Strona główna Kultura Mariusz Zieliński odwołany z funkcji dyrektora

Mariusz Zieliński odwołany z funkcji dyrektora

8748
152

W miniony piątek (28 czerwca) na profilach Domu Kultury w Trzemesznie, „Strzechy” oraz prywatnym koncie dyrektora Domu Kultury w Trzemesznie, opublikowano identyczne komunikaty mówiące o odwołaniu Mariusza Zielińskiego ze sprawowanej funkcji.

Moi drodzy. Z uwagi na dzisiejszy fakt, iż zostałem odwołany przez Burmistrza Trzemeszna ze stanowiska dyrektora Domu Kultury w Trzemesznie co w konsekwencji jest równoznaczne z utratą mojej dotychczasowej pracy w tej wspaniałej i zawsze mi bliskiej trzemeszeńskiej instytucji kultury” – czytamy na początku posta, w którym pozostałą część stanowią liczne podziękowania.

O powody decyzji zapytaliśmy Kacpra Lipińskiego, burmistrza Trzemeszna:

Od początku kadencji dyrektor nie przyszedł do mnie z jakimkolwiek problemem, a rezygnację z prowadzenia „Strzechy” ogłosił bez uprzedzenia i konsultacji. Mimo tego, uznałem to za jego błąd, który można naprawić. Poprosiłem p. Zielińskiego, aby do następnego dnia przedstawił mi swoją propozycję wyjścia z tej sytuacji. Niestety, ponownie nie pojawił się u mnie, a zabrał głos publicznie, na sesji Rady Miejskiej, w obecności rodziców tancerzy zespołu. Z wypowiedzi zrozumiałem niewiele więcej niż to, że jest niezadowolony. Nie padły żadne konkrety i argumenty. Raz jeszcze podkreślę – jestem dostępny dla wszystkich mieszkańców i pracowników jednostek podległych. Porozmawiam z każdym i będę się starał znaleźć wyjście z każdej sytuacji. Nie pozwolę jednak na szantaże i unikanie dialogu z przełożonym. Jednocześnie chcę uspokoić wszystkich zaniepokojonych losem „Strzechy”, że zrobię wszystko, aby zespół ten działał jeszcze lepiej niż do tej pory. Jestem już po pierwszych spotkaniach z zainteresowanymi, na jutro zaplanowałem kolejne. O dalszych krokach będę informować” – przekazał nam K. Lipiński.

152 KOMENTARZE

 1. Przeczytałem artykuł, obejrzałem sesję i jestem pod wrażeniem zachowania Pana Burmistrza. Swoją postawą wyróżnia się na tle wszystkich za co ogromne brawa. Pan Mariusz już od dawna miał się za niawiadomo kogo, po informacji że odmówił wsparcia w festynie dla Kacpra byłem zszkowany.. Chyba coś u niego się zepsuło i stracił poczucie klasy, a szkoda. Nie wiem czy to dobra decyzja, ale też nie uważam że zła – czas pokaże. Ale skoro ma gdzieś (bo po tym jak nie porozmawiał z Burmistrzem tak to odbieram) dalsze losy DK to w sumie popieram odwołanie.

  • Szkoda ze nie rozpisujecie się o wspaniałym trzemeszenskim artyście marix green artysta robiący zawrotną karierę w UK tam doceniony u nas trzemeszno nie widzi takich perełek artykuły powinniście pisać o tym artyście wspaniałym charyzmatycznym wielkim twórcy muzyki artystą hity nad hitami wlaczvie radio i słuchajcie

   • Czyżby próba autopromocji?
    No rzeczywiście – błyskotliwa i oszałamiająca kariera – 200 wyświetleń w ciągu roku i 0 komentarzy.

 2. Brawo panie Burmistrzu! Najpierw Pan Mariusz, publicznie ogłasza, że nie będzie dalej prowadził Strzechy a potem nagle oświadczenie z którego można emocjonalnie wyczytać, ze Pan Mariusz jest zawiedziony decyzją Burmistrza.
  Może trzeba było się zastanowic i nie wypowiadać się w emocjach, że opuszcza się Strzechę a potem być zdziwionym, że mu podziękowano.
  Nie ujmuje tego, że Pan Mariusz na pewno włożył kawał serca w zespół. Natomiast kiedy zmienia się sytuacja i mamy nowego Burmistrza, to trzeba dialogu. A ja jako tylko obserwatorka, mam wrażenie ze niektórzy sie obrazili za to jak jest, bo JUŻ NA TYCHMIAST oczekiwali ze będzie super.
  Nasz Burmistrz to akcja-reakcja…. i może dobrze 😉
  Nie jestem związana ze środowiskiem Strzechy, jednak to duma Trzemeszna i cieszy oświadczenie Burmistrza, ze będzie się starał aby przedstawiciele naszej małej kultury mogli działać dalej.
  Panu Mariuszowi życzę żeby rozwijał swoje artystyczne aspiracje a zespołowi żeby nadal się rozwijał

  • Pracownik może złożyć wypowiedzenie z pracy z zachowaniem minimum 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia i nie musi tego uzgadniać czy konsultować z pracodawcą. A p.Zieliński zapiwiedział rezygnację z funkcji instruktora/ kierownika Strzechy na 6 miesięcy wcześniej. I rezygnacją dotyczyła funkcji w Strzesze a nie Dyrektora Domu Kultury.

   • Pań zielinski nie jest poza prawem i przepisami. 6 miesięcy przed plus sam wybrał z czego rezygnuje, co zostawia. Pozycja dyrektora tak, instruktor strzechy juz nie. No nie tak się to odbywa.
    Mieszkańcu, niedługo powiesz ze można można zwalniać za pośrednictwem fejsbuka, z funkcji takich i takich a co mi odpowiada sobie zostawię. Do tego szef niech mnie szuka. Zaprasza na rozmowę, ja go oleje. Potem za pośrednictwem mediów ojej ja biedny co ci ludzie o mnie mówią

   • Prowadzenie takiego zespołu i zarazem praca z dziećmi to nie jest przerzucanie towaru na magazynie żeby sobie od tak, według dzisiejszego nastroju takie decyzje ogłaszać bez wcześniejszych rozmów z dziećmi, opiekunami, a przede wszystkim bez rozmowy z przełożonym.
    O tym, że nie chciał włączyć DK w festyn dobroczynny to już nawet nie warto wspominać. Ale wiadomo, nie był to JEGO pomysł to znaczy, że nie warto 😡😡
    Bardzo dobra decyzja Burmistrza przyjęta z uśmiechem na twarzy. Z prawdziwym uśmiechem, nie takim dyrektorskim…..

    • Szczerze powiem, że jestem w szoku, że nie chciał włączyć DK w pomoc festynowi wszyscy dla Kacpra. Przykra sprawa. No ale nie on był pomysłodawcą, nie on pełniłby tam główna rolę, tylko dwie Panie z LO. Bardzo mnie zszokowala taka postawa, w szczególności że DK to nie ma służyć wychwalaniu jego ego, ale służyć mieszkańcom.
     Przykre. Nie wiedziałam o tym wcześniej. Dziś mogę powiedzieć, jako rodzic dziecka tańczącego w strzesze – Burmistrzu, bardzo dobra decyzja.
     W p…u z nim!

 3. Rodzicom i innym piszącym petycję….zalecam działanie beż emocji. Kiepsko to wyszło.. bardzo kiepsko, wręcz żenująco!!

 4. Tak to jest jak za długo są przy korycie,czuje się za pewnie i za pępek świata.Panie burmistrzu jeszcze kilka osób do zwolnienia i będzie dużo lepiej w Trzemesznie.

    • Za MOPS już próbowali się wziąć, tylko coś poszło nie tak. Brak wiedzy i znajomości przepisów nie przeforsował przedszkolanki na stanowisko kierownicze w tym podmiocie.A szkoda,bo mogłoby być ciekawie.
     Dlaczego redaktor o tym nie pisze 🤔,czyżby był nieobiektywny i robi dobrą minę do złej gry?
     Już kilka osób zostało przez ten portal zmieszanych z błotem,tylko trzeba pamiętać, że karma wraca i to z podwojoną siłą.

     • Aa jeśli masz taką wiedzę to napisz o tym. Mieszkańcy pierdół nie chca czytac tylko fakty.

 5. jak mogliscie !! pana naszego kochanego mariusza ! noo ładnie nowy burmistrz zaczyna rzady swoje ładnie – ciekawe czy swoj ktos wejdzie na to krzeslo

 6. No w końcu konkretne obiektywne zarządzanie! Gdybym ja oficjalnie w pracy ogłosiła że przestaje się czymś zajmować i nie chciała już dłuzej tego robić-skończyłoby się podobnie. Zastanówcie się komentujący, przekładając to na swoją prace.

 7. PANIE MARIUSZU pycha chodzi przed upadkiem a wynioslosc ducha przed ruina…. przyslowia madroscia narodu!!!Uwierzyl pan w swoja wspanialosc co doprowadzilo pana do tego, i sytuacji na zyczenie, w jakiej pan sie znalazl. NIE mniej zycze sily . poz

 8. Sluchajc p Zielińskiego to miałem wrażenie ze on ma permanentny orgazm jego subtelny głos i ciągłe przepraszanie utwierdziło mnie ze jego miejsce jest w Watykanie papież Franciszek może się od niego uczyć i nasz proboszcz także.
  Szkoda że nie przeprosił za to że oddycha i pozostawia po sobie ślad węglowy
  ale tak na poważnie ŻENADA
  Panie burmistrzu dobra decyzja

  • Pięknie ujęte. Mam podobne skojarzenia tylko nie umiałem tego ująć w słowach. Kubeł zimnej wody na łeb im się przydał, bo obrosło strasznie w piórka.

  • Jak ktoś przeprasza za wszystko i po stokroć to raczej nie przeprasza szczerze za nic. Wystarczyło przyznać rację dałem ciała i przeprosić raz za to szczerze. Bez pajacowania.

 9. DLACZEGO wymieniles proboszcza, nauczony i doswiadczony juz nie musi sie uczyc.Jest b .szanowany mozna bylo sie przekonac w czasie,w dniu jego imienin skladania zyczen przez licznych parafian.Nikt i nic tego nie podwazy.!!Nalezy i powinno sie widzie dobre cechy ludzi, anie tylko krytyka.stan w prawdzie o sobie to przestaniesz pisac bzdury.

  • Analiza tekstu i czytanie ze zrozumieniem widać leżą po całości🤦🤦 🤣🤣. Może lekcje u Mariusza warto wziąć bo chyba będzie miał teraz trochę wolnego czasu.

 10. Dobra decyzja p. Burmistrza!!! Jeszcze kilka osób dobrze by wymienić, odsunąć od dyrektorowania 🙂 , zwłaszcza osoby które za chwilę będą miały prawa emerytalne, czas na młodych i ambitnych ludzi a nie robiących niedobre wręcz złe imię jednostkom. Proszę się przyjrzeć pracy swoich podwładnych!!!

 11. To jest bardzo dobra niedziela 🙂

  Hej! Przemądrzalce z petycji! Gdzie jesteście?

  Panie Burmistrzu, proszę pamiętać, kto był na widowni. Nie żeby się mścić. Tylko żeby być na przyszłość ostrożnym. To od petycji zaczyna, wyniosłym tonem pisze, w gabinecie będzie się usprawieliwiał, zmieniał strony, ten nie wart zaufania. Szach mat Burmistrzu!

 12. Czytając komentarze to widać ile nienawiści i snobizmu znajduje się w osobach którzy piszą komentarze brak zrozumienia i empatii.

   • Kasia jest inna. Kasia w jej mniemaniu jest dobra. A jak zla to pojdzie się wyspowiadać i znowu czysta karta. Kasia nie ocenia innych, nie obraża. Kasi należy współczuć.

    A tak w ogóle, Kasia. Nie ma w tych komentarzach zawiści, zazdrości, jest adekwatne do zachowań komentowanie sprawy. Wiem. Kasia nie rozumie tego. Pozdrawiam cię Kasia 😘

  • Kasia możemy uwielbiam Burmistrza skoro jest za co i cieszyć się ze pan zarozumialec nie będzie już pełnił żadnej funkcji w DK? Mamy prawo do opinii? Czy tylko obowiązek płacić podatki, podwyżki?
   Jak cię to razi to nie wchodz i nie czytaj.
   Inteligentni ludzie widzą o wiele więcej niż ty widocznie. I nie ma to wspólnego z zawiścią czy zazdrością.

  • Kasia o jakim piszesz zrozumieniu,bo ja też nie mogę zrozumieć ,że osoba po kosmetologi pracuje w Urzędzie i to w jakim dziale.

  • Nie mów Wojtku w OSIR poprawił się już niejącz powiedz odrazu że Pan Kowalczy nie jest Ci po drodze zwolnij

 13. Szkoda, że obecny burmistrz nie wiedział o problemach DK będąc tyle lat radnym.Ciekawe,czym się zajmowali radni poprzedniej kadencji.

  • A w czyjej gest jest iść i rozmawiać o problemach jest są? To burmistrz miał iść do niego? Nie przyszedł ani razu, nie stawił się żeby przedstawić propozycje jak to rozegrać. A jak wyjaśnisz brak wsparcia w organizacji festynu dla Kacpra? Bo póki co nie padła nigdzie odpowiedź.

   • Ale jakich problemach ? Fochach Mariusza ? Nie dostali kasy na stroje ? Na festiwalach nie bywali ? To jakim cudem ta strzecha tyle lat trwała?

 14. Aa.gospodarz trzemeszna byl i jest na biezaco. skoro byly problemy to wiadomo co obecnie nastapi.Po,odczytaniu calosci komentarzy – nie osmieszaj sie Aa, bo budujace opinie o krotkiej a tak sutecznej pracy burmistrza sa niepodwarzalne.

 15. Panie Burmistrzu, nie przejmuj się niektórymi zgredami wiecznie niezadowolonymi. Oni zawsze i wszędzie będą się doszukiwać błędów. Mieszkańcy Pana uwielbiają i są dumni że działa Pan jak należy. A i wyglądu Panu niejeden pozazdrości. Bo żona takiego zgreda niejedna ma to chociaż Burmistrza mamy fajnego i ładnego. Powodzenia w celach.

  • tak jak juz mlodzi doszli do wladzy to nagle wysyp wpisów dziekczynnych spod anonimowych komentarzy – ciekawe czy ludzie dadza sie nabrac jak pisowi ;p

   • Juz sie dali. Tylko jeszcze się nie zorientowali. Zielinski zrezygnował z kierowania strzecha, burmistrz zwolnił z funkcji dyrektora, teraz zielinski chce być instruktorem strzechy, burmistrz tez tego chce i będą wypracowywać porozumienie 🤣 a rodzice i dzieciaki zostawieni na lodzie.

 16. SZANOWNAPANI EMERYTKO serdecznie dziekujemy za tak bogaty i szlachetny wpis. Moze pan anonim sympatyczny przeczyta i niebieska,Aa pojmujesz to??.

 17. Dla dobrego samopoczucia! Panie Lipinski niech Pan pamięta i wszyscy,, zwolennicy,, ,że BURMISTRZEM się bywa. Ktoś tu wspomnial Pan Lipinski byl radnym i nagle został zaskoczony problemami ,, STRZECHY ,, ?
  Czu to żart czy kpina.. Trzemesznianie po raz kolejny pokazali swoją niedojrzałość oraz jak skutecznie dobic to co jeszcze nie zostało zniszczone.
  BRAWO!!!

 18. Dla mnie całe DK powinno iść w piz_#@$ nie robią nic a trzymają się stołków od nie spełnionego artystę po sprzątaczkę czy faktycznie muszą być na całych etatach ?? Co miesiąc powinni być rozliczani z tego co robią ile wydają i ile potrzebują czy to takie trudne? Przestańmy utrzymywać intystycje które nic dla mieszkańców nie robią !

  • Dokladnie tak. Przez większość dnia tam nic się nie dzieje. Ogłosić konkurs i napisać biznesplan. Do czego dążymy. Strzechę sobie darować bo moim zdaniem pieniądze które idą na festiwal powinny iść na coś dla mieszkańców. Strzecha rzadko występuje w Trzemesznie czy w Polsce. Te pieniądze mogłyby być przeznaczone np.na zajęcia z tańca nowoczesnego, akrobatykę, warsztaty wokalne. Mamy naprawdę piękne głosy dajmy im tylko szanse być słyszanym

 19. Tak się dzieje jak się nie ma umiaru, samokrytyki i nie dotrzega niczego poza czubkiem własnego nosa i oczekuje samych pochwał.
  Pamiętajmy, że dyrektor tez ma szefa. Każdy komuś podlega. Niestety, jeśli źle znosi krytykę żąda by jej w ogóle nie było, skupia się na własnym pijarze i agresywnie podchodzi do kogoś kto ma inne zdanie niż on/ona, to jest to nieodpowiednia osoba na stanowisku. Dyrektor musi podchodzić do ludzi jak do klientów. Badać ich zastrzeżenia, starać sie poprawić to co jest do poprawy. Szukać nowych rozwiązań. Niepojęte są dla mnie zachowania sprzed paru dni. Brak rozmow z przełożonym, pojawienie sie na radzie miejskiej z zapleczem swoich zwolenników. To był protest? W życiu nie dałbym dałbym wkrecic w coś, znając jedną stronę medalu. Wiec ci wszyscy z „widowni” dla mnie wyszli na głupków. Co dalej? Bedziecie pisać petycję, by przywrócić p.Mariuszowi stanowisko? Wydaje mi się, że nie tylko nie przemyśleli swojego postępowania, ale też nie docenili osób po drugiej stronie tej sprawy. Wydaje mi się, że nikt a już na pewno sam pan dyrektor nie spodziewał się zwolnienia go z funkcji dyrektora. Na przyszłość: nie warto wdawać się w rozmowę z kimś kto jest przekonany o swojej racji i o pierwszego spotkania wytacza swoje działa. To nie są działania łagodne. To jest poinformowanie ja jestem silniejszy od ciebie z moim zapleczem. Ja tupię nóżka z moim zapleczem, ty tańczysz jak ci zagram. TO SIE PRZELICZYLISCIE. 🙂 Skutki oplakane.

  Pani Emerytko, zgadzam się z Panią w 100%. W szczególności mężczyźni co niektórzy nie potrafią ukryć zazdrości względem Pana Burmistrza. Wystarczyło pozytywne wrażenie się o Burmistrzu, żebym usłyszała cala masę negatywów na jego temat chyba z połowy jego życia. Nie ulegamy jednak zawistnikom. 🙂

 20. Ach ci artysci….. ach ta mania wielkości……. skad to się bierze……. pokory brak……
  Brawo burmistrz! btw jak można było zrezygnować ze wsparcia Kacprowi? :O dom kultury to niw prywatny folwark jednej osoby :O panie redaktorze może usłyszymy jakieś oświadczenie w tej sprawie dlaczego dom kultury zrezygnował

 21. Brawo panie Kacprze. Dobra zmiana. Warto by było przyjrzeć się sprawom finansowym wstecz w DK. Sporo uchybień by się znalazło na prowadzących organ. PO drodze przejrzeć działanie Osiru, tam też kupa brudów.

 22. Ze spokojem przeczytałem drugi raz komentarze.
  O zgrozo!!! Tutaj raczej komentarze PiSzacych nie podlegają ocenie chocby ze względu na zawartość frazesow, niedorzeczności.
  W ktorym miejscu Pan Lipinski wykazał się swietnym szefostwem, kreatywnością czy skutecznoym rozwiązywaniem problemów społecznych.
  Być moze nadawałby się na bycie Sołtysem we wsi po bylym PGR. Jsko Burmistrz dał juz 2 razy ciala i stawia siebie poza marginesem,, dobrej zmiany,, !!!.

  • To są fakty,a ten portal i redaktor to już tylko stronniczość , nie zaś już co niewygodne umieszczać pewnie nie będzie???

   • Następny co wyglądem nie przypomina burmistrza ? Następnym co w życiu niewiele osiągnął i zazdrości młodzikowi? Póki co burmistrz na 6+. Jak coś zrobić źle to mu wybaczymy. Przecież jesteśmy w dużej mierze społecznością PiS a pis to kosciol a kosciol ro miłosierdzie, prawda zakompleksiony robotniku?

  • Halo kolego chyba się za mocno rozpędziłles z tymi stanowiskami dla burmistrza. Ludzie z tych miejscowości nie strzepią języków i nie obrażają nikogo. Kim jesteś że masz takie wybujale ego?

 23. SZANOWNA Pani emerytko!!! Wypowiedziala sie pani w sposob wspanialomyslny uczciwy i bezinteresowny BRAWO!!DOSKONALA JAKOSC. byly dyrektor z GNIEZNA POZ mieszkancow TRZEMESZNA.A,pani klaniam sie nisko.

 24. Przykre i zarazem niewiarygodne. W taki sposób zachować się względem przełożonego. I to dorosły człowiek. W czasach kiedy o dobrą pracę trudno. Cóż. Prawda. Nie można dać się szantażować.

 25. Panie nowy burmistrzu – wydaje się, że Pan uważa iż najważniejszym objawem Pańskiej sprawczości jest WYWALANIE ludzi z pełnionych stanowisk. Ma Pan kogoś na ich miejsce czy to jest tylko działanie impulsywne?

  • Nie zapomnij zaśmieca się pustym sztucznym ha ha haa a
   Za nic nie wyleciał. W prywatnej myślę że byłaby dyscyplinarka.

  • przede wszystkim nikt nie wyrzuciłby nikogo myślę gdyby zielinski nie działał emocjonalnie i nie porzucił sam stanowiska instruktora
   Szkoda ze przez jego podejście tracą na tym dzieciaki
   Nie jadą na festiwal dzięki niekontrolowaniu emocji i tu nie ma znaczenia że to „artysta” artysta ma emocje itp. Zatrudniony jest czy był nie jako artysta tylko dyrektor i być może instruktor
   Jak można brać pod uwagę współpracę z kimś kto w ciągu paru dni wywrócił strzechę do góry nogami który przez swoje kaprysy dzieli ludzi który przez swoje zachowań stawia rodziców dzieci pod znakiem zapytania co dalej?
   Czy to było potrzebne ? W szczególności ze parę tygodni wcześniej DK pod przewodnictwem zielinskiego nie wspierał festynu organizowanego dla Kacpra i nikt nic o tym nie mówił ale burmistrz nie powiedział paru słów i tak żeby zareagować ? To się ludzie wkurzyli i mówcie co chcecie broncie bądźcie obiektywni lub stronniczy ale rzeczywistość jest taka że strzecha i relacje juz nie będą takie same więc pozostaje pytanie czy nie lepiej byłoby wstrzymać funkcjonowania zespołu aż do opracowania strategi i zatrudnienia profesjonalnej osoby
   Bo jakby nie patrzeć to wyjazdu do Macedoni nie ma więc nie wiem czy jest sens z tymi emocjami i poparcia dla zielinskiego i pogardy – tworzyć coś wokół strzechy

 26. Przykre jest to,że dzięki portalowi info Trzemeszno można zostać burmistrzem, można manipulować wyborcami,a kontrkandydatów zmieszać z błotem, tuż przed wyborami,ogłaszając artykuł stawiający go w złym świetle. Jak już ktoś pisał, burmistrzem się bywa, a my mieszkańcy Trzemeszna będziemy się przyglądać poczynaniom włodarzy.

  • Aa w ten sposób nie pozbędziesz się kompleksów. Przykre że masz mieszkańców za matołów, którymi steruje portal.
   Musisz mieć okropne noce i sny.

   • Oj, czyżby pojawił się tu „przedstawiony w złym świetle” . Proponuje odwrócić sytuację. Gdybyśmy nie dowiedzieli się z portalu o tym „złym świetle” to może dziś burmistrzem byłby stały klient pewnej sieci sklepów?

    • Niestety nie, akurat, to nie był mój kandydat, ale widocznie ktoś się obawiał,że może przegrać i wytoczył takie działa.Za pomoc wygranych wyborów stanowisko zastępcy,jak najbardziej się należało.Gdyby burmistrzem został p.J.J., to posadki mogłoby nie być. A tak jest wilk syty i owca cała,pozdrawiam.

     • Dlaczego nie możecie się pogodzić z tym że jj poniósł porażkę. Przegrał. Słaby pijar itp. Przyczyn nie szukajcie w portalu, tylko w osobie która kandydowała.
      Sugerowanie że ten portal ma taką moc to proszę portala” zrob portal taką reklamę trzemesznu że morza i góry porzuca wszyscy na rzecz tego miasta. Przecie potraficie ludzi zahipnotyzować żeby głosowali na tego kogo chcecie.

 27. I co teraz ten biedny człowiek zrobi z czego bedzie żył może zasiłek się nalezy jak przepracował 1,5 roku chyba ciągłość

  • Przedstawiono fakty. Zwolnienie to nie uciecha dla innych bo myślę to nie o to chodzi ze jeden koleś zwolnił drugiego i mamy ubaw. Mamy jasna sytuację która sądzę że większość komentujących zrozumiała. Ja przynajmniej nie akceptuje szantażu. Jak mój śp.mąż mawiał „szantażują dzieci i tchórze”.

 28. Dzień dobry,
  Czytam artykuł i komentarze tutaj zamieszczone i przyznam, że czegoś nie rozumiem.

  1. Artykuł pojawił się z opóźnieniem (sporym) chyba jednak nie przez przypadek. O jakości dziennikarstwa i obiektywizmie nawet nie wspomnę, tutaj też przypadku chyba nie ma.
  2. Większości komentującym olbrzymią frajdę sprawił fakt, że jeden gość zwolnił z roboty innego gościa – bo mógł, nie oglądając się na milion faktów z obu stron (tu kłania się wspomniane przeze mnie dziennikarstwo, ale odkąd jest układ jaki jest, na obiektywizm nie liczę) – jeśli te emocje leczą Wasze kompleksy to polecam już jednak wizytę u specjalisty.
  3. Prawdopodobnie przez ostatnie lata, większość z zadowolonych z faktu zwolnienia, komentowało tutaj i nie tylko tutaj artykuły pokazujące sukcesy „Strzechy” i opowiadaliscie u cioci na imieninach jacy to dumni nie jesteście.

  Kiepskie dziennikarstwo i kiepskie emocje i motywacje większości komentujących.

  Szambo z polityki ogólnokrajowej wylewa w Trzemesznie i chyba Remondis nawet nie pomoże.

  BTW – nowy burmistrz obiecał zmianę niekorzystnej umowy z Remondisem, jak na tej płaszczyźnie przejawia się geniusz zarządzania?

   • To już pytanie do Pana, Panie Burmistrzu. Pan to obiecał w kampanii i wybrzmiało to podczas debaty.
    Jako mieszkańcy czekamy na szczegółowe informacje i plan kiedy umowa zostanie zmieniona, żeby zatrzymać galopujące podwyżki za usługi Remondisu.
    Jeśli da Pan radę doprowadzić do obniżek cen, to nawet elektorat, którym Pan gardzi i unika (może nawet się boi) ozłoci Pana.
    Manipulujac jednak wolicie nasyłać swoich żołnierzy do komentowania i obrażania m.in. na tym portalu (patrz powyższy artykuł).

    • Gardzi…… niewiarygodne kogo próbujecie zrobić z burmistrza. Rzeczywostosc jest inna. Galopujące podwyżki…… heh

  • Chyba twoje zwoje mózgowe mają awarię. Źle dedukujesz. Ludzie lubią sprawiedliwość.

  • Gdyby portal był nieobiektywny to by nie było twojego komentarza a my nie musielibyśmy tego czytać… Mało bystry człowiek z ciebie.

 29. Ministerstwo Sprawiedliwości pod przewodnictwem Zbigniewa Ziobry podpisało pod koniec 2019 roku niespełna dwuletnią umowę z Wydawnictwem Szkolnym i Pedagogicznym na indywidualne lekcje językowe dla kierownictwa MS. Wartość umowy to ponad 109 tys. zł.

   • Po kosmetologi w urzędzie, kursy językowe. Hm. Czyż nie miało być porządków? Miały się zwolnić wakaty. Rozwoju gminy nie widać, inwestycje ? Nie widać. Audyty. Audyty. Audyty. Co osoba po kosmetologi robi w urzędzie. Bardzo mnie to ciekawi..

  • a pamietacie ksiedza ktory egzorcyzmowal Salcesonem ?
   dostal X kasy dajmy na to 5 milionow (strzelam) i z tych pieniedzy ktore dostal wystawial fakture „dającym kasse” np polowe tego za dzierzawe miejsca z ktorego beda prace wykonywane

   – czyli teraz jak wy w domu robicie remont to murarza kasujecie za pozwolenie na postawieniu w waszym ogrodzie betoniarki ? za postawienie samochodu murarzy i za to ze do WC pojda waszego sie wysikac ..

   tak sie robi interesy w PL Panie Ziobro wracaj pan czekamy tu na pana – teraz juz wiecie czemu sie chlop rozchorowal …biedaczystko

 30. Może faktycznie należałoby bardziej się przyjrzeć naszym „wspaniałym” kierownikom jednostek organizacyjnych podległych pod UMiG. Wśród nich oprócz wspomnianych wcześniej panów jest tez inna wybitna osoba m. W czasie kiedy powinna zajmować się pracą można ją spotkać w „Piekusiu”, „Twoim Markecie” czy Biedronce. Chociaż najczęściej to w godzinach pracy przebywa w domu. Może to nie są zbyt długie wizyty ale jednak są. Jeździ swoim autkiem (kilometrówka też jest) w tą i z powrotem chociaż urząd czy też miejsce pracy są zupełnie w innym kierunku. A co jest śmieszne w tym wszystkim to jeszcze dostaje co miesiąc dodatek za nadgodziny! I inne świadczenia …. otoczyła się rodziną i znajomymi. Każdy by tak chciał! Może najwyższy czas zatrudniać ludzi którzy chcą pracować i poważnie zaczną traktować to co robią.

  • Ku zmianie. Póki co widzę brak koncepcji na radzenie sobie z absurdami o którym mieszkańcy wspominaja. Retoryka burmistrza juz tez sie zmieniła. Wychwalanie wychwalaniem, macie prawo. Ale ja widzę nieporadność. Przykładem jest sytuacja z Domem Kultury. Niby prosta a jednak. Myślę że tu się nasz burmistrz skompromituje. Czas pokaże. Patrzymy i rozliczamy.

 31. Prosimy o informację odnośnie wyjazdu do Macedonii dlaczego wyjazdu nie będzie ???? I dlaczego mają w takim wypadku trwać rozmowy z Mariuszem skoro wyjazd się nie odbędzie?? S

 32. Burmistrzu i panie Zieliński w co panowie grają ? jako rodzic dziecka które poświeciło swój prywatny czas na próby by móc reklamować strzechę na festiwalu jestem zdumiony decyzjami z ostatnich dni. Rezygnacje, zwolnienia, rozmowy. Brak w tym profesjonalizmu. Dzieciaki miały jechac do Macedoni. Dziś słyszymy głosy że nie pojadą. Dla wielu byłyby to wspaniałe wakacje za granicą. Dziś słyszymy ze panowie sobie urządzają co urządzają. Jaki przykład dajecie młodym? Burmistrzu jestem zawiedziony pana postawą jak i pana Mariusza. Oboje jesteście więźniami emocji. Rodzice zostali wciągnięci w walkę w której zostają poszkodowani. Kto na tym skorzysta? Bo na pewno nie dzieciaki. Proszę ich szanować bo bez nich nie będzie strzechy. Co jedynie obaj panowie sobie możecie zatańczyć.

  • to w końcu dziecko poświęciło prywatny czas aby promować gminę, czy liczyło na wspaniałe wakacje za granicą?
   I co oznacza szanować dzieciaki? Bo mam wrażenie, że w tej wypowiedzi chodzi głównie o to, że należy ulegać szantażom, a to z szacunkiem nie ma nic wspólnego.

   • Sesese pozwolę sobie wyjaśnić. Dziecko chodzi na zajecia i jak każdy kto miałby obiecany wyjazd zagraniczny cieszy się z niego. Proszę wybaczyć ale czy jest jakiś zakaz radowania się z takiego wyjazdu? Gro osób idzie do strzechy właśnie dlatego że są wyjazdy zagraniczne przy okazji festiwalow. Są stosunkowo tanie. Proszę wybaczyć ale to nie na barkach dziecka leży promowanie gminy. Pieniądze za takie funkcje otrzymują ludzie dorośli. A że dziecko przy okazji promowania gminy ma wyjazd za granicę co w tym złego?

   • A zobaczyska że marian wroci? I kto tu nie ulega szantażom? Poczekamy zobaczymy. Dzieciaki mają promować gminę a inni manipulować ?

  • Jeśli faktycznie tak jest to należałoby złożyć zapytanie jakie przy naborze należało spełnić oczekiwania. Prośba mówiąc krótko o audyt, kto zatrudnił, czy kompetencje są adekwatne do wykonywanego stanowiska. Miały być porządki i nikt nie mowi o zwolnieniach zaraz połowy urzędu ale właśnie o przyjrzeniu się pewnym niepokojącym sytuacją. Sam znam ale to akurat w sektorze prywatnym sytuację gdzie „praca sama zadzwoniła do domu”. Takie sytuacje zdarzają sie a ludzie niestety sie tym też chwalą tak jak ta znajoma. Duma na gębie bo praca zadzwoniła do niej.

 33. Murem za Mariuszem !!!!

  proponuje pikiete zrobic w najblizszy piątek ! ludzie juz sie zbierają i tworza nawet plakaty !

 34. Murem za Mariuszm. Organizujemy marsz. Każdy rodzic strzechisty każdemu komu leży na sercu dobro strzechy i naszego kochanego instruktora niech przyjdzie. Drukujemy plakaty oklejamy się nimi mogą być transparenty. W piątek start sprzed domu kultury

 35. Rodzice. Daliście się w manipulować. Burmistrz dogada się z Mariuszem a wy dalej będziecie się cieszyć że jest instruktorem Strzechy. To nic że Macedonia przeleci kolo nosa.
  I w tym momencie powinniście się obudzić z letargu i powiedzieć dość.
  Ach tak łatwo się dać wmanipulowac słabych ludzi

 36. Wreszcie jakaś dobrą wiadomość.Brawo Panie Burmistrzu.Pan Zieliński lekceważył wszystkich Świetna decyzja o jego odwołaniu.Gratuluję.

 37. nikt nie jest niezastąpionym,Zieliński nie jesteś kaczynski aby byc ponad stan ,twój czas się skonczyl,czas na zmiany.SP 1 tam tez czas na zmiany,jak i na OSIR

 38. Ludzie dajcie juz spokój z tą strzecha wysyp komentarzy przypatrzcie się czego młodzieży potrzeba poza młodzieżą ze strzechy jest masa innej dla której rozrywki w trzemesznie brak i nikt nie stęka nie jęka .

  • Chyba naturalne przejęcia emerytalne. Widzisz jakieś zmiany, redukcje etatów? Co tu dużo maslic wystarczy przejść się po gminie i rozliczyć za efekty pracy. Jak tusk pis. Oj chyba to pierwsza i ostatnia kadencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj