Strona główna Różne Modernizacja „piętnastki” w nieokreślonej przyszłości

Modernizacja „piętnastki” w nieokreślonej przyszłości

3558
20

Bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulicy Foluskiej z drogą krajową nr 15 było przedmiotem interpelacji złożonej do ministra infrastruktury przez posła Tadeusza Tomaszewskiego.

Nawiązując do tragicznego wypadku, jaki wydarzył się niedawno w tym miejscu, poseł zapytał, czy planowane jest zamontowanie sygnalizacji świetlnej „na żądanie”. Powołał się przy tym na docierające do niego głosy mieszkańców, którzy oczekują właśnie takiego rozwiązania.

W obszernej odpowiedzi jaka nadeszła z Ministerstwa Infrastruktury zawarto wiele ogólnych informacji na temat działań oraz planów rządu w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach. Znalazło się tam również zdanie, że planowana jest przebudowa drogi nr 15 od Trzemeszna do granicy województwa. Przewiduje się między innymi zatoki autobusowe, ciąg pieszo-rowerowy i sygnalizację świetlną.

Postanowiliśmy zasięgnąć bardziej szczegółowych informacji na ten temat, tym bardziej, iż o budowie ścieżki pieszo – rowerowej do Lubinia mówi się już ponad 10 lat. Odbyły się nawet w tej sprawie konsultacje społeczne, na których prezentowano koncepcję tego przedsięwzięcia.

Jak nas poinformowała Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, przeprowadzone analizy nie potwierdzają zasadności zamontowania w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Istnieje możliwość zainstalowania dodatkowego oświetlenia przejścia, jednak leży to w gestii gminy. Rzecznik zwraca też uwagę, iż skrzyżowanie, o którym mowa znajduje się na odcinku, który został już przebudowany, a wspomniana rozbudowa ma być kontynuacją tych prac.

Co do szczegółów planowanej modernizacji drogi, wspomnianej przez ministerstwo, nie dowiedzieliśmy się niczego więcej. A. Cieślak potwierdziła, że istnieją takie plany, nie określiła jednak – nawet w przybliżeniu – w jakim terminie może to być wykonane.

Pełną odpowiedź na interpelację zamieszczamy |TUTAJ|.

20 KOMENTARZE

  • Proponuję przeczytac jednak cały tekst. Nie dotyczy on tylko skrzyzowania, ale modernizacji drogi nr 15 od Trzemeszna do granicy województwa.

   • Redaktorze nie denerwój się. Przeczytany cały. Tylko, gdy mowa o jakimś konkretnym skrzyżowaniu to warto by było umieścić zdjęcie właśnie tego skrzyżowania a nie innego. Co innego gdyby zdjęć owej „piętnastki” było kilka lub gdyby umieszczono mapkę z google maps przedstawiającą ów odcinek drogi.
    Miłego popołudnia!
    PS. Często pod adresem redaktora pojawiają się zgryźliwe komentarze. Wiem, że takie coś „idzie w pięty” ale myślę, że powinien redaktor zacisnąć zęby i wogóle na nie nie odpowiadać.

 1. Już dwa lata temu miała powstać ścieżka do Lubinia. Teraz pytanie jak nasi urzędnicy o to pilnowali jak powiat z drogami powiatowymi? Gdzie powiat w Witkowie buduje chodniki, u nas nic. O rondzie przy byłej zawodòwce szkoda nawet pisać. Mamy tyłu wspaniałych urzędników ciekawe co robią? Na pewno nie interesuje się już inwestorami, browar to potwierdza. Nikt nie dba o inwestycje państwowe w naszej gminie.

  • Więcej wiary! Zapewne kiedyś, wszak „łaska pańska na pstrym koniu jeździ” – to również stare przysłowie, które warto w tym kontekście przypomnieć, gdyż u nas, hm, jakoś jest, od wyborów do wyborów, nie ma się co wychylać, ewentualnie zdać na ową „pańską łaskę” (w tym wypadku GDDKiA), ręce umyć, a i winę na kogo jest zwalić!

   • I tak się kula od pierwszego do pierwszego. Kasa na czas na koncie jest, ciepła posadka jest, ludzie psiocza ale zawsze psioczyli i tak się kula. Wyjść i powiedzieć stop nie ma komu. Pod artykułami każdy mądry w gębę powiedzieć każdy milczy.

 2. i poslowi tak odpowiedzieli nieladnie ????
  Glowe daje ze jak inkasent by napisal to od razu posel Dolata by pchnal to inaczej by odpisywali no ale zeby to inkasent chcial tylko….

  a swoja droga co inkasent dla nas wywalczyl ?? moze temat smieci by podjal z Lulkowa ???

 3. Na, pocieszenie zostaje to, że do Bystrzycy będzie nowy chodnik. Pisano tu o ambitnej inwestycji dotyczącej ulicy mogilenskiej. Brawo dla urzędników, za to, że w końcu mieszkańcy sołectwa Cytrynowo doczekają się chodnika. Obecnie to jest porażka. Dobrze, że ktoś to zaprojektował i będzie w końcu to wykonane dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Dla wszystkich maruderów. Może docenicie to, co jest robione bo jest tego naprawdę sporo.
  Może i kiedyś doczekamy się dalszego ciągu pieszo-rowerowego do Cytrynowa. Z takimi pracownikami urzędu na pewno się kiedyś to uda. To są wbrew opiniom niektórych radnych profesjonaliści.

  • Wystarczy Pioterkowi nawigację w walcu zmienić – a On pojedzie w te i nazad. Odległość niemal taka sama – a zaoszczędzi gmina i powiat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj