Strona główna Różne Maseczki trafią do mieszkańców

Maseczki trafią do mieszkańców

9611
38

AKTUALIZACJA: SZANOWNI PAŃSTWO, INFORMACJE PRZEKAZANE PRZEZ URZĄD MIEJSKI TRZEMESZNA OKAZAŁY SIĘ BŁĘDNE I NIEPEŁNE. NOWY KOMUNIKAT ZNAJDUJE SIĘ |TUTAJ|.

Od jutra do odwołania będziemy zobowiązani zakrywać usta i nos przebywając poza miejscem zamieszkania lub stałego pobytu. Jak informuje burmistrz Krzysztof Dereziński, gmina zakupiła 10000 maseczek, które zamierza rozdać bezpłatnie osobom zamieszkałym na terenie naszej gminy.

Będzie je można odbierać już jutro od godziny 12 w Urzędzie Miejskim przy ulicy Dąbrowskiego, w Ośrodku Pomocy Społecznej i piekarni „Piekuś”.

Dotychczas rozdano, głównie seniorom, około 1200 maseczek i 150 par rękawiczek wielokrotnego użytku, w tym 1000 maseczek podarowanych przez sponsora.

38 KOMENTARZE

 1. tylko zeby od tego stania w kolejkach po maseczi ktos nie nabył gratis choroby

  policja powinna weryfikowac i z kolejki wyciagac tych z kwarantanny bo pewnie i tacy sie znajda

  • Otóż to. Jak rozumiem nie ma możliwości, żeby tak jak w innych miastach wrzucac do skrzynek? Najlepiej to zrobić walne zgromadznie mieszkańców i rozdać… przecież to jest ZA DARMO, kolejki będą od 3 w nocy stały…

 2. …zamierza rozdać bezpłatnie osobom zamieszkałym na terenie naszej gminy – tymczasem maseczki rozdawane będą wyłącznie na terenia miasta – A co z mieszkańcami wsi? Oni się nie liczą? Bo raczej mało kto ze wsi będzie specjalnie jechać 10 czy 15 km żeby dostać jedną maseczkę. I czy taki sposób rozdawania maseczek jest sprawiedliwy? Czy na każdego pojedyńczego mieszkańca gminy przypadnie jedna jedna z tych darmowych maseczek? Czy nie lepiej było zaprosić do ich rozdawania sołtysów i radnych by rozdawali je w swoich rejonach?

 3. A kogo będzie najwięcej w tych kolejkach? Starszych osób, bo będzie okazja spotkać się z innymi , ploteczki wymienić itp. A policja w tym czasie kary naloży. A po ile tych maseczek beda rozdawać? Beda się pytać ile jest w domu? To ile osób w tym czasie sklamie.

 4. Jutro to juz trzeba chodzic w zalozonych maseczka a nie dopiero rozdawac ach te Trzemeszno zawsze sie budzi reka w … no ale chociaz cos

 5. Może władca spojrzy jak to się robi w gminie Dąbrowa pow Mogilno. Maseczki doręczane są do skrzynek wg deklaracji za śmieci.
  Udana akcje masz Władco z roznoszeniem podatku…więc i tu sobie poradzisz..

 6. Czy autor tego artykułu lub ktoś, który wie więcej posiada rzetelne informacje o tym czy maseczki są jednorazowe, czy można je prać i zakładać wiele razy jak, te które „produkowane” są w domach?

 7. A dlaczego tych maseczek nie roznosi opieka społeczna.dla starczych niepełnosprawnych.lub pracownicy gminy.brak słów na te gminę w Trzemesznie.

 8. Chroncie zdrowie i zycie czy stojac za maseczka nie zarazacie innych nikt nie wie czy jest nosicielem tego wirusa ciekawe czy te krzykacze co mowia zewybory nie teraz bo chca chronic zycie i zdrowie przypilnuje dzisiaj czy beda w kolejce po maseczke i jak dlugo beda stac a znam ich wielu taka forma rozdawania nie jest bezpieczna i tyle a co z seniorami gdzie sa pod szczegolna ochrona kiepsko to zorganizowane

 9. Dzień dobry,
  na początek dobra wiadomość- są maseczki! Plus! Brawo dla Władzy! „Załatwiła”!
  Ale- jak mawiał klasyk- nich te plusy nie przesłonią nami minusów:
  1) dlaczego kupiono tylko 10.000 szt, skoro w gminie mieszka ponad 12 tyś? To- z góry-zakłada nierówne traktowanie obywateli: jedni dostaną inni- nie.

  2) sposób dystrybucji- najbardziej nierozsądny(i niesprawiedliwy przy okazji: dostaną ci , którzy siedzą w domu i mają czas by pójść po nie, choć pewnie najmniej- w odróżnieniu od pracujących – ich potrzebują) z możliwych: z jednej strony nakazy i apele ( również naszych, lokalnych samorządowców i urzędników) by nie wychodzić z domu, a z drugiej- by dostać maseczkę, musisz pospacerować do urzędu lub sklepu i(przypuszczam) odstać swoje w kolejce.
  Pełna schizofrenia( przykład- zły- niestety idzie z góry: patrz rocznica smoleńska)
  Do tego słuszny głos mieszkających na wsi: dlaczego dystrybucja tylko w mieście?

  Jak czegoś nie wiem/umiem, to siadam przy komputerze i szukam. Warto uczyć się od mądrzejszych. Przykłady gmin, które rozwiązały ten problem -dobrze- podali już inni.

  Tu pojawiają się kolejne znaki zapytania: czy „pobranie” maseczki będzie jakoś ewidencjonowane?
  Bo jeśli tak, to jak technicznie: urzędnik z karteczką i długopisem, którym trzeba pokwitować odbiór? Czyli albo do każdej maseczki długopis, albo sterylizacja tego jednego, „urzędowego”. A co z ochroną danych osobowych?
  Jeśli bez ewidencji i kwitowania, to już widzę tę grupkę „zapobiegliwych” obracających po 10-15 razy. Skutek: jedni dostana po kilka/kilkanaście, inni- wcale.
  Nie chcę brnąć dalej.
  Ktoś powie – ale się czepia! Myślę jednak, że nie tylko ja mam wątpliwości.

  3) ile kosztowały te maseczki?
  To pieniądze publiczne, więc odpowiedź na to pytanie jest -dla Władzy- obowiązkowa.

  4) co to za maseczki? Jednorazowe, wielokrotnego użycia? Importowane, krajowe, kto je uszył( czytaj kto miał pracę?)
  Potrzeba dokładnej informacji i instrukcji obchodzenia się z nimi: jeśli jednorazowe , to jak długo można nosić, jak zakładać i zdejmować , gdzie i jak utylizować? Jeśli wielokrotnego- jak „odkazić”, przechowywać itd.

  Tak- znam przysłowie o darowanym koniu, ale -jak dla mnie- to wzorcowy przykład beztroski, nieporadności i braku umiejętności przewidywania skutków decyzji.
  Chcieli dobrze, a wyszło- jak zawsze.
  Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane…
  Pozdrawiam
  TDi

 10. Co z tego ,ze maseczki rozdają jak duzo osob spotyka się potajemnie..a szczeniaki jezdzą autami w czterech i nic sobie z zakazow nie robią!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj