Strona główna Różne Mistrzostwa gminy w jedzeniu pączków

Mistrzostwa gminy w jedzeniu pączków

4253
15

Trzemeszeński Dom Kultury oraz „Boxing Trzemeszno” zapraszają do udziału w I Mistrzostwach Gminy w Jedzeniu Pączków. Zawody odbędą się w siedzibie DK, 28 lutego o godzinie 17.

Zapisy do dnia 26 lutego. Maksymalna liczba zawodników ograniczona!

Regulamin imprezy dostępny |TUTAJ|.

 

15 KOMENTARZE

  • Co ci sie w tym nie podoba ?
   Czyżby pisane z Agencji KOSiR Sp z o.o. 😉
   Jakbyś sie interesował to w DK są czesto wystawy itd…
   Jedzenie pączków to forma zabwy dla ludzi. Twoja kultura jest na innym poziome to wyjdz z inicjatywą i pokaż na co Cie stać.

   • Od wychodzenia z inicjatywą jest DK a nie ja, a z tym KOSiRem nie trafiłeś. A tak a propos co Cię tak OSIR boli czyżby za dużo inicjatywy mieli??

 1. To przecież Polacy uwielbiają tłusty czwartek, więc to misja krzewienia kultury w postaci pielęgnowania tradycji . Smacznego pączkowego !

 2. Dzień dobry,
  pączki jedzone w tłusty czwartek, to element naszej tradycji i kultury, nie widzę więc nic złego w jego propagowaniu przez DK.
  Mam natomiast pomysł uzupełniający: połączmy to z konkursem na najlepsze pączki trzemeszeńskie. Wszak tradycja jedzenia pączków zaginie, gdy nie będzie miał ich kto przygotowywać.
  Przykładowe zasady: po 20 osób zgłasza się do konkursu na króla pączków ( ci co jedzą:-) i 20 na królową pączków ( te co smażą).
  ( z góry przepraszam, za takie „seksistowskie” podejście, ale wynika ono z własnego doświadczenia: żona” produkuje”, ja konsumuję 🙂
  Każdy z uczestników płaci wpisowe np 25 zł- zwycięzca w każdej z kategorii zgarnia nagrodę w postaci dyplomu i tytułu Król, Królowa Pączków 2019, oraz 500 zł nagrody finansowej ( suma składek uczestników)
  Warunek dopuszczenia do konkursu( w kategorii królowa)- przygotowanie min. takiej ilości pączków, by wystarczyło po 1 szt dla każdego „zjadacza”.
  Każdy „zjadacz” jest jednocześnie jurorem i przyznaje swój punkt dla najlepszych-jego zdaniem- pączków.
  Wygrywają: zjadacz największej ilości (król) i zdobywca(czyni- królowa) największej liczby punktów. W razie remisu- dogrywka( mogą być wyroby sponsora np Piekusia w zamian za ufundowanie nagrody dodatkowej np prawa do jednego dziennie darmowego pączka- odbiór wyłącznie osobisty w cukierni)
  Pozdrawiam i życzę udanej zabawy
  TDi

  • Raczej tak bo uczestników dziesięciu już jest, pączków siedem ma być. Wygra ten kto pierwszy zje wcale nie największego ale najcięższcego. Tak to dziwnie u nas działa. Dziękuję redakcji, że stąd znam regulamin bo ani gmina ani też DK się niepostarali by post był dla wszystkich trzemesznian czytelny.

 3. Regulamin jest dostępny i czytelny na stronie info ,proszę przeczytać wyraźnie a nie głupoty wypisywać a co mistrzostw to brawo Dom Kultury i Boxing może być śmiesznie 😆pozdrawiam organizatorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here