Strona główna Sport i rekreacja Mistrzostwo – mamy to!

Mistrzostwo – mamy to!

1186
10

W ubiegłą środę (3 lutego) reprezentantki Gimnazjum w Trzemesznie udały się do Witkowa, aby wziąć udział w finałach Mistrzostw Powiatu Gnieźnieńskiego w piłce siatkowej. Siatkarskie spotkania odbyły się w hali sportowej miejscowego Gimnazjum im. Adama Borysa. Do zawodów, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców, przystąpiły po cztery szkoły – zwycięzcy rejonów, na jakie podzielony jest powiat gnieźnieński w rywalizacji dotyczącej gier zespołowych.

Po pasjonujących pojedynkach trzemesznianki pozostawiły w pokonanym polu koleżanki z Gniezna, Mieleszyna oraz Czerniejewa. Zdobywając mistrzowski tytuł, otrzymały prawo do reprezentowania powiatu gnieźnieńskiego w zawodach rejonu Poznań Teren Wschód, które odbędą się wkrótce w Jarocinie.

Nasze zawodniczki zapewniły sobie udział w finałach powiatowych po tym, jak pewnie pokonały rówieśniczki z Kruchowa i Trzemżala w zawodach gminnych, które miały miejsce 17 grudnia 2015 roku w hali widowiskowo – sportowej OSiR w Trzemesznie. Natomiast 14 stycznia na swoją korzyść rozstrzygnęły pojedynki z dziewczętami ze szkół należących do naszego rejonu – Łubowa i Szczytnik Duchownych. Gospodarzem tego etapu rozgrywek było Gimnazjum im. w Łubowie.

Warto wspomnieć, iż wszystkie reprezentantki trzemeszeńskiego Gimnazjum szlifują swoje umiejętności siatkarskie w Międzyszkolnym Klubie Sportowym.

ZAWODY GMINNE:

Gimnazjum Kruchowo – Gimnazjum Trzemeszno 0:2 (6:25; 4:25)
Gimnazjum Trzemżal – Gimnazjum Kruchowo 2:0 (25:15; 25:12)
Gimnazjum Trzemeszno – Gimnazjum Trzemżal 2:0 (25:5; 25:8)

ELIMINACJE DO POWIATU:

Gimnazjum Trzemeszno – Gimnazjum Łubowo 2:1 (23:25, 25:21, 15:13)
Gimnazjum Łubowo – Gimnazjum Szczytniki Duchowne 2:0 (25:17, 25:21)
Gimnazjum Szczytniki Duchowne – Gimnazjum Trzemeszno 0:2 (5:25, 9:25)

WYNIKI MISTRZOSTW POWIATU – MECZE Z UDZIAŁEM TRZEMESZNA:

Gimnazjum Trzemeszno – Gimnazjum nr 1 Gniezno 2:0 (25:14, 25:5)
Gimnazjum Trzemeszno – Gimnazjum Mieleszyn 2:0 (25:23, 25:21)
Gimnazjum Trzemeszno – Gimnazjum Czerniejewo 2:1 (25:22, 22:25, 15:6)

I. Gimnazjum Trzemeszno
II. Gimnazjum Czerniejewo
III. Gimnazjum Mieleszyn
IV. Gimnazjum nr 1 Gniezno

NASZA DRUŻYNA – Wiktoria Szuba, Dorota Kuchta, Magdalena Wesołowska, Klaudia Wieczorek, Julia Stablewska, Daria Włodarczyk, Jagoda Przybylska, Marika Jaskuła, Martyna Sikorska.

Opiekun – Justyna Stankowska.

siatka-powiat 118

10 KOMENTARZE

  1. Stephane Antiga na pewno by Was pochwalił,ale póki co, to ja,zagorzały fan siatki,przesyłam gorące gratulacje.Dla Waszej nauczycielki także.

  2. Znowu dobrze o szkole w Trzemesznie. Gratuluję. Lubię takie wiadomości ze szkół, bo mam dzieci szkolne. Tylko ja mam wrażenie, że oprócz wuefu w szkołach nie ma innych sukcesów niż sportowe. Dawniej to były olimpiady, konkursy, różne atrakcje. Teraz jest tylko wuef.
    Wuefiści tylko dobrze pracują? .Gratulacje dla Gimnazjum w Trzemesznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj