Strona główna Różne Mieszkańcy zgłosili wnioski do budżetu gminy

Mieszkańcy zgłosili wnioski do budżetu gminy

3141
1

W piątek odbyło się zebranie mieszkańców osiedla nr 1, którego głównym tematem było wypracowanie wniosków do budżetu gminy na 2021 rok.

W pierwszej kolejności podjęto decyzję, aby całość funduszu osiedlowego (60000 zł) przeznaczyć na przebudowę ulicy Działkowej. Pozostała kwota potrzebna na to zadanie ma pochodzić z ogólnego budżetu samorządu.

Drugi wniosek to zamontowanie kamery monitoringu na bloku przy ulicy Piastowskiej 5. Miałaby ona objąć swoim zasięgiem między innymi miasteczko ruchu drogowego. Jak się okazuje, dochodzi tam do uszkadzania elementów wyposażenia placu.

Ponadto mieszkańcy zawnioskowali o zamontowanie dwóch nowych słupów ogłoszeniowych. Jeden z nich miałby znaleźć się na skwerze św. Jana Pawła II, u zbiegu ulic 22 Stycznia 1863r., Piastowskiej i Mogileńskiej, drugi miałby zastąpić wysłużony już słup przy ulicy 22 Stycznia.

O tym, które z proponowanych wniosków znajdą się w budżecie na przyszły rok zadecyduje ostatecznie Rada Miejska.

1 KOMENTARZ

  1. Czy aby na pewno mieszkańcy zgłosili te wnioski? Czy nie było tak że wnioski sformułował i zgłosił pan Dembiński a mieszkańcy tylko je przegłosowali nie zgłaszając?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj