Strona główna Artykuł partnera Mieszkanie wykończone „pod klucz” – co to oznacza?

Mieszkanie wykończone „pod klucz” – co to oznacza?

832
0

Z pojęciem mieszkania wykończonego „pod klucz” z pewnością niejednokrotnie spotkały się osoby poszukujące nowych nieruchomości. Jednak co ono właściwie oznacza? W skrócie jest to lokal, który został już urządzony w pełni i nadaje się do zamieszkania. O tym, czym dokładnie jest mieszkanie wykończone „pod klucz” oraz czym różni się ono od stanu deweloperskiego, opowiemy w tym artykule.

Mieszkanie wykończone „pod klucz”, czyli jakie?

Osoby kupujące mieszkania u deweloperów odbierają nabyte nieruchomości w najróżniejszym stanie. Poziom wykończenia mieszkania jest kwestią umowy pomiędzy podmiotem budującym mieszkanie a nabywcą. Oznacza to, że przed nawiązaniem współpracy z deweloperem warto upewnić się co do gwarantowanego stanu nieruchomości, którą otrzymamy po zakończeniu prac. Kupując nowe mieszkania, zwykle mamy do czynienia z dwoma poziomami wykończenia: stanem deweloperskim oraz wykończeniem „pod klucz”.

Mieszkanie wykończone „pod klucz” to lokal, który jest wyposażony we wszelkie niezbędne mieszkańcom elementy, w tym sprzęty AGD, meble, drzwi wewnętrzne czy ścianki działowe. Do takiej nieruchomości można się wprowadzać od razu po jej odbiorze, bez konieczności wykonywania żadnych dodatkowych prac remontowych. Mieszkanie wykończone „pod klucz” jest całkowicie urządzone i czeka na zagospodarowanie przez nowego właściciela.

Czym mieszkanie wykończone „pod klucz” różni się od lokalu w stanie deweloperskim?

Główna różnica między mieszkaniem wykończonym „pod klucz” a stanem deweloperskim leży w poziomie wykończenia. O ile pierwsza z tych opcji oznacza możliwość natychmiastowego wprowadzenia się, tak w przypadku drugiej z nich konieczne będzie wykonanie dodatkowych prac. Mieszkania w stanie deweloperskim to lokale w stanie surowym, w których będzie trzeba zamontować posadzki, pomalować ściany czy przeprowadzić instalacją armatury i sprzętów AGD, a także umeblować.

Kiedy warto zdecydować się na mieszkanie wykończone „pod klucz”?

Mieszkanie wykończone „pod klucz” to znakomita opcja dla wszystkich tych, którzy poszukują jak najwygodniejszego rozwiązania i nie chcą musieć przejmować się koniecznością projektowania wystroju i wyposażania mieszkania. Taki lokal to ograniczenie czasu przystosowania mieszkania do potrzeb nowego właściciela do absolutnego minimum. Firmy deweloperskie oferujące nieruchomości wykończone „pod klucz” często współpracują z projektantami wnętrz, którzy dobierają wyposażenie z wyczuciem estetyki oraz z myślą o komfortowych rozwiązaniach, dopasowanych do metrażu i specyfiki układu pomieszczeń. Jeżeli szukasz nowych, wygodnych do życia mieszkań w atrakcyjnej lokalizacji, sprawdź mieszkania na sprzedaż Wrocław Jagodno.

Kiedy lepiej zrezygnować z opcji wykończenia mieszkania „pod klucz”?

Wykończenie mieszkania „pod klucz” to zwykle opcja droższa niż zakup lokalu w stanie deweloperskim oraz samodzielne jego wykończenie. Jest to zatem rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którym zależy na oszczędności. Zakup mieszkania w stanie deweloperskim pozwala również mieć większy wpływ na to, jak prezentuje się wystrój lokalu. W ten sposób można w 100% dopasować wnętrze do swojego gustu oraz potrzeb.

artykuł partnera