Mieczysław Paluch upamiętniony w Trzemżalu

0 Flares Facebook 0 Google+ 0 Filament.io 0 Flares ×

Obelisk z tablicą upamiętniającą majora Mieczysława Palucha stanął przed Szkołą Podstawową w Trzemżalu. Uroczystość jego odsłonięcia odbyła się w ubiegły piątek. Rozpoczęła ją msza święta w miejscowym kościele, po której nastąpił główny punkt uroczystości – odsłonięcie tablicy. Obelisk został poświęcony, a delegacje złożyły tam wieńce i znicze.

Ostatnia część obchodów odbyła się w świetlicy wiejskiej. Mieszkańcy sołectwa i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć wytęp “Strzechy” w tańcach narodowych. Okolicznościowy program zaprezentowali uczniowie miejscowej szkoły. Przygotowano też wystawę poświęconą M. Paluchowi.

Uroczystość została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich “Razem” i Szkołę Podstawową w Trzemżalu w ramach projektu “Mieczysław Paluch – zapomniany bohater”.

W ten sposób – urodzony w Trzemżalu bohater Powstania Wielkopolskiego – doczekał się godnego upamiętnienia w rodzinnej miejscowości. Kilka lat temu, miejscowe środowisko nie wyraziło zgody na nadanie jego imienia szkole. Nosi ona imię Bohaterów Września 1939r.

11 Komentarze do Mieczysław Paluch upamiętniony w Trzemżalu

ogloszenia
 1. Ja napisał(a):

  Czas najwyższy że upamiętniono bohatera w rodzinnej miejscowowości.
  Zastanawiam się co wpłyneło na zmianę stanowiska skoro nie bylo zgody na nadanie imienia szkole.No ale lepiej pzno niz wcale.

 2. RODZIC napisał(a):

  Oj, oj… Stoły zastawione, a dzieci ze Strzechy nawet po cukierku nie dostały… Dzieci i ryby głosu nie mają (wyborczego rzecz jasna). Pozdrawiam Pana Burmistrza. Rodzic.

  • Mieszkaniec napisał(a):

   “…Uroczystość została zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich “Razem” i Szkołę Podstawową w Trzemżalu w ramach projektu “Mieczysław Paluch – zapomniany bohater”. Więc burmistrz nie był organizatorem tej uroczystości. Nie krytykujmy osób bezpodstawnie i nie przypisujmy im zasług których nie dokonali.

  • E.K.MADRA napisał(a):

   Proszę nie krytykować jeśli ani nic nie wie w jaki sposob Zespół został nagrodzony,bo to bardzo krzywdzace dla organizatorów…..Zespół ma wiele innych potrzeb niż cukierki proszę “RODZICA”.

 3. 1092 napisał(a):

  Mam nadzieje że dYziO nie zostanie po raz kolejny burmistrzem Trzemeszna bo się chyba zalamie… ): Przez 8 lat kadencji nic kompletnie nie zrobił tylko jeździł po pijaku na drodze. Brak słów… załamka.

 4. Tomasz Didymos napisał(a):

  Dzień dobry,
  nareszcie zapomniany bohater odzyskuje należne mu miejsce w historii.
  Lepiej późno niż wcale…
  Gratulacje dla inicjatorów i organizatorów.
  Pozdrawiam
  TDi

 5. Anonim napisał(a):

  Wystarczy żeby tylko pracownicy urzędu z rodzinami głosowali na niego.

 6. Anonim napisał(a):

  Dobrze że Pamięć o bohaterach nie zanika a wręcz przeciwnie.

 7. Koci Fejs napisał(a):

  Widać już po samych zdjęciach, że pięknie zorganizowana uroczystość. Organizatorzy dopilnowali przede wszystkim by młodzież ubrala się odswietnie, a z tym w dzisiejszych czasach różnie bywa. Widać że wszystko miało ręce i nogi – nie było czytania z pomietych kartek, co niestety często się zdarza na szkolnych apelach i uroczystościach Nie wiem czy zwrociliscie uwage, że jeden z uczniów ma nawet na sobie mundur powstańczy! Wielkie brawa dla uczniów i organizatorów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: SEO Consultant | Thanks to los angeles seo, seo jobs and denver colorado