Strona główna Różne Milionowa kara dla Remondisu

Milionowa kara dla Remondisu

6396
72

Milion złotych kary ma zapłacić spółka Remondis Aqua Trzemeszno. Sprawa dotyczy rekultywacji składowiska odpadów w Świętem, która była prowadzona w 2019 roku. Wówczas to radni zwrócili uwagę na dużą liczbę ciężarówek, z obcymi rejestracjami, zwożących tam różnego rodzaju odpady.

Efektem zainteresowania radnych był apel do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska o przeprowadzenie kontroli prowadzonych tam prac. Kontrola WIOŚ potwierdziła ich obawy. W wykonanych odwiertach znaleziono między innymi torebki foliowe, opakowania plastikowe, pianki samochodowe, odpady drewnopodobne. Pobrane próbki poddano odrębnym badaniom. Wyniki badań wykazały w składzie wymywalnym pobranych próbek przekroczenie dopuszczalnych parametrów – niklu, cynków, fluorków, rozpuszczonego węgla organicznego i stałych związków rozpuszczonych. Pisaliśmy o tym m.in. |TUTAJ|.

Na podstawie tych ustaleń WIOŚ nałożył karę w wysokości 1.000.000 zł. Jest to maksymalna kara administracyjna, przewidziana w Ustawie o odpadach (minimalna to 1000 zł). Spółka odwołała się od tej decyzji do wyższej instancji, czyli Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Postępowanie trwało prawie 4 lata. GIOŚ utrzymał wysokość nałożonej kary. Jak wskazano w wydanej decyzji, na jej wysokość miały wpływ m.in. takie czynniki jak ilość odpadów i rozmiar prowadzonej działalności, skutki i okres trwania naruszenia przepisów, a także rozmiar zagrożenia dla środowiska.

Jak zapisano na końcu decyzji, jest ona ostateczna, chociaż stronie przysługuje prawo odwołania się do sądu administracyjnego. Oznacza to, że karę trzeba zapłacić. Jej wykonanie może wstrzymać jedynie sąd.

Odpowiedzi ze strony spółki udzielił nam Piotr Tokarski – rzecznik Remondis w Warszawie. „Rekultywacja była prowadzona przez firmę EKO-MAX Recykling, z którą spółka REMONDIS Aqua Trzemeszno podpisała stosowną umowę na tę okoliczność. EKO-MAX dostał to zlecenie po wygraniu publicznego przetargu. Firma miała świadomość powierzonych jej działań i obowiązków oraz konsekwencji niewypełnienia zleconych prac, bo takie zapisy znalazły się też w umowie. Zapewniała, że ma odpowiedni potencjał, żeby wypełnić w całości te zapisy. W umowie znalazły się również punkty dotyczące ewentualnych roszczeń z tytułu nieodpowiednio wykonanych prac. Tym samym jesteśmy w tej sprawie stroną pokrzywdzoną, a nie winowajcą! W przetargu musieliśmy wybrać najlepszą ofertę, a działalność EKO-MAX na tym etapie nie budziła wątpliwości co do powierzonego zakresu prac. Nie zgadzamy się decyzjami organów zarówno co do oceny merytorycznej, jak i wysokości kary. Na etapie składania odwołania do WIOŚ spółka wskazała ponad 30 uwag, których organ odwoławczy nie uwzględnił. Obecnie przygotowywana jest skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz wniosek o wstrzymanie wykonania kary. Niezależnie od tego, spółka wystąpiła z wnioskiem do wykonawcy, który prowadził na zlecenie spółki rekultywację, o zapłatę 1000000 PLN” – napisał rzecznik Remondis-u.

Zwróciliśmy się także o stanowisko do wykonawcy rekultywacji, firmy Eko-Max Recykling. Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi.

Przy okazji tej sprawy pojawił się także inny temat. Jak nam powiedzieli pracownicy Remondis Aqua Trzemeszno, od pewnego czasu wielu z nich nie otrzymało premii, która dotychczas była wypłacana razem z wynagrodzeniem miesięcznym. Wiążą to właśnie ze sprawą nałożonej na spółkę kary.

Zapytaliśmy więc, jaka jest obecnie kondycja finansowa firmy. Piotr Tokarski poinformował nas, że nałożona kara nie ma żadnego związku z bieżącą sytuacją firmy. Podkreślił, iż pracownicy otrzymali ostatnio podwyżkę w wysokości 11,4%. „Spółka stanęła na wysokości zadania, a poprawa warunków płacowych będzie miała formę stałą, w odróżnieniu od premii uznaniowych, które na tę chwilę okresowo zostały wstrzymane. Cała procedura jest jednak zgodna z regulaminem wynagrodzeń, który zaakceptowany został przez związki zawodowe. Spółka przewiduje w niedalekiej przyszłości powrót do systemu premiowania” – podkreślił rzecznik.

Dodał jednak, że ”finanse spółki zostały w ostatnim czasie nadwyrężone na skutek opieszałości organu Wody Polskie, który wciąż nie zatwierdził złożonych kilkanaście miesięcy temu wniosków o zmianę taryf wodnych i ściekowych. Spółka REMONDIS Aqua Trzemeszno odpowiedzialna jest za dostarczenie wody i odbiór ścieków od wszystkich mieszkańców miasta i gminy. Koszty jej działalności operacyjnej wzrosły w ostatnim czasie z powodu jeszcze szerszej gamy czynników, które miały wpływ na wyższe wynagrodzenia pracowników. Musiała zmagać się ze: wzrostami kosztów energii, kosztów stałych, inflacji oraz płacy minimalnej. Mimo wykazania szeregu aspektów, które miały i mają wpływ na jej pracę operacyjną i wynik finansowy, Wody Polskie nie zatwierdziły do teraz nowych taryf. To poważny problem nie tylko naszej spółki, ale wielu innych podmiotów w całym kraju. Mimo tych niekorzystnych uwarunkowań REMONDIS Aqua Trzemeszno wykonuje swoje obowiązki bez zarzutu. Obecnie władze spółki przygotowują kolejny wniosek o podwyżkę taryf, w oczekiwaniu na decyzję prezesa Wód Polskich w sprawie poprzednich propozycji. Kara nie ma wpływu na funkcjonowanie przedsiębiorstwa, niezatwierdzenie taryf przez Wody Polskie już tak – i to znaczny” – mówi nam P. Tokarski.

72 KOMENTARZE

  • To wszystkich wina przez wygodnictwo daliśmy się sprzedać.jesteśmy leniwym sprzedajnym narodem co robimy kostka brukowa na ogródkach zero własnych przetworów auta na pokaz nawet dzieciom nic nie zostawimy bo jesteśmy głópi tylko my się liczymy a o następnych pokoleniach nic nie myślimy

 1. Ta firma to wstyd i największa porażka Trzemeszna. Ceny jak z kosmosu. Segreguje starannie tracąc na to swój czas, worki że śmieciami stoją większość czasu a i tak płacimy jak za zboże.

 2. Pracownicy mówią że nie dostali premii firma twierdzi że jest wszystko wporzadku 😛 pogonić te niemiecka firmę. Sobie robi monopol w Polsce jakby u nas Polak nie potrafił z polską firmą zajmować się tym. Była komunalka i złego słowa na nią nie powiem.

  • Piszą że pracownicy otrzymali podwyżki 11.4% Brutto czy netto ? Śmiem twierdzić że podają kwotę brutto Ładniej wygląda na papierze A już netto to byłoby jakoś tak malutko Tak na marginesie – moje tam toto pomiędzy nogami ma wymiary coś około półtora metra Oczywiście podaję wymiary brutto razem z kręgosłupem A tak na poważnie szału dostaję jak czytam nagłówek że ta czy inna firma dała pracownikom mega podwyżki Czytam i co widzę. ? Ochłapy w postaci 300 złotych brutto Oczywiście rozumiem że żeby dać podwyżki to firma musi je sobie wypracować i wiadomo że to pracodawca musi sięgnąć głęboko do kieszeni Wiem że co niektórzy odezwą się z hasłem typu załóż firmę , przyjmij ludzi to pogadamy Akurat tu i teraz mam na myśli tylko i wyłącznie te idiotyczne teksty w stylu potężne podwyżki BRUTTO gdzie pracownik na rękę dostanie tyle żeby starczyło na jedne skromniutkie zakupy w biedrze Dlaczego firmy nie chwalą się podwyżkami NETTO ? BO wtedy wyszłoby że tak naprawdę ta podwyżka to takie zwyczajne nic A ten milion kary to dla Remondis tyle co dla mnie splunąć Przypuszczam że takie kary są wliczone w tak zwane ryzyko zawodowe Zapłacą jednym kliknięciem i już

 3. Bardzo dobrze im tak. Jeszcze zamrozić stawki ktore płacimy. Jak będą chcieli podwyższyć żeby społeczność płaciła za kary to wyjść na ulicę.

 4. Nieźle. Ktoś nieźle zarabiał na zwożeniu do nas śmieci. O różnych porach. Na tym rośliny miały być posadzone ? Remondis powinno teraz to wszystko sobie na ogródki wywieźć. Prywatne. Skoro wszystko było ok i kontrolowane żadnych nieprawidłowości nie było…… co za tupet. Byli pewni że nikt się tym nie zajmie a tu proszę. Brawo radni. Kara plus brać że sobą na prywatne ogródki ten syf co tu zwoziliscie. Pozwoliliście zwozic.

 5. Jeżeli to jest efekt całego tego przekształcenia naszej komunalki w remondis w roku 2014 gdzie rada głosowała wręcz hurtem uchwały w tym zakrersie to mamy to co mamy. Oczywiście pamiętamy jaką liczbą głosów to wszystko przeszło- jednym.Część radnych pewnie nie miała pełnej świadomości. A kto takie rozwiązania zaserwował nam społeczeństwu – burmistrz i kancelaria Leśny która pewnie taki twór skonstruowała? oczywiście jak zawsze burmistrz podkrewśli to nie ja , to rada i dziwny ten zespół negocjacyjny powołany z p. Jankowskim gdzie ponoć negocjacje trwały kilka miesięcy a nie sporządzono z każdych z tych etapów protokołów.To coś nieprawdopodobnego bo o tych kwestiach cała poprzednia kadencja z p. Peno bombardowała i nic nie wskurano.Panie Dereziński mamy to co mamy

 6. Hmmm 11,4 % to chyba podwyżka inflacyjna…. a ten tekst, że „spółka stanęła na wysokości zadania” – przerost formy nad treścią.

 7. To co to my teraz będziemy mieli podwyżki może że Remondis wpyszczał obce auta i kasę brali powariowali dobre pomażyć a co Gmina na to widzieliśmy jak wjeżdżały nawet sami sobie bramę otwierali z klucza

  • Miało być po cichu, miało być na bogato a tu nagle ups. Kontrola wykazała co innego. Jak widać zgłaszanie nieprawidłowości się opłaca. Długotrwały proces ale wyjdzie im bokiem. Ta firma niemiecka powinna być pognana gdzie pieprz rosnie. Nie ma już naprawdę polskich firm?

 8. Pytam się. Kto podjął decyzję o tym, aby składowisko wybudowane za czasów Burmistrza Gotowały zamknąć niewypełnione? Kto za tym lobbował? Którzy radni za tym głosowali, aby rekultywować składowisko, które mogło przyjmować odpady komunalne z terenu naszej gminy? Dlaczego na naszym składowisku, wybudowanym z naszych podatków, ktoś zarobił kasę na rekultywacji a teraz pewnie my, podatnicy z Trzemeszna będziemy musieli pokryć z naszych kieszeni tę karę nałożoną na Remondis?
  Jeśli ktoś pyta dlaczego mamy tak drogie opłaty za odpady to chyba już wiecie, gdzie leży przyczyna. Jak można było dopuścić do tego, że zamknięto niewypełnione składowisko komunalne????

  • Nie kręć ludziom w głowach. Wysypisko musiało być zamknięte, bo od pewnego czasu nie wolno już wywozić śmieci „na kupę” . To odgórne przepisy, które wymusiły na gminach wybudowanie takich zakładów jak w Lulkowie. A rekultywacja to po prostu kolejny etap wymuszony przepisami. Nic w tym złego, ze ktoś zarobił. Jak ma firmę to po to, żeby zarabiać. Problem w tym, że zrobili to niezgodnie z przepisami, nazwozili nie wiadomo czego, a nikt tego nie zauważył.

   • Naszych odpadów nie można było sypać jak to ująłeś na kupę ale już inne z zewnątrz można było? Coś tu się nie klei.

    • Klei się, klei, wystarczy zagłębić sie w temat. Ale skoro nie rozróżniasz eksploatacji wysypiska od rekultywacji to nie chce mi sie juz z tobą gadać.

 9. Komunalka była Polska. Jak skończyła? – jedna wielka ruina. Do dziś jak się zerknie w podwórko to widać ten”dobrobyt”.Można sobie różne rzeczy pisać o Remondisie ale gdyby nie weszła tu jakaś firma zewnętrzna to dzisiaj śmieci byśmy taczkami wywozili, a z kranów to by błoto leciało. W naszej gminie nigdy na nic nie było pieniędzy i nadal nie ma. Myślicie że nawet jakby jakimś cudem komunalka przetrwała do dzisiaj to w jakim była by stanie ? W większości miast odpady odbierają firmy zewnętrzne, ponieważ jest system przetargów i nikt z tym problemu nie ma. Tylko Trzemeszno – ostoja lokalnego patriotyzmu. Przecież nikt nie broni założyć POLSKĄ firmę, przystąpić do przetargu i odbierać.

  • Nikt nie zabroni a jakie szanse ma lokalna firma z monopolistą? Ty w ogóle znasz się choć trochę na biznesie i gospodarce? Czy klepiesz mądrości z fejsbuka?

   • A Ty kolego masz jakieś pojęcie o przetargach publicznych czy tylko mądrości z internetu? Najpierw poczytaj, doucz się a potem komentuj. Odbiór odpadów podlega po Prawo Zamówień Publicznych. Każdy kto spełni wymogi może przystąpić.

  • Przecież nie oni z własnej kieszeni 😛 powinny być kary typu odsunięcie od stanowiska, kary za złe zarządzanie, kary karne, odpowiedzialność za to co się stało. Kara finansowa to dla remondis kolejne podwyżki dla mieszkańców. A co udający teraz głupków skorzystali to ich. Te firmę do Niemiec wypędzić. Tam niech sobie śmieci zewsząd biorą i sama na nich drzewka. Bomba ekologiczna

  • Moim skromnym zdaniem karę powinny ponieść wszystkie osoby które brały w tym udział. To jest działanie na szkodę środowiska. Kary finansowe prywatnie plus karna sprawa. Nie jako firma Remondis, bo firma sobie zrobi kolejna podwyżkę i my zapłacimy za te karę a oni będą się dalej cieszyć ile zarobili na tym wałku. Tak samo jak twierdzą że premie są wypłacane
   I przykład inflacji podany. Robią z nas głupków. Redaktor powinien przeprowadzić wywiad z nimi i wyliczyć niekompetencje.

   • To tylko 7 złociszy na mieszkańca gminy od lipca tego roku za śmieci- zgadza się ze mną pan Panie Jankowski? Milion to dla Pana żaden pieniądz prawda? 3 tysiące to dla wc burmisstrza to „olbrzymie piniądze”.

 10. Z tego co pamiętam niedawno był artykul że firma Remondis zakończyła rok z dodatnim wynikiem finansowym 😉 ( proszę mnie poprawić jeśli się mylę) także jest z czego płacić a nie cedować na mieszkańców fundując kolejne podwyżki pozdrawiam 😉

 11. I płacić jeszcze setki tysięcy do Warszawy za zarządzanie a burmistrz był zdziwiony jak zapytano go wprost? Nie wiedział był zdziwiony jak zawsze odpowiedź muszę sprawdzić i odpowiem? to kpina z nas jako większościowy udziałowiec , to już gościa kompromituje

 12. Teraz te dyplomy po „renomowanych” szkołach to co drugi ma. Plaga doktoratów magistrów licencjatów a mądrego że świecą szukać. Wystarczy mieć kasę to w Gnieźnie nawet zrobisz mgr. Ha

  • A za co odpowiada Prezes Remondisu p. Tomczak , czy tylko jest aparatczykiem burmistrza jak większego udziałowca w tym przedziwnym tworze, ważna wysoka z pewnością pensja i wszystko pasuje a gdzie zadbanie i troska o interesy gminy czyli nas mieszkańców

   • W normalnym praworządnym kraj, gdzie działają dyrektywy unijne, osoba odpowiedzialna za firmę powinna ponieść konsekwencje. W skrócie ujmując WYLECIEC na zbity pysk. Bez odprawy. Z nabazgranym uzasadnieniem w życiorysie za co.zostala zwolniona. Tak się powinno zadziac. Znając życie…… komsenwencje poniosą jedynie mieszkańcy placac wyższe opłaty. Cóż…… sami się na to.godzimy. nikt nie chce wyjść i pogonić ten szajs niemiecki

    • I pracownicy Remondis poniosą konsekwencje, ale Ci zwykli, zresztą jak czytamy już zabrano im premię. Jak ktoś kiedyś powiedział ” na cudzej dooopie do raju” – to chyba ulubione motto tych na wyższych stanowiskach

 13. TAK SIE KRECI LOOODY – TERAZ UWAGA MIESZKANCY KTO BYL NA STANOWISKU W TYM CZASIE I KTO NADZOROWAL REMONDIS RZUCIC IM PAPIEREM I NIECH SE SZUKAJA ROBOTY SKORO NIE UMIELI PRZYPILNOWAC ja bym sie zastanowil czy jesli kara bedzie tez w czesci przerzucona na miasto trzemeszno czy w takiej sytuacji nei nalazaloby rozwiazac umowy z Remondisenm na narazenia miasta na znaczne traty – Final dziekuje kurtyna ! znajdzie sie jakis radny lub kandydat na burmistrza co potrafi to zrobic ?? to dostanie moj glos panie Vie i panie burmistrzu co panowie na to ” 15 tysia tam macie wynagrodzenia ? czy ile lacznie z dodatkami przypomni mi ktos ???

  • Wszystkie osoby odpowiedzialne za to, nadzorujące, składające podpisy itd.w tym okresie – do zwolnienia z hukiem. Dyscyplinarka i kara.

 14. teoretycznie tak sobie mysle przyklad taki : zalozmy ze mam do zrzucenia smieci problematyczne ktore musialbym utylizowac, segregowac, wartosc odpadow to ok 50 tirow smieci mam z zachodu placili mi w Euro za utylizacje – milion zlotych kary za smieci warte 4-5 melenow to w sumie ten jeden melon ..

 15. remondis powinien byc zmuszony do posprzatania tych „tirów odpadów” + kara administracyjna ale radni jak to radni jedna pani ławki chciala robic, inny radny cos tam w niewolnie pana Blejwasa widzial, my tu gadu gadu a tu lody są kręcone – jest ktos kto pilnuje interesu mieszkancow??? czy mamy straż osiedlową wyznaczac na noc ???? panie Bucik gdzie pan byl ?

 16. Zagłębić to będą musieli głębiej w swoją kieszeń wszyscy mieszkańcy Trzemeszna, bo przez podobnie Tobie myślących (bo nie mam pewności czy nie miałeś czasem udziału w procesie decyzyjnym) muszą płacić od lat wysokie ceny za to, że monopolistą, który dyktuje warunki za zagospodarowanie odpadów jest Urbis. Teraz przyjdzie nam, mieszkańcom Trzemeszna, płacić za to, że przy tej wyczekiwanej przez niektórych rekultywacji poszło coś nie tak jak powinno. Bronisz decyzji o rekultywacji niepełnego składowiska odpadów komunalnych? Jeśli tak, to ciekawe jaki masz w tym interes? Masz jakieś działki w okolicy na sprzedaż, które zyskały na wartości kiedy zamknięto tam składowisko? Może masz inny interes. Na przykład polityczny. Mieć swoje, gminne, wysypisko i je zasypać odpadami spoza Trzemeszna a jednocześnie skazać mieszkańców gminy na dyktat cenowy Urbisu to trzeba być managerem z wyższej półki. Pytam ponownie. Kogo Ty bronisz, bo na pewno nie interesu mieszkańców naszej gminy!

 17. W Rudkach za krzyżem też kontrol i to dogłębna wieczorami wanny wjeżdżają i sami bramę otwierają a jak wysypią to smród dochodzi do domów prosimy o sprawdzenie tego syfu

  • To skoro dzieją się takie rzeczy i masz wątpliwości co do legalności to zgłoś to do WIOŚ. A nie piszesz komentarze. Miej jaja. Wszyscy w Trzemesznie tacy mądrzy. W komentarzach to wielcy lokalni patrioci a w realu to każdy cicho siedzi i boi się odezwać.

  • Wszystko ładnie, pięknie ale zapomniałeś dodać kogo popierasz w najbliższych wyborach. Ludzie chcą wiedzieć, który z kandydatów ma poparcie tak wybitnego poligloty.

  • Chyba masz jakiś uraz do pisiorów. Który miał a ci nie zrobił? Przyznaj się? Obiecał ci ze się odezwie a tymczasem przeleciał i poszedł w długa? Współczuję. Poleruj parę. Może któż z konfy inaczej cie potraktuje auuuuu

 18. a ja sie pytam radnych czy sprawdzili kto pracował na bramie na wysypisku na Swietym? czy to nie przypadkiem żona pewnego pana dobrze nam znanego ? moze ta pani ma cos do powiedzenia ??

  • Jeśli.to osoby publiczne to pisz i oswiec ludzi. Takie układy trzeba nagłaśniać. Nie każdy wszystko wie widzi jak robocie po 12 godzin

 19. a burmistrz moze sie wypowie ? panie Krzysztofie czekamy co nam mieszkanocom pan ma do powiedzenia ? Panie Jankowski a pan ? ludzie a moze wy chcecie cos powiedziec podczas glosowania w wyborach czy chcecie cos zmienic ? czy ma byc jak jest ? bo moze to wam odpowiada

 20. Co tam milion?

  Mamy bogatą gminę, która skupuje od powiatu intratne nieruchomości. Budynek Domu dziecka za okolo 1,5 bańki, który powiat otrzymał za darmo. Przejmuje kilka lat temu prowadzenie szkół od powiatu, do których funkcjonowania od samego początku trzeba dokładać kolejny bańki rocznie.

  W zamian zamyka kilka lat temu swoje składowisko odpadów na czym zyskuje… składowisko zarządzane przez spółkę z Gniezna a mieszkańcy Trzemeszna płacą coraz wyższe rachunki.

  Czas rozliczyć przy urnie tych, którzy:
  – chcieli przejęcia prowadzenia szkół od powiatu,
  – byli za kupnem domu dziecka od powiatu,
  – uzależnili nas od Gniezna w temacie odpadów.

  Wśród kandydatów sporo z nich miało jakiś swój udział w tych niebywałych „sukcesach”. Dziś będą zrzucać winę między sobą. Jeszcze niedawno spijali sobie z dzióbków. Nie dajcie się nabrać na ten tani chwyt.

 21. Kto ziemię handel i przemysł oddaje w ręce innego narodu, ten zdradź swój naród. Coraz bardziej widzę to co mówił mi znajomy parę lat temu. Polski juz nie ma. Wyprzedany majątek, przemysł, ziemie. Pod przykrywką dotacji niemcy budują korzystne dla siebie sektory. Gluoi narodzie, nawet leniwi Grecy nie dają sobie tak pogrywać.

 22. Ale faktycznie, czy ktoś wie co jest składowane w Rudkach, tuż za figurą? Może warto to sprawdzić zanim będzie za późno?

 23. To jak to było? Mieliśmy swoje śmietnisko i je sami zamknęliśmy? To jest niebywały skandal!!!! Ludzie. Nie widzicie jak rosną rachunki za śmieci? Kto pozwolił na to aby pozbawić nas własnego śmietniska? Komu to nasze śmietnisko przeszkadzało?

   • i to jest to elektorat pis zjada na sniadanie 70 baniek wydanych w bloto – ciekawe czy ty wyborco pis 1 tysiac zlotych wywalisz przez balkon ? ale to widac kto glosowal na pis po wpisach

 24. …….”Zapytaliśmy więc, jaka jest obecnie kondycja finansowa firmy. Piotr Tokarski poinformował nas, że nałożona kara nie ma żadnego związku z bieżącą sytuacją firmy. …..”

  Nie ukrywam,że taka deklaracja bardzo mnie cieszy i nie bardzo rozumiem, dlaczego w takim razie ,jednak premia nie została wypłacona. Taka sytuacja miała miejsce i to jest fakt niezaprzeczalny . Proszę nie mylić dwóch pojęć podwyżki inflacyjnej z premią.

 25. Po co nam składowisko odpadów w Trzemesznie jak jest za granicą Trzemeszna składowisko odpadów w Lulkowie można by zacytować na podstawie Trzaskowskiego, który uważa, że CPK jest nam nie potrzebne bo w Berlinie się buduje też duże.
  Zastanówcie się trzy razy na kogo głosujecie. Czas powiedzieć jak Cejrowski. Wszyscy przedemerytalni wiadomo gdzie. Mieliście swoje lata na pokazanie co potraficie. Gmina zadłużona przez bezmyślne decyzje o przejęciu szkół od powiatu a teraz wychodzi problem ze składowiskiem, które zasypano nie naszymi odpadami a jakimiś odpadami ze świata. Przecież to nie kto inny jak te leśne dziadki to klepali. Teraz wszyscy i my starzy i młodzi będą ponosić konsekwencje waszych rządów.

  • – 8 lat mi w tv na trzaskowskiego i Tuska gadali a jak sie okazalo kradł kto inny – zwykle tak jest ze najwiekszy złodziej krzyczy łapac złodzieja – obejrzyj sobie komisje sledze jak ci twoi ulubiency jeden na drugiego mowi kto byl odpowiedzialny a wczoraj konfrontacja to byl majstersztyk przewodniczacego komisji – Sobon mowi ja nic nie wiem chodzilem na nieformalne spotkania z ktorych byly formalne notatki ale ja za nic nie odpowiadalem a na koniec wjeżdza dokument z kancelaria Sobonia ze pismo dekretowane do niego ws wyborow Szach mat

   – Lesny dziadek z Żoliborza szuka po calym sejmie plaszcza kto mu ukradl a straż marszałkowska pokazuje mu ze pietro wyzej sie rozbieral (film na Youtubne)

   – Blaszczak i pis zlozyli papiery do 30 grudnia do UE na dofinansowanie uzbrojenia PL na 2 miliony pln polska dostala a wegry 27 milionow Brawo ! czy pis ma barwy ruskie w fladze i tym samym wystawia nas na pozarcie ?

   – Moradziecki gra do samego konca klamie was ze ma wiekszosc w sejkie dogadana i co ? jak te barany dajecie sie oszukiwac byle ktos kabze mogl sobie nabijac waszymi podatkami

   – ludzie poszli po 4-5 h stac w kolejkach do glosowania w jakims celu

   skoncz juz pisac zeby glosowac na pis bo ludzie otorzyli oczy

    • nie tylko ja major wywiadu na kierunku wchodnim opowiada jak nas ktos wystawia warto posluchac bo pracowal cale zycie przeciwko Rosji i nawet dostal osobiscie od Putina zakaz wstepu na teren Rosji dozywotnio

     film na Youtube : „Sasin i Błaszczak płoną! Major Cheda o nowej aferze, ktora pogrąża PiS”

     posluchaj kto jest zdrajcą to moze ci sie oczy otworza pokazują liczby a matematyki zdaje sie nie oszukasz chyba ze jestes drugim Einsteinem z Czemeszna

    • Płaszczak zakontraktowal kupe sprzetu za granicąi teraz wojskowi sie smiejąjakim idiota trzeba byc zeby zapomniec o amunicji miec zabawki KOREANSKIE a nie miec czym strzelac – na kogo ty glosowales chlopie ? tak wyglada nasze bezpieczenstwo kupujac odpowiedniki Krabow w Korei gdzie tam bedziemy jezdzic w razie konfliktu po amunicje ? sprzedaliscie polske za 500zl Putinowi i Chinczykom pytanie czy to tanio czy drogo Opozycje scigali i podsluchiwali nawet tajniak zatrudniony przez Orlen za 1 milion PLN z waszych pieniedzy sledzil opozycje hahah a teraz siedza cicho w domach i udaja ze glosowali na 3cia groge czy innych zeby na palanta nie wyjsc przed rodziną

     • a nadniemie ze w razie konfliktu zbrojnego kazde panstwo gdzie nabylismy czołgi, armaty i co tam jeszcze WSTRZYMUJA sprzedaz amunicji obcym Panstwom gdzie Priorytet naturalnie ma wlasny KRAJ – i co teraz pisiory ? w Polsce nie chcieliscie kupic sprawdzongo sprztu na Ukrainie np Krabów i zachwalanego w wojnie – TRYBUNAŁ STANU

 26. Posprzedawali działki nad jeziorem popielewskim zniszczyli górę izydora a teraz w wyborach oferują zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad jeziorem popielewskim. Jakiego terenu? 😀 byle by błyszczeć! Kity wciskać może ktoś zagłosuje nie?

 27. film na Youtube pt: „Lech Kołakowski z PiS złożył przed komisją śledczą fałszywe zeznania. Grozi mu 8 lat więzienia.”

  jak pisowcy klamią swoj elektorat by kabzy nabic, koles mowi nie pamietam a za chwile wjezdzaja dokumnty z podpisywal hahah

  jeszcze raz na forum mi tu pasjonat pisu zacznie pisac ta partie to go wyśmije

 28. Dziwnym jest, że przy tej współpracy Remondis dostawał około 10 zł za tonę odpadów wysypywanych na terenie rekultywowanym. Remondis nie wybrał Eko-Max w przetargu bo to firma prywatna tylko przy dziwnych koligacjach z Dyrektorem Warszawskiego oddziału Gerardem S. oraz jego zwierzchnikiem. Może jednak jakaś gazeta lub telewizja przyjrzała by się sytuacji bliżej, otóż EKO-MAX (lub spółka MS-EKO – Ci sami właściciele i ten sam prezes) współpracuje z Remondis-em w najlepsze głównie na terenie Mazowsza (Eko-Max/Ms-Eko odbiera odpady z Legionowa, Nieporętu, Serocka, Wieliszewa, Jabłonnej i wożą do Remondis-u) a także w innych oddziałach w całej Polsce a ta jednocześnie wspiera rozwój firmy krzak. Widać znaleźli sobie sprzymierzeńca do lewych interesów a centrala Remondis w Warszawie stoją za nimi murem. Ta patologiczna współpraca trwa już latami. Takiej owocnej współpracy z podobnym finałem na terenie Polski było więcej…

 29. Mieszkańcy zapłacą grzecznie w rachunkach i taki będzie finał tej całej sprawy. Tak się kończy jak słucha się populistów, którzy chcieli zamknąć składowisko, które miało możliwości przyjmowania odpadów wiadomego pochodzenia. Zawadzały co niektórym śmieciarki jeżdżące ulicą Sportową? To teraz będziecie płacić wyższe rachunki. Zadowoleni?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj