.Liczę bardzo właśnie na Panią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here