Strona główna Różne Maseczki trafią do mieszkańców i służb

Maseczki trafią do mieszkańców i służb

8477
49

Maseczki wielokrotnego użytku trafią do najbardziej narażonych w walce z koronawirusem mieszkańców naszej gminy i służb.

Tysiąc sztuk zakupił z własnej inicjatywy i przekazał  na ręce burmistrza Krzysztofa Derezińskiego trzemeszeński przedsiębiorca Tomasz Juszczyk. Z budżetu gminy zakupiono kolejne 200 sztuk.

Do osób starszych mają one trafić za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej. Część z nich do rozprowadzenia wśród najbardziej zagrożonych wirusem otrzyma parafia.

Trzemeszeński samorząd stara się także o pozyskanie kolejnej partii maseczek, równej liczbie mieszkańców. W tym celu zwrócono się do organizatorów akcji „Maseczki dla Polski” . Rozprowadzane w jej ramach maseczki są wielokrotnego użytku, dla ich dezynfekcji wystarcza 30 minutowe gotowanie we wrzątku.

Gdyby udało się je pozyskać, wówczas mogłyby one trafić do wszystkich mieszkańców – informuje burmistrz. Jednocześnie K. Dereziński pragnie podziękować T. Juszczykowi za tak cenną i ważną inicjatywę.


_______________________________________________________________________
Materiały partnerów:

49 KOMENTARZE

  • ile dal na walke z wirusem proboszcz?
   bo kasowal na remont to ludzie dawali za wszystko placilem chrzest, slub i pogrzeb a podobno Sakramenty sa darmo Jezus mowil – darmo otrzymaliscie i darmo dawajcie

   pytam sie ile dal jak ludzie teraz potrzebuja ?

     • Gdyby nie głęboka wiara i żarliwa modlitwa między innymi Jana Pawła II, naszego Prymasa Tysiąclecia i całego duchowieństwa oraz rozmodlonego narodu to gdzie byłaby dzisiaj Polska- może tam gdzie ŁUkaszenko i Korea Płn ?Zmień tryb nadawania z głupoty na rozsądek

     • @Wierzący, zmieniłem, dlatego te niepoparte żadnymi twardymi dowodami pierdoły poszły w kąt. Nikomu nie zabraniam wierzyć i nikogo za wiarę nie szkaluję, ale przestań wkoło powtarzać, że dzięki modlitwom jesteś w stanie leczyć ludzi lub cokolwiek, prócz spokoju ducha, osiągnąć. Jak masz ostrą niewydolność oddechową to podłącza się resporator, a nie biegnie do kościoła. A skoro podajesz przykłady innych krajów, to dlaczego nie np. Japonii? Bo nie pasuje do Twojej koncepcji, prawda?! A może wyjaśnisz dlaczego miliony ludzi, zmarło i zgnęło podczas ostatnich 2 wojen światowych, pomimo, że tak żarliwie się modlili aby ocalić życia… Dlaczego niewinne dzieci, nieskalane grzechem musiały umrzeć? Przecież sie modliły…

     • A czy Ty wogóle wiesz na czym polega wiara. Słyszałeś o życiu doczesnym? Nie chodzi o to by był raj na ziemi!

     • Bo wiary nie da się wszystko objąć ludzkim rozumem, Bóg nie jest na zawołanie jakby chciał i wyobrażał sobie człowiek na zawołanie , to nie spełnianie koncertu życzeń, warto zgłębić się w tą trudną materię a wtedy zrozumiesz i spróbujesz udzielić sobie odpowiedzi. Zachecam do poczytania dzienniczka Św. Faustyny- tam na pewno znajdziesz wiele odpowiedzi,pozdrawiam

     • Jak najbardziej, ale taką prawdziwą z wiarą, nadzieją i miłością i aby płynęła prosto z serca. To wspaniała „waluta” miła każdemu wierzącemu a zwłaszcza kapłanom.

   • Zastanów się człowieku co wypisujesz, brak rozsądku i przyzwoitości, tylko oszczerstwa i pomawianie, dlaczego w tak chamski sposób włączasz Kościół i naszą parafię, to nie ludzkie aby w tak dramatycznej sytuacji w jakiej my jestesmy i świat czynić takie bezpodstawne oceny, proboszcz do tej pory wspólnie z parafianami zaangażowanymi w dzieło remontów i upiększania naszej cudownej bazyliki, ofiary są na to przeznaczane i do tego duże środki z unii pozyskane dużym trudem wielu osób, czy to nie jest wystarczające abyś nie dokonywał takich bezpodstawnych ocen- słabo widzący dostrzega te efekty.Jest Wielki tydzień, warto się zastanowić i udać się do spowiedzi św.
    Będziemy się modlić za takie osoby aby przejrzały.Czy obecna sytuacja nas czegoś nauczy? po tym co jest wypisywane to mam wątpliwości

    • ja swoja 13-sta emeryture przeznaczylam n aparafie na modlitwe to wiecej pozytku przyniesie niz te wasze zakupy dla medykow z karetki !

     • Współczuję….
      Jak będziesz potrzebować respiratora, to również proszę iść „na parafię” na pewno dostaniesz ostatnie namaszczenie 🙂

     • ja z kolei polowe swojej emerytury przeznaczylem na parafie i na utrzymanie radia naszego tutaj pozdrawiam ojca derektora a medycy to ich praca wiec dlaczego mam im cos placic ?

  • A po chodnikach chcesz chodzić, dziur w ulicach mieć nie chcesz, remonty szkół byś chciała i najlepiej jeszcze na każdym rogu lampa. Pomyśl w jakiej kwocie Twoje podatki zasilają budżet a jaki to jest procent budżetu. I jeszcze jedno. Epidemii nie da się zaplanować. P.S. Brawa dla Pana Juszczyka

  • panie robim co mozem, dajem na ile nas stac, czy w obecnej sytuacji potrzebny nam Vice ? 6 tysia miesiecznie by sie zwolnilo na maseczki

  • No ba! Kto bogatemu zabroni. Gmina przez sam marzec zaoszczędziła 5 milionów. Niedziała, szkoły też, śmietnik wciąż pełen – budżet 68 banieczek – więc rachunek jest prosty.

 1. WHO, rząd i wiele innych nie rekomenduje noszenia maseczek, ale epidemia nie trwa od wczoraj i gmina już dawno powinna starać się zabezpieczyć odpowiednią ilość takich środków ochrony, żeby w razie czego móc rozdać każdemu mieszkańcowi. Maseczek chirurgicznych faktycznie brakuje, ale dla zwykłego obywatela wystarczą nawet te bawełniane, wielokrotnego użytku. Pamiętajmy, że możemy chorować bezobjawowo i nieświadomie zarażać innych, więc proszę, jeśli jest taka możliwość, nośmy maseczki już teraz.

 2. Dzień dobry,
  inicjatywa ze wszech miar godna szacunku. Brawa dla Przedsiębiorcy.
  Co do pretensji o to, że gmina nie kupiła i nie obdarowała mieszkańców maseczkami- to mogą je wnosić tylko osoby całkowicie oderwane od realiów rynkowych. Maseczki- podobnie jak rękawiczki i płyny dezynfekujące- są towarem nadzwyczaj deficytowym i praktycznie nie do kupienia.
  Ale można upiec 2 pieczenie na jednym ogniu: Panie Burmistrzu, proszę oficjalnie zlecić trzemeszeńskim krawcowym(również chętnym-nieprofesjonalnym krawcowym) szycie maseczek( nie muszą być od razu atestowane i z filtrami- wystarczą bawełniane, które można potem wyprać).
  Raz, że będą maseczki, dwa, że da Pan zarobić ludziom w tych trudnych czasach.
  Pozdrawiam
  TDi

 3. Ludzie nie czekajcie aż da Wam maseczki gmina..!!!! Można uszyć samemu również można kupić wiele osób szyje i wysyła pocztą. Nie czekajcie że ktoś coś da bo może być za późno. Przeglądając sklepy internetowe widzę że tam też można kupić… Gmina niech rozda seniorom, osobom w trudnej sytuacji finansowej. Nie czekajmy z opuszczoną szczęka.. Ze ktoś nas poprowadzi za rękę…

 4. Czekamy za ruchem proboszcza jestem ciekaw jak w tym trudnym czasie zachowa się, ciekaw jestem jak rozumiane jest przez proboszcza miłosierdzie i niesienie pomocy innym.
  tylko by proboszcz nie rozumiał niesienie pomocy przekazanie czego co dostał od kogoś tylko sam s siebie Mam nadzieję ze Szanowny Pan Nowaczyk umieści to na stronie

  • A ty nie pojmujesz że nie ma wiernych w Kościele a parafię trzeba utrzymać, nie ma składek z niedzielnych Mszy Św. a one pozwalały zaspakajać bieżące wydatki parafii

   • a kto pozwalnial Kler z podatkow ? rada ktora ma weryfikowac finanse sportyka sie ka kawce i pogaduchahc i tyle – jak to widze w parafii to mi sie od razu nie zgdzaja drobne w kieszeni a niech mi przyjdzie po kolendzie to psami poszczuje !

   • To ja proponuję aby przeciwnicy tych inwestycji kupili 2000 masek. Będą mieli jeszcze większe poparcie w radzie.

    Ps. jakby jakiś niezbyt inteligentny czytelnik nie zrozumiał mojego postu, to wyjaśniam, że była to ironia

 5. Wszystkim, którzy snują domysły co się też stało z maseczkami „parafialnymi” oznajmiam, iż były przekazane przez pana Piechowiaka do rozdania np na targowisku miejskim. Były to porządne maseczki wielorazowego użytku. Moi rodzice (Barbara i Andrzej Daca) także dostali je do rozdania i przekazali mieszkańcom, osobom robiącym zakupy czy przechodniom. Nie piszcie niektórzy głupot (zwłaszcza tchórze chowający się pod przykrywkami Anonimów) jeśli nie sprawdziliście do końca jakichś informacji.

 6. Ludzie w naszym Gnieznie ludzie nie pisza takich durnych komentarzy bo Trzemeszno to po prostu ciemnogrod i wiocha. Po co komentować w taki sposob artykul. Zal mi tych ktorzy wypisuja z nudow te rzeczy

 7. Prawda Ewko. Tu księżuniu nieprzychodzi by człowieka przed śmiercią namaścić – najczęściej wtedy ma umówioną wizytę w salonie fryzjerskim – ta wew Gnieźnie u „partnera”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj