Strona główna Kultura Medale za wychowanie żołnierzy

Medale za wychowanie żołnierzy

3044
17

Złote medale „Za zasługi dla obronności kraju” otrzymali dziś Anna i Wiktor Lisieccy z Niewolna. Wyróżnienie to przyznał Mister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak za wychowanie żołnierzy.

Wszyscy synowie Państwa Lisieckich – Krzysztof, Andrzej, Tomasz, Henryk – pełnili lub pełnią nadal służbę wojskową, a trzej ostatni to wojskowi zawodowi.

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim. Wyróżnionych udekorował Wojskowy Komendant Uzupełnień w Koninie – podpułkownik Rafał Wojciechowski.

Gratulując otrzymanych medali zaznaczył, że sama liczba wychowanych żołnierzy nie jest jedynym kryterium przyznania odznaczeń. Ważne jest, aby służba wojskowa wszystkich synów przebiegała nienagannie.

W uroczystości uczestniczyli także burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Benedykt Nitka. W imieniu trzemeszeńskiego samorządu wręczyli uhonorowanym rodzicom list gratulacyjny, a na ręce pani Anny Lisieckiej bukiet biało – czerwonych kwiatów.

17 KOMENTARZE

  1. Ze zdjęcia nr 4 można wywnioskować, że zbliża się Gwiazdka i będzie na bogato, bo przyjdą do nas dwa Mikołaje RAZEM.Poprzednie lata były ubogie w Mikołje, jakoś tak niebyło im RAZEM po drodze. Jak widać na załączonym obrazku to poprostu SIELANKA MIKOŁAJOWA.

  2. Widać ze jeszcze cie boli ze Dyzio wygra wybory mam dla ciebie zła wiadomość jeszcze minimum pięć lat cie będzie bolało.Jesteś jednym z tych co popierają hejt na Burmistrzu żal mi ciebie.

  3. „Na nic się nie zda najdoskonalej uzbrojona armia,
    jeżeli się składa z żołnierzy bez charakteru, a najzdolniejsi oficerowie, o ile nie
    mają mocnego charakteru, staną się pierwszymi zdrajcami własnej Ojczyzny.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here