Strona główna Różne Mistrzowie języka angielskiego w ZSOiZ

Mistrzowie języka angielskiego w ZSOiZ

2147
8

Już po raz trzeci anglistki Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, p. Tatevik Petrosyan-Chudzińska oraz p. Beata Szymańska, zorganizowały Rejonowy Turniej Języka Angielskiego. Wczoraj w murach trzemeszeńskiej Alma Mater zjawiło się blisko 120 nastoletnich fanów tego języka wraz z ponad dwudziestoosobową grupą opiekunów.

W tym roku zaproszenie do udziału w konkursie przyjęli uczniowie aż czternastu placówek edukacyjnych: z Gniezna, Witkowa, Słupcy, Bielic, Konina, Wągrowca, Kruszwicy oraz Środy Wielkopolskiej.

Tradycyjnie już, w czasie gdy uczniowie zmagali się z testem opracowanym przez p. B. Szymańską, nauczyciele uczestniczyli w szkoleniu, które poprowadziła p. Milena Miękiszak reprezentująca wydawnictwo Pearson Languages. Po zakończeniu konkursu, w czasie sprawdzania prac egzaminacyjnych, uczestnicy konkursu, podzieleni na grupy, zmierzyli się z grą terenową.

Bezapelacyjną zwyciężczynią III Rejonowego Turnieju Języka Angielskiego w Trzemesznie została Helena Kurzyńska z LO w Środzie Wielkopolskiej. Drugie miejsce zajęła jej szkolna koleżanka, Malwina Osowska. Tuż za Malwiną uplasował się Bartosz Skrzetuszewski z II LO w Gnieźnie.

Zainteresowanie konkursem rośnie z każdym rokiem, a z zaproszenia organizatorek korzystają przedstawiciele szkół dużo większych niż ZSOiZ, co świadczy o tym, iż trzemeszeńska placówka nie ma kompleksów dotyczących wielkości czy lokalizacji.

Organizatorki konkursu dziękują p. burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu oraz Radzie Rodziców przy ZSOiZ za wsparcie finansowe, dzięki któremu ufundowano nagrody rzeczowe dla zwycięzców konkursu oraz drobne upominki dla wszystkich uczestników, a także zorganizowano kawiarenkę. Dziękują p. Milenie Miękiszak za przeprowadzenie szkolenia oraz ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców. Podkreślają również, że mogły liczyć na duże zaangażowanie młodzieży ZSOiZ, która to świadczyła wsparcie logistyczno-organizacyjne w czasie trwania konkursu. Obsługę fotograficzną wydarzenia zapewnili: Mateusz Koliński oraz Julia Kozica.

A IV Rejonowy Turniej Języka Angielskiego w Trzemesznie odbędzie się w ZSOiZ już wiosną 2025.

tekst ZSOiZ w Trzemesznie / fot. Trzemeszno24.info

8 KOMENTARZE

  • moze nie az tak dosadnie ale kto z was wiedzial ze czlonkowie zarzadu Orlen za rzadow pis wydawali z karty sluzbowej 200 tyś na zarcie za granicą krają i az 400 tyś PLN na jedzenie w restauracjach w Polsce i to jedna osoba taki wynik osiągnela

   teraz uwaga cena Ośmiorniczek w restauracji to ok 150 zl czyli za 200 tyś PLN ile by mozna zakupić takich dań????? to juz glosujący rolnicy na PiS powinni wyliczyć dla rolasow kartofle a dla pisiorow zarcie za 200 tyś pln brawo

   • cytuje artykuł radiozet : „- Daniel Obajtek ma się czego obawiać. […] Co rusz wychodzą nowe dokumenty na temat tego, co on i jego koledzy z Orlenu wyczyniali. Proszę sobie wyobrazić, że jeden z członków zarządu (Orlenu – red.) w czasie pełnienia tego mandatu, ponad milion złotych wydał z karty kredytowej. Z tego blisko 400 tys. zł na obiady w restauracjach, blisko 200 tys. zł na obiady za granicą – mówił w TVP Info Borys Budka, minister aktywów państwowych. – Nie mieli żadnych hamulców

    • 220 tys. zł nagród otrzymał w ciągu trzech lat odwołany pod koniec grudnia ubiegłego roku prezes Agencji Badań Medycznych Radosław Sierpiński, zaufany człowiek Mateusza Morawieckiego. Po otrzymaniu ostatniej nagrody miał domagać się zwiększenia premii.

     ajjjjajjjjj tylko piniążki i piniążki – rolnicy czemu zescie nie korzystali 8 lat pieniazki rozdawane byly jak to z wami jest ?

 1. ,,Piękne,, kolory dresów naszym sportowcom zafundował nitras, w barwach cesarstwa niemieckiego. I do tego jeszcze ten zanikający napis POLSKA. Jednym słowem wstyd . Polscy sportowcy powinni to zbojkotować.

 2. Drodzy komentatorzy, jak Wam nie wstyd wstawiać takie wpisy. Potraficie tylko krytykować. Czy nie można docenić tego co jest dobre? Ogrom pracy włożony w organizację turnieju, co zaowocowało udziałem tak wielu szkół. Praca młodzieży i nauczycieli, świetne wyniki współzawodnictwa, tylko gratulować.!!!! Nikt tego nie zauważa ??? Przykre i niemotywujący. Pozdrawiam. Panie Redaktorze, proszę blokować wpisy nie na temat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj