Strona główna Różne Mobilna zbiórka odpadów problemowych

Mobilna zbiórka odpadów problemowych

595
15

W dniach 18 – 19 października, na terenie miasta i gminy Trzemeszno, odbędzie się mobilna zbiórka odpadów problemowych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wywozów.

Z terenów wiejskich odpady zostaną zabrane 18 października. Mieszkańcy są proszenia o dostarczanie ich do świetlic wiejskich (w przypadku Sołectwa Cytrynowo miejscem zbiórki jest plac naprzeciwko domu sołtysa, a Sołectwa Kamieniec – pole za sklepem (droga w stronę Rękawczyna).

Odbiór odpadów z terenu Trzemeszna odbędzie się natomiast w dniu 19 października z pięciu punktów w mieście. Godziny zbiórki prezentują się następująco:

9:00-9:45 Parking przed OSiR Trzemeszno

10:00-10:45 Plac przy ul. 22 stycznia 7

11:00-11:45 ul. Przemysłowa (skrzyżowanie z Al. Szymańskiego)

12:00-12:45 róg ul. Żeromskiego i ul. Staszica

13:00-13:45 Trzemeszeńskie Przedsiębiorstw Komunalne (ul. 1 Maja 21)

Rodzaje odbieranych odpadów:

 • meble i inne odpady wielkogabarytowe (tzn. zużyte, przestarzałe lub zepsute: fotele,wersalki, dywany, materace, wózki dziecięce, pierzyny, stoły, duże zabawki itp.)
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (tzn. zużyte, przestarzałe lub zepsute: pralki, lodówki, zamrażarki, komputery, drukarki, monitory, klawiatury, myszki, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, radia, sprzęt audio, żelazka, odkurzacze, suszarki, zegarki, grzejniki elektryczne, czajniki, tostery, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie)
 • zużyte baterie i akumulatory
 • chemikalia i opakowania po chemikaliach (nie podlegają odbiorze odpady niebezpieczne pochodzące z działalności gospodarczej i rolniczej np. opakowania po środkach ochrony roślin)
 • przeterminowane leki
 • zużyte opony (uwaga nie podlegają odbiorze opony z działalności gospodarczej itp.)
 • tekstylia

(UMiG Trzemeszno)

15 KOMENTARZE

 1. Taka średnio mobilna ta zbiórka. Myślałem że wystarczy przed domem zostawić i zabiorą, a tak to tak czy tak do większych gabarytów trzeba transport załatwić żeby zawieźć do punktu.
  Jak należy rozumieć te godziny – tylko w tych godzinach można przynieść, czy można to zrobić np dzień wcześniej?

 2. Tak zwana „mobilność” to jedno, a usytuowanie punktów odbioru to drugie. OSIR i 22 Stycznia to rzut beretem. A mieszkańcy zachodniej części miasta (np. stadion, Wyszyńskiego), muszą zaiwaniać z dobrodziejstwem inwentarza na manchatan lub do komunalki.

 3. …ludzie,piszcie po polsku; mobilny to przenośny,ruchomy [ale mobilny jak brzmi!!!]; używanie obcych słów,jak są polskie to prostactwo językowe…

  • Używanie obcych wyrazów poruszał ktoś w wątku „Spotkanie Ne.Mo na Malcie.Ktoś pisał o tym samym co anonim.Proponuję zajrzeć do tego wątku.Szkoda,że wykształceni ludzie bezkrytycznie używają obcych słów tam ,gdzie w ogóle nie ma
   takiej potrzeby .
   Popieram Ciebie anonimie,masz rację.

  • Kiedy będą odebrane to jasne, ale czy będzie można te śmieci złożyć w tym miejscu wcześniej. Jak będę miał tam przetargać szafę to w 45 minut dam radę tylko znieść 2 sztuki, a gdzie reszta?

  • Jadąc dziś o 19 przez obrzeźa miasta nie dowierzałem śmieci (telewizory lodówki fotele) przed posesjami już stoją. Jak zwykle brak konkretnej info. a i obietnice były inne.A okazuje się że te rzeczy mobilnie będą zbierane ,ale z ustalonych punktów ,a nie z przed posesji.Jak zwykle niedomówienia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here