Strona główna Sport i rekreacja Mateusz Dziel najpopularniejszym „sportowcem-juniorem”

Mateusz Dziel najpopularniejszym „sportowcem-juniorem”

4977
3

Zakończony został VIII Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca-Juniora Gminy Trzemeszno, organizowany przez Międzyszkolny Klub Sportowy oraz Szkołę Podstawową nr 2.

Rywalizowali w nim zawodnicy do 18-ego roku życia. W tej edycji przez swoich trenerów zgłoszonych zostało 20 zawodników z klubów i szkół z terenu gminy Trzemeszno.

Podsumowanie plebiscytu nastąpiło w piątek (17 stycznia) podczas Balu Sportowca, który odbył się w Gościńcu „Liliowy Staw” w Małachowie Złych Miejsc koło Witkowa. W głosowaniu mogli wziąć udział uczniowie szkół z terenu gminy Trzemeszno.

Zanim ogłoszono laureatów podziękowano również Panu Witoldowi Długokęckiemu za wspieranie działalności na rzecz dzieci i młodzieży naszego klubu oraz Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Derezińskiemu.

Ostatecznie Najpopularniejszym Sportowcem-Juniorem Gminy Trzemeszno w 2019 roku został piłkarz młodzików MKS-u Trzemeszno i jednocześnie uczeń Szkoły Podstawowej w Kruchowie – Mateusz Dziel, który podczas głosowania uzyskał 608 punktów.

Podczas balu nagrodzona została czołowa piątką, a więc oprócz zwycięzcy nagrodzeni zostali kolejno Aleksandra Olejniczak (Kijkowe Trzemeszno/SP 2 Trzemeszno) – 552 punkty, Zuzanna Graczyk (SP Trzemżal) – 357 punktów, ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu Jakub Górny (MKS Trzemeszno/SP Trzemżal) – 353 punkty, za którego statuetkę odebrał jego klubowy trener – Jacek Siwa, gdyż Jakub przebywał akurat na zaproszenie klubu Warta Poznań w treningu tej drużyny oraz Wiktoria Rożek (Kijkowe Trzemeszno/SP 2 Trzemeszno) – 341 punktów. Cała piątka otrzymała pamiątkowe statuetki oraz bony podarunkowe na zakup sprzętu sportowego.

Pozostałe wyniki:

6. Aleksandra Arczewska (AKT Samuraj Gniezno/Trzemeszno/SP 1 Trzemeszno) – 313 pkt.
7. Wiktoria Nowicka (AKT Samuraj Gniezno/Trzemeszno/SP 1 Trzemeszno) – 308 pkt.
8. Eryk Wilkowski (MKS Trzemeszno/SP 1 Trzemeszno) – 296 pkt.
9. Filip Surdyk (MKS Trzemeszno/SP 1 Trzemeszno) – 295 pkt.
10. Maja Barczak (AKT Samuraj Gniezno/Trzemeszno/SP 1 Trzemeszno) – 283 pkt.

Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęła się rozrywkowa część Balu Sportowca, a więc zabawa taneczna, która trwała do wczesnych godzin porannych. Organizatorem balu po raz kolejny był Międzyszkolny Klub Sportowy w Trzemesznie.

tekst i zdjęcia: MKS Trzemeszno

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj