Strona główna Różne Mieszkańcy Płaczkowa wybiorą sołtysa

Mieszkańcy Płaczkowa wybiorą sołtysa

2290
8

Na początku br. Płaczkowo stało się nowym, 22. sołectwem w gminie Trzemeszno. Stało się tak na wniosek mieszkańców, o czym kilkakrotnie pisaliśmy.

Do tej pory sołectwo nie ma swoich władz, ale zmieni się to niebawem. Burmistrz Krzysztof Dereziński zarządził wybory sołtysa i rady sołeckiej na 21 sierpnia, godzinę 16:30. Wybory odbędą się w sali Gospodarstwa Rolnego w Płaczkowie, gdyż sołectwo to – jako jedyne w gminie – nie posiada swojej świetlicy.

Przypomnijmy, iż uchwalone niedawno przez Radę Miejską statuty sołectw przedłużają kadencje dotychczasowych sołtysów i rad sołeckich. Wybory w pozostałych sołectwach, a także w osiedlach w mieście, odbędą się więc w przyszłym roku, po wyborach samorządowych.

8 KOMENTARZE

 1. czy prawda jest ze PiS placi z naszych pieniedzy Miliard trzysta tys pln na agencje kosmiczna by wyslala polaka w kosmos i by chełpic sie przed wyborami ?

  za te pieniadze tylu ludzi by mozna wyleczyc, pomoc dzieciom no ale kazdy z was kto do tego przyklada ręke ma na sumieniu umierajacych – poczekajcie az oglosza w TVP

   • no to jest tylko kwestia priorytetow co dla kogo jest wazne dla Ciebie zycie i zdrowie innych nie wiec ty sie do Rosji mozesz przeniesc oni tam tez nigdy z ludzmi i ich zyciem sie nei liczyli

    • Przykład tekstu dlaczego należy używać znaków interpunkcyjnych.Nic on nie wnosi, a pewnie sam autor jak przeczyta to teraz ,to nie wie o co chodzi.

     • a co to panu szkodzi zatrudnic sie u redaktora jako Moderator i sobie poprawiac Orty i przecinki nie masz pan co robic to wez pan wolontariat i po problemie a nie szczekaj na kazego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj