Strona główna Różne Medal Honorowy Gminy Trzemeszno dla Tadeusza Kostki

Medal Honorowy Gminy Trzemeszno dla Tadeusza Kostki

1333
14

28 października ubiegłego roku Rada Miejska Trzemeszna podjęła uchwałę o nadaniu Medalu Honorowego Gminy Trzemeszno Tadeuszowi Kostce. Starszym mieszkańcom Trzemeszna T. Kostka znany jest przede wszystkim jako długoletni dyrektor „Izopolu”. Medal wyróżnionemu miał zostać wręczony na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Jak napisano w uzasadnieniu do uchwały:

Pan Tadeusz Kostka to także wielki społecznik: długoletni były Prezes Klubu Sportowego „ Zjednoczeni” w Trzemesznie, radny trzech kadencji Rady Powiatu Gnieźnieńskiego oraz radny trzech kadencji Rady Miejskiej w Trzemesznie. Obecnie Przewodniczący Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Trzemesznie.

To osoba niezwykle zasłużona dla Ziemi Trzemeszeńskiej, której zawdzięczamy powstanie osiedla mieszkaniowego dla pracowników „ IZOPOLU”, Stadionu Miejskiego, Hali Widowiskowo- Sportowej w Trzemesznie, modernizację Trzemeszeńskiej Przychodni Lekarskiej i wiele innych cennych inicjatyw zawodowych i społecznych m.in. budowę drogi powiatowej Miaty- Witkowo.

To człowiek o wielkiej charyzmie, otwarty na problemy innych, kompetentny, o dużej wiedzy i pasji w działaniu. Posiadający doskonały kontakt z ludźmi, ciągle aktywny w służbie dla mieszkańców Gminy Trzemeszno.

Niestety, stan zdrowia odznaczonego nie pozwolił na uroczyste wręczenie medalu na sesji Rady Miejskiej. Z tego powodu do jego domu udała się delegacja na czele z burmistrzem Krzysztofem Derezińskim  i przewodniczącym Rady Miejskiej Ludwikiem Maciołem. Odznaczonemu podziękowano za zasługi dla naszego miasta i gminy oraz złożono życzenia, przede wszystkim zdrowia.

14 KOMENTARZE

 1. Hm modernizacja przychodni ta przychodnia juz potrzebuje modernizacji instalacja elektryczna do wymiany nie mowiac o CO jak patrzac z gory to rury od CO nie byly wymieniane chyba sporo lat ale szacun dla pana ,

 2. Bardzo gratulujemy wyróżnienia Panie prezesie był jest pan i zawsze będzie pan naszym wspaniałym PREZESEM Pan do naszego miasta zrobił bardzo bardzo dużo jak nikt inny Pozdrawiamy życząc dużo zdrowia ZAWODNICY ZJEDNOCZONYCH

 3. Wiadomo ze był wspaniałym prezesem zjednoczonych i ukłon mu sie należy budowę hali,remont przechodni ,ale czy nie jest to tylko po to aby zamydlić ludziom oczy??? i żeby nie wyszło na jaw jak za jego panowania i całego funkcjonowania fabryki przez 30 parę lat zatruwał cale Trzemeszno i okolice.Ile już ludzi zmarło w trakcie funkcjonowania tej fabryki ,a ile po jej zakończeniu! Kiedy wyszło na jaw o Azbeście ,ze jest rakotwórczy to szybko i nagle zaczęli wypłacać odszkodowania, tylko po to aby zamknąć ludziom usta i żeby tylko czasami nie wyszło na jaw odnośnie wielu spraw zdrowotnych i środowiskowych.Przed samym zakończeniem produkcji Co nie którzy z zarządu wiedzieli ze to może skończyć dla nich źle i co im grozi, ale sprawa odziwo została bardzo sprawnie wyciszona.A to,ze azbest zabija i przez długie lata jeszcze będzie zabijał mieszkańców to niektórzy wiedzą dobrze, co trochę znają się na chemii,a sam azbest zabija pod postacią rożnych chorób są to choroby typu pylica ,cały układ oddechowy oraz cały układ odpornościowy i rożne różniste choroby typu „Rak”. A teraz pytanie przecież zakład już wiele lat nie używa azbestu w produkcji to skąd teraz ten azbest?? odpowiedz jest jasna…. całe Trzemeszno jest przesiąknięte azbestem ziemia,tynki domów,kamienic całe domy,dachy pokryte eternitem i co jest najgorsze to drogi robione z gruzu i pozostałościach po produkcyjnych na materiale z azbestu! A Pasieka i ta owa ogromna góra to drugi CZARNOBYL młodzi pewnie niewiedza ale ta góra to TYSIĄCE ton odpadu po produkcyjnego z azbestem. MY mieszkańcy Trzemeszna będziemy to wdychać jeszcze przez wiele lat. Teraz już każdy wie ,dlaczego Umierają osoby starsze i młode na choroby typu pylica, rak płuc a przecież nigdy nie mieli styczności z zakładem. Umieralność jak na nasze małe miasteczko jest bardzo wysoka,a ile osób wyjechało i poumierało gdzieś daleko w Polsce?!. Kiedy Trzemeszno się oczyści z tego paskudztwa ?? hmmm pewnie nigdy!

  • witam cie
   nie wiem ile liczysz sobie wiosen’
   ale po twoim wpisie mogę wnioskowac ze jestes dośc młody
   nie znasz realiow czasów prl to dzieki temu ze powstał u nas taki zakład ludzie nie musieli emigroac np. do gniezna poznania za pracą tez pracowałem jeszcze w zwac potem izopol na welnie i na płytach i jakos mnie nie rusza zadna pylica
   a takich ludzi jak P.Tadeusz to trzeba wychwalac za ich determinację w dążeniu do celu
   w okresie transformacji wiele podobnych zakładow padło a nasz do dzisiaj funkcjonuje
   jeszcze raz P.Tadeuszu gratulacje i zrowia

  • Chłopie masz absolutną rację co do chorób, konsekwencji etc., ale wówczas prawo i normy tak wyglądały i produkcja azbestowa była dopuszczona. Napisałeś: „zatruwał całe Trzemeszno”. Co miał zrobić Kostka? Zatrzymać i zamknąć fabrykę, która należała do skarbu państwa? Wypełniał rzetelnie obowiązki, które do niego należały. Puknij się proszę w łeb i waż słowa przed popełnieniem następnych publicznych wpisów.

  • Panie Kolego, jak poczytasz Gołkoskiego, to na azbeście interes zrobisz jak stalkerzy na artefaktach. Daj spokój dyrektorowi Kostce. Rodzice Twoi mieli zatrudnienie w fabryce, przyszedłeś na świat – GS zadbał oto byś miał co dobrego zjeść. Wcześniej nikt niewiedział, że azbest jest taki rakotwórczy.

 4. Kochani.
  W imieniu ojca chciałbym bardzo Wam podziękować za Wasze wpisy, redaktorowi Trzemeszno 24 za umieszczenie artykułu na temat przyznanego mu medalu. Przeczytałem ojcu Wasze wszystkie wpisy i to co napisał na jego temat Redaktor Trzemeszno 24. Mimo dużego cierpienia jakie towarzyszy ojcu w ostatnich dniach zagościł na jego ustach uśmiech , a ja po raz kolejny mogłem być z niego dumny . Chcę również korzystając z okazji podziękować Panu Burmistrzowi za okazane serce i pomoc , Panu Kowalczykowi za szacunek i inicjatywę, wszystkim osobom, którzy na czele z Panem Burmistrzem przyjechali mu wręczyć wspomniany medal, oraz tym, którzy w okresie przedświątecznym odwiedzali ojca. Jako syn byłem świadkiem wielokrotnie jak z dumą opowiadał mi o różnych inwestycjach,które powstawały z jego inicjatywy. Jednak zawsze podkreślał – „Robię to dla ludzi ”. I taki był – żył dla Was i tym bardziej jest dla niego budujące ,że o nim pamiętacie. Dziękuję jeszcze raz w jego imieniu .
  Maciej Kostka

 5. Rodowitemu Trzemesznianinowi musimy wybaczyć a nawet go zrozumieć. Jest młodym człowiekiem, nie pamięta a tym bardziej nie rozumie tamtych czasów. Ja miałem okazję pracować jeszcze za Pana Tadeusza Kostkę jako dyrektora. Wiem, że zrobił dla Trzemeszna dużo więcej ale nie sposób wszystkiego zapisać w uchwale. Oczywiście, pewne zasługi wynikały z jego obowiązków, jak np budowa osiedla bo w tamtych czasach zakłady budowały bloki nie tylko w Trzemesznie. Ale absolutnie nie musiał angażować się w budowę hali na przykład. Bez Izopolu i Pana Kostki by jej nie było. Bez Izopolu i jej dyrektora bylibyśmy pipidówą jak np Strzelno. Panie Macieju, proszę pozdrowić Pana Dyrektora od zwykłego pracownika z Izopolu.

 6. W dniu dzisiejszym dotarła do mnie smutna wiadomość. Pan Tadeusz Kostka odszedł od nas na wieczny odpoczynek. Bardzo dobrze że władze naszej gminy uhonorowały Pana Tadeusza. Ten medal się Jemu należał. Pan Dyrektor bardzo dużo dobrego zrobił dla naszego miasta i naszej gminy i za to wszystko dziękujemy Panie Dyrektorze. Spoczywaj w spokoju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj