Strona główna Kultura Mało chętnych do nauki w ZSOiZ w Trzemesznie

Mało chętnych do nauki w ZSOiZ w Trzemesznie

3429
90

Minął termin naboru do Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Trzemesznie. Okazuje się, że mimo zachęt finansowych, jakie na początku roku uchwaliła Rada Miejska, chętnych do nauki w tej szkole jest niewielu. Jak poinformował burmistrz Krzysztof Dereziński, najmniejszy problem będzie z utworzeniem klasy szkoły zawodowej, do której chce uczęszczać 24 uczniów – taka klasa na pewno powstanie.

Planowano też utworzyć po jednej klasie liceum ogólnokształcącego i technikum informatycznego. Okazuje się, że do liceum zgłosiło się tylko 16 absolwentów gimnazjów, natomiast do technikum 14. W tej sytuacji burmistrz zdecydował się otworzyć jedną klasę liceum, natomiast zrezygnował z organizacji technikum.

K. Dereziński powiedział, że zdaje sobie sprawę, iż 16 osób to z ekonomicznego punktu widzenia zdecydowanie za mało, aby tworzyć klasę. Gdyby jednak tego nie zrobił, to za rok liceum by nie było.

Dla mnie najważniejsza była kontynuacja liceum ogólnokształcącego” – oświadczył burmistrz. Dodał również, że pomimo tak słabego zainteresowania nauką w ZSOiZ, w tym roku szkoła zrobiła o wiele więcej niż w poprzednich latach, aby zachęcić młodzież do nauki w Trzemesznie.

90 KOMENTARZE

  • Jak są likwidowane autobusy szkolne to jak mają te dzieci dojeżdzać.Też bym odradzała dziecku szkołę w Trzemesznie jak bym nie była pewna czy we wrześniu autobusy będą

 1. Ta szkoła upada od paru lat nie da się tego uratować gimnazjaliści widzą jaki jest poziom nauczania więc nie ma się czego dziwić

  • Chodzę do tej szkoły i poziom jest bardzo wysoki , a gimnazjaliści co widzą? Szkoła organizuje wyjazdy , szkolenia, spotkania z osobami z zagranicy, medjacje rówieśnicze. Stypendia dla uczniów którzy dojeżdżają i dla tych którzy mają wysokie wyniki w nauce . Rozmawiając z moimi rówieśnikami żadna ze szkół nie organizuje tyle szkoleń i wyjazdów co nasza! Więc najpierw proszę się zastanowić a później pisać bzdury o poziomie naszej szkoły 😉 Mam wrażenie że uczniowie uciekają od rodziców a nie od szkoły, żeby później robić co dusza zapragnie .

   • Wiesz, „wysoki poziom” to rzecz względna dla jednego wysoki poziom dla innego to banał. Ja tam uciekłem dlatego, że znałem osoby z naszego Liceum i inteligencją nie świecili, większość. O zawodówce wspominać nie będę. Mowie o inteligencji nie o posiadanej wiedzy bo wyuczyć się każdy może. Uczniowie nie uciekają od rodziców tylko od ludzi których znają z miasta, a nauczyciele też nie zachęcają, te stypendia itd nie zmienią zdania bo liczy się przyszłość a nie kasa. Dla dodania szkoła do której chodzę ma więcej wyjazdów. Pozdrawiam. 🙂

 2. Na temat ZSOiZ napisano i powiedziano już wiele. Dodam więc krótko, że w tej całej sytuacji najbardziej mi żal pani Adamskiej – wspaniałej nauczycielki, wychowawcy, człowieka i dyrektora. Całe serce wkłada w to, co robi, a i tak cały szereg innych czynników powoduje, że jest jak jest.

 3. Adamska bardzo wyniosla nie szanowala nigdy slabszych uczni a przecież nauczycielowi tak nie wypada najważniejsze były i są układy i z jakiej rodziny pochodzisz żal mi takich ludzi -pedagogów>>>

 4. …zarówno młodzież jak i ich rodzice nie są lokalnymi patriotami,mają gęby pełne frazesów,chcą mieszkać w grajdole i ciemnogrodzie, myślą ,że w innych szkołach lepiej ich nauczą;grubo się mylą ;ale co tu mówić skoro dzieci miejscowych nauczycieli nie wybierają naszych szkół ; dziwne, żeby nie powiedzieć gorzej- wystawiają sobie tym jednocześnie świadectwo…

  • Lokalny patriotyzm to marny argument przemawiający za wyborem marnej szkoły. Ta placówka stacza się już od wielu lat i nie jest to winą ani uczniów, ani rodziców, ale beznadziejnego zarządzania (od czasów pani dyrektor Walter i pana dyrektora Losika, a może nawet Morawkiego) oraz nieudolnej kadry nauczycielakiej (pan Walter perfekt inglisz – jak można było przydzielać mu klasy z rozszerzonym angielskim???, wiecznie nieobecna pani Krause, pan Płaneta, któremu coś tam z historią się motało w głowie, ale nie do końca, a nie do końca to za mało do matury). Gdyby poziom nauczania był utrzymany na wysokim poziomie, a uczniowie nie musieli przygotowywać się do matury z korepetytorami, sytuacja byłaby dziś dużo inna. To dyrektorzy i kadra zaprzepaścili tę szkołę. Przykro mi tylko z powodu tej gartski znakomitych pedagogów, którzy teraz ponoszą konsekwencje tego wieloletniego klepania się po pleckach.

 5. Żal Adamskiej wolne żarty ona nie szanuje słabszych uczni i uważa że w zawodówce to same osły więc nie ma czego żałować>>>

 6. Ta szkoła już od co najmniej 10 lat stacza się, poziom jest jaki jest, kadra też nie jest najlepsza a co gorsza sami nauczyciele posyłają swoje dzieci do innych szkół poza Trzemeszno więc jak ma być?

 7. To co nie udało sie Niemcom w czasie lI wojny światowej zniszczyc ,to udało sie jednemu człowiekowi pani burmistrzowi K. Derezińskiemu . Panie „nauczycielu” zobacz do czego doprowadziłeś swoim dzałaniem wobec oświaty w Trzemesznie i w całej gminie?!! „Zawodówkę „[*] zabiłeś własnymi rękoma ,szkoły na wioskach także ,a teraz liceum czeka to samo .Liceum ogólnokształcące kiedyś jedna z najlepszych szkół w Polsce ,a teraz prawie trup, umiera na naszych oczach . Kiedyś myslalem ze moje dzieci także bedą chodzić do tej szkoły z tradycjami ale na dzień dzisiejszy zostaje tylko Gniezno lub Mogilno .

 8. Stać gminę na utrzymanie pół klasy? Jak nie ma kogo uczyć to się zamyka drzwi. A mnie nie żal nikogo z kadry. Za dużo mówili, za mało…

 9. Niestety ale uważam, że pamiętna akcja na photoblogu po części odbiła się rykoszetem. No cóż teraz pewne osoby mogłyby powiedzieć: „ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”. Serdeczne pozdrowienia 🙂

 10. A gdzie są ci mesjasze spod znaku PP z ich ojcem duchowym,który to lubi sterować wszystkim z daleka ? Może oni uderzą się w piersi? Przecież to według nich panaceum na bolączki naszego szkolnictwa miało być przejęcie szkół od powiatu? I co ? Powiat pozbył się kłopotu i jeszcze kasę zgarnął. Nieważne, że tylko 10 % wartości. Oni powinni dopłacić gminie bo juz nie muszą dopłacać do subwencji. Nasza gmina za to może dopłacać do wszystkiego. No odezwijcie sie panowie, Ci co z banerami pod starostwem staliście. No przecież zrobiono jak chcieliście i co z tego wyszło?

  • Ci, którzy mieli cudowny lek na uzdrowienie naszego szkolnictwa poprzez przejęcie szkoły od powiatu nie mają nic do powiedzenia?
   Oczywiście teraz nabiorą wody w usta… No nie, teraz lajkują na FB tą informację.

 11. Nie będę chamski definicja jest jedna pan Burmistrz Miasta który jest pedagogiem powinien się wstydzić z całą rodziną nauczycieli do czego się nadają tylko niech da im podwyżki to poziom nauczania wzrośnie bo nie ma motywacji do nygustwa nareszcie dopadła sprawiedliwości na bruk niech idą v do remadisu ulice zamiatac szkolnictwo trzemeszna go wybrało a on ma ich w d……….g…ko jaja jak berety ciekawe gdzie pójdą panowie tyrektorzy-gimnazjum to jest problem takie koryto stracić żadna s….ia rado miasta Czas zacząć egzekucję pobudowac łącznik zcmetarzem panie Wozny czy w tym UM trzemeszna ma honor z tej władzy ulice zasrane pety zielsko dziury w jezdni anasza pani K…….A bierze wpłaty inic nie robi to początek końca a rada pozwala zaciągać kredyt ipoco jak niebedzie liceum wstyd da 15 tys gminy na stos???

 12. Dla wielu osob moze to wydawac sie niewiarygodne, ale Ci, ktorzy uczeszczali do LO w ostatnich 10 latach na pewno nie są zdziwieni. Przyczyny takiej sytuacji sa wielopoziomowe, ale moim zdaniem głownym problemem jest kadra nauczycielska, kolko wzajemnej adoracji, klepanie sie po plecach, wielcy 'profesorzy’ widzacy tylko czubek wlasnego nosa. Gdyby dyrekcja wczesniej reagowala na ten niepokojący trend (zaczelo sie od tego, ze LO bylo zmuszone laczyc rozne profile w jedna klase) na pewno by nie bylo takiej tragicznej sytuacji jaka mamy teraz. Traktowanie doroslych ludzi jak dzieci, bycie głuchym na skargi („BO TO NIE UCZEN JEST OD OCENIANIA NAUCZYCIELA”) jest jedna z glownych przyczyn. Jestem pewien, że jakby w pore wprowadzono (przykladem uczeni wyższych) anonimowe ankiety oceniajace sposob prowadzenia lekcji i dokladna analize tychze to nie bylo by takiego problemu. Jak to mówia 'pod latarnia najciemniej’ i to sie sprawdza. Mamy ambitna mlodziez czego dowodem moze byc to, ze chce im sie dojezdzac do miast oddalonych o kilkanascie km od Trzemeszna, chcacych sie uczyc i byc traktowanym z szacunkiem, uczniowie szkol srednich to juz nie dzieci. Teraz to juz mozna tylko ze smutkiem patrzec na to co sie dzieje, bo pewnych rzeczy nie da sie juz naprawic.

  ”Szaleństwem jest robić coś jak dotychczas i oczekiwać innych efektów!” A.E.

  • Racja. Były uczeń ma racje. Liceum zaczęło się psuć kiedy dyrektorem został Pan Morawski. To już wtedy utworzyły się dwa „obozy” wśród nauczycieli. Jedni popierali Morawskiego a inni byli jego przeciwnikami z którymi Pan Morawski walczył. Przykładów było sporo ale wystarczy wspomnieć sytuacje z Panią Stolpe czy z Panem Szapowałem. Szapował radnym może i był kiepskim ale pedagogiem bym super. Nie na darmo został wybrany przez uczni nauczycielem roku. Jednak co później z „Szapciem” zrobił dr. Morawski pamiętamy. Drugą sprawą było dołączenie do LO gimnazjum. Powstały konflikty wśród nauczycieli, podział na „profeserów” liceum i „zwykłych” nauczycieli gimnazjum. Nawet w pokoju nauczycielskim były dwa stoły. Przy jednym siedzieli „profesorowie” a przy drugim „zwykli” nauczyciele. To od tego się wszystko zaczęło. Później to już tylko była równia pochyła i szkoła zarządzana przez nieudolnych dyrektorów chyliła się ku upadkowi czego teraz mamy dowody.

   • Bardzo smutna wiadomość jeżeli chodzi o nabór do naszej szkoły.

    Drogi Mieszkańcu,

    Zawsze wśród uczniów wygra nauczyciel, który rzuci piłkę na WF-ie i powie – no to sobie pograjcie. Z perspektywy lat patrzy się potem na to trochę inaczej.
    Dobrym nauczycielem to był p. Kowalczyk (zaangażowany, wymagający, może trochę uszczypliwy ale przy tym skuteczny). Jeśli już jestem w obszarze WF.
    Oczywiście byli i są jeszcze wartościowi pedagodzy, pasjonaci z innych przedmiotów.

    Źle się stało dla całej gminy a jak widać dobrze dla OSiR, że p. Kowalczyk zrezygnował z mandatu radnego jakiś czas temu.

    Liczę, że dobierze sobie lepszą ekipę jak ostatnio i wystartuje 2 raz w wyborach samorządowych.

    Jeżeli chodzi o obozy to są one również w innych zakładach i jest to dosyć naturalne.

    Problemy organizacyjne zaczynają się już w przedszkolach gdzie dzieci są przydzielane do grup i już na początku dzielone na „lepsze” i „gorsze” gdzie są wychowawczynie, które jak żyją dobrze z dyrektorką to dostają „lepszą” grupę a jak nie to odwrotnie, ciągnie się to przez SP i kończy w liceum (chociaż teraz będzie tylko 1 klasa).

    Do tego dochodzą wyże i niże demograficzne, które dosyć mocno wpływają na liczbę chętnych.

    Nigdy nie będzie dobrze jeśli wykwalifikowani nauczyciele z ogromnym dorobkiem zawodowym i sukcesami w konkursach są odsuwani lub nie otrzymują etatu na rzecz młodego nauczyciela religii po kursie – i to w przypadku przedmiotu ścisłego.
    I tutaj jest ewidentna wina nauczycieli – wszystkich, bo wszyscy o takich praktykach wiedzieli.
    I jeszcze teraz się ktoś dziwi dlaczego te szkoły upadają?

    • Drogi Niemcu z krwi i kości.

     Przyznam że trochę dziwi mnie to że negujesz wybór uczni sugerując że najłatwiej jest ocenić nauczyciela W-F bo rzuci piłkę i po problemie a następnie wyróżniasz innego nauczyciela W-F. Nauczyciela który swego czasu nie bardzo był lubiany wśród uczni. I to nie z powodu tego że dużo czy mało wymagał lub rzucił piłkę czy nie. Ale widocznie Ty masz swoje powody aby mieć taką a nie inną opinię. Co do tego że w każdym zakładzie pracy są konflikty to się zgodzę. Jednak wśród nauczycieli, ludzi wykształconych takich konfliktów być nie powinno a już na pewno nie na takim podłożu. Wyglądało to tak że starszy wiekiem i stażem nauczyciel X do czerwca uczył w LO i był bardzo dobrym kolegą nauczyciela Y ale od września utworzono gimnazjum (i nauczyciel X przeszedł do nowego i nieznanego tworu jakim wówczas było gimnazjum) i nagle nauczyciel X staję się gorszy i nie lubiany tylko dlatego że uczy w niższej szkole. Czy tak powinien zachowywać się nauczyciel który każe do siebie mówić Profesorze? Czy musiał być sztuczny podział w pokoju nauczycielskim na lepszych (czyli z LO) i gorszych (tych z gimnazjum) nauczycieli? Czy wypada aby dyrektor liceum mówił do nauczyciela skromnie ale estetycznie ubranego że ma się inaczej ubierać bo wygląda jak menel?

     • Drogi Mieszkańcu,

      Napisałem o p. Kowalczyku bo moim zdaniem radzi sobie z zarzadzaniem i tylko dlatego.

      Przytoczę tylko model szkół jaki jest w skandynawi gdzie zaludnienie na 1 km 2 jest małe a w szkołach łączy się nawet 3 klasy. Nauczyciele natomiast oprócz edukacji pełnią funkcję woźnego czy sprzataczki. Przypomnę, że kraje te są bogatsze od naszego.

      W swietle tego co drogi mieszkancu napisałeś wyobrażasz sobie taką sytuację w naszej gminie w szkołach np. wiejskich?

      Myślę, że przypadki przez nas opisane ukazują przykrą prawdę, że szkoły były niszczone również od wewnątrz.

     • Drogi Niemcu z krwi i kości.

      To że ktoś jest dobrym zarządcą np. OSiR nie znaczy że będzie dobrym nauczycielem i odwrotnie. To że ktoś jest dobrym nauczycielem nie znaczy że będzie dobrym radnym 😉
      A co wyobrażenia sobie takiej sytuacji którą opisałeś to doskonale ją sobie wyobrażam ponieważ znam taki przypadek gdzie jak zaszła taka potrzeba to kierownik szkoły wiejskiej (kiedyś w szkołach wiejskich nie było dyrektorów tylko kierownicy) był również woźnym, konserwatorem i równocześnie palaczem i niejednokrotnie ogrodnikiem który dbał o tereny zewnętrzne szkoły. Jednak społeczność wiejska miała wtedy zupełnie inny klimat i jak trzeba było to robiło się czyn społeczny w ramach którego np. malowano klasę, porządkowano teren przyszkolny czy pomagano w rozbudowie szkoły. Tak było również w naszej gminie. Ale to było w latach 70 a od tego czasu duuużo się zmieniło.

 13. Niezłą nauczke dostało to nasze ZSOiZ skoro nawet po uchwale przydzialu środków finansowych za „pobieranie nauki” uczniowie zrezygnowali. Pieniądze to nie wszystko!- czy to dociera do dyrekcji???! Teraz proszę niech sie wypowiedzą szanowne Panie, które kierują nasza zacna i z tradycjami uczelnia CO DALEJ, JAKIE PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ?

 14. Problem jest złozony na to że szkoła umiera wpływa wiele czynników pierwszy to ze złe działania na rzecz szkoły trwaja od lat – było parcie dyrektorów na zamkniecie tej szkoły wystarczy przypomniec sobie poczynania p. Losika i władz bo chyba od tego momentu się to wszystko zaczeło.
  Druga sprawa to naucyzciele i ich podejscie do tematu nauczania moje dziecko uczęsczało do szkoły to wiem jak to wyglądało i nie wierzę ze to sie zmieniło
  Szkoda szkoły szkoda młodzieży szkoda Trzemeszna bo taka tradycję i takie piekno to może niszczyć tylko polaczek nie POLAK tylko polaczek który nie rozumie tradycji wartości i pojęcia etosu
  Pozdrawiam i przepraszam jeśli kogos uraziłem

 15. To jest największa tragedia naszej gminy, nauczycieli, rodziców i uczniów. JA na pewno dziecka już tam nie poślę. Bolesna i wstydliwa sprawa. Trzemeszno i szkoła padła.
  A uczniowie dawni na skrzydłach będą przylatywać na Zjazdy do pustych szkolnych murów.
  Pani Adamska, kompetentna osoba, za późno przyszła, wszystko już pozamiatane. Nie ma czego naprawiać.
  Zawiodłem się na poprzedniej miernej dyrekcji.

 16. Ważna w szkole jest również atmosfera,nauczyciele kłócą się między sobą,a potem odbija się to na uczniach.Sama byłam świadkiem takiej sceny jak z byle jakiego powodu wzywa się rodziców ,bo nerwowi nauczyciele nie mogą sobie poradzić z gadaniem na lekcji.

 17. Panie burmistrzu a co z etatami nauczycieli,chyba nie będzie pan dla 16 osób utrzymywał sztucznie pełne etaty,chociaż tu wszystko jest możliwe.Pozdrawiam

 18. Jak pan burmistrz zepsuł to teraz niech naprawia. Się zachciało szkoły dzielić… Szkoda ze już nie ma co naprawiać. Przykro,że szkoła z taką tradycją przez złe wybory niektórych ludzi upada

 19. Największy problem jest taki, że nawet uczniowie z klas 2 i 3 Liceum, mówią młodszym jak to jest, że nawet oni by się przenieśli z powodu wynikającej teraz sytuacji, ponieważ kiedy oni przychodzili do klas pierwszych szkoła miała jakiś prestiż, a teraz zostają tylko z powodu pieniędzy.

  • Pani nieznajoma wyślijcie dzieci do Gniezna bo tam jest bardzo wysoki poziom głupoty ! „Cudze chwalicie swego nie znacie sami nie wiecie co posiadacie”. Jestem uczennicą 3 klasy i wszystkich zachęcam , aby uczyli się w tej szkole nasza szkoła posiada wyższy poziom niż te z Gniezna czy z Mogilna , mamy tyle dodatkowych zajęć o których pani pewnie nie wie! Organizowane są również wycieczki do laboratorium , mamy spotkania z panią prawnik i wiele różnych spotkań które pomagają nam w nauce . Więc sama pani widzi oceniać można łatwo jak nic się nie wie 😉 a że dostajemy stypedium to tylko z naszej ciężkiej pracy jaką poświęcamy nauce.

 20. Mieszkaniec wg. siebie wytłumaczył przyczynę upadku szkoły. Profesorowie to też zwykli ludzie, należy ich szanować tak, jak wszystkich ludzi na tym świecie.
  Pycha kroczy przed upadkiem. Ta myśl powinna wszystkim nam przyświecać. Profesorstwu Liceum również.

  • Nie do zupełnie przedstawiłem do według siebie ponieważ ja tak nie sortuję ludzi. Ten podział był wg. nauczycieli LO.

  • Popieram. Nauczyciele też ludzie. Ponadto wszyscy „wieszają psy na tej szkole”, a przecież szkoła to też uczniowie. Czy oni też są tak mierni ?! Jeśli jest to tak zła szkoła, to podajcie przykład szkoły idealnej.

 21. Powiem krotko chodze do tej szkoly do gimnazjum moge stanowczo stwierdzic nie ma sprawiedliwosci oceniania uczni przez nauczycieli liczy sie tylko kolesiostwo i czym rodzice sie zajmuja to jest ocena mozesz gowno umiec masz bardzo dobry nastepnym razem sie popraw i taka gatka a jak zwykly powiedzmy uczen dostanie szostke to od razu to nie mozliwe choc sie na nia napracowal nastepnie oceny sa zanizane a takze zawyrzane nad tym musza tylko nauczyciele niektorzy popracowac niestety nie potrafia nawet wytlumaczyc jak nalezy ja nie chodze do szkoly na spedzenie czasu tylko chce zdobywac wiedze gdyz moja droga na nauce w gimnazjum sie nie konczy .Prosba nauczyciele oceniajcie uczni po nauce a nie znajomosciach to uczni bedziecie mieli ful pozdrawiam uczen tej szkoly.

  • Gimnazjalisto liceum i gimnazjum to dwie różne szkoły więc nie oceniaj nauczycieli z liceum jak nie wiesz. Nikt ci wiedzy do głowy nie nałoży chodź byś poszedł do Warszawy do liceum , jak sam nie będziesz się uczył 😉

   • Do Uczennica ale nauczyciel musi mnie nauczyc zebym cos umial a nie bo kolezanka nie bo mamy znajoma nie bo tata tam pracuje nie bo mama z nauczycielem na ty nie ukrywam bylam z rodzicem tylko raz na zebraniu i widzialam jak to dziala plakac sie chce odechcialo mi sie chodzic .

    • Do gimnazjalisty , jak masz coś do zarzucenia to chyba nauczycielom z gimnazjum a nie nauczycielom z liceum bo tam nie chodzisz to są dwie odrębne szkoły. Nauczyciel może tylko wytłumaczyć a jak jesteś nie gramotny to do głowy ci nie nakładzie.

   • Jednym slowem po komentarzach przydala by sie wizytacja z oswiaty niech by sie przyjrzeli jak wyglada nauczanie w naszej szkole w gimnazjum,

    • U nas w liceum była wizytacja i spełniamy poziom podstawowy a nawet rozszerzony.Dla tych co myślą że Dąbrówka jest najlepsza 😉

     • Jakie spełniamy…matma co druga osoba nie zdała podstaw a rozszerzenie dno. Patrz wyniki matur

  • Faworyzowanie jest zmorą małych szkół,zwłaszcza na wsiach.Dzieci(te gorsze) dopiero odżywają w innych szkołach więc tak chętnie idą do Mogilna,Bielic bo tam są równe.

 22. Czytając komentarze, doszłam do wniosku, że plan się powiódł. Komuś zależało, żeby zniszczyć tę szkołę i dokonał tego. Nie jestem pewna czy to burmistrz, czy ktoś kogo jakiś nauczyciel z liceum nie docenił, nie poznał jego wielkich możliwości i talentu. Jeden, dwa negatywne komentarze pod każdym artykułem o szkole i tłum jak owce za baranem muszą rozładować swoje negatywne nastroje i frustracje. Wystarczy – wszak Internet to potęga. Za jego pomocą opinie można zniszczyć łatwo, nie ponosząc żadnych konsekwencji. Tymczasem konsekwencje są – wszystko wskazuje na to, że Trzemeszno zostanie bez szkolnictwa średniego – gimnazja zostaną zlikwidowane a liceum zniszczone przez mieszkańców. Pozdrawiam.

 23. Tak dla przypomnienia odmiana rzeczownika UCZNIOWIE.Jak widać nie ma czegoś takiego jak UCZNI

  Mianownik Kto? Co?: uczniowie
  Dopełniacz Kogo? Czego?: Nie lubię uczniów
  Celownik Komu? Czemu?: Przygladam się uczniom
  Biernik Kogo? Co?: Lubię uczniów
  Narzędnik Z kim? Z czym?: Rozmawiam z uczniami
  Miejscownik O kim? O czym?: Rozmawiam o uczniach
  Wołacz: Hej! uczniowie

 24. W takim sporze nie można powoływać się na wyższą szkołę w Chełmie. Należy sięgnąć do źródeł naukowych.

 25. szczekacie jak pies za bydłem !!!to dobra szkoła !!!a nowobogaccy posyłaja swoje dzieci do gniezna bo tak wypada !! bo to jest modne !! i jest czym zabłysnąć !! ludzie opanujcie się nasza szkoła w naszym mieście i nasze dzieci !!

 26. Koniec szkolnictwa ,,ogólniaka i zawodówki,, nastąpił w tym pierwszym przypadku po odejściu dyrektora Pruskiego w drugim przypadku dyrektorki Pilichowskiej . Dobicia naszej chluby lokalnej dokonaliśmy niestety my . Każdy z nas powinien uderzyć się w piersi i przyznać – CO ZROBILIŚMY aby nie dopuścić SZKODNIKÓW do władzy . Nie dociera do mnie jakimi kategoriami kierowały się osoby oddające swoje głosy na ekipę nieudaczników na czele z Burmistrzem . Jakim trzeba być ślepcem aby nie odróżnić zgniłego jabłka od dorodnego .
  Śmieszą mnie dyskusje o jakimś ,,wręczaniu kartek,, za błędy i dawania kolejnych szans . Śmieszą mnie procedery bezsensownych dyskusji .
  Została zaprzepaszczona szansa BEZPOWROTNIE ! . Jest to jedna ale jak wymownie rzeczywista PRAWDA !
  Dalej zachwycajmy się placykami , łataniem dziur w drogach , iluminacjami , upadkiem wiedzy , mądrości i odpowiedzialności . W tym miejscu zacytuję ,, MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG … ,, !

 27. JA BYM NIE POSŁAŁ DZIECKA DO LO W TRZEMESZNIE BO Z DNIA NA DZIEN MOGA ZAMKNAC I CO WTEDDY ? POZA TYM GNIEZNO STOI NA LEPSZYM POZIOMIE NIZ TRZEMESZNO, WIEC WYBRALEM GNIEZNO I DZIECKO W DOMU MA MNIEJ NAUKI BO W SZKOLE NAUCZYCIELE Z GNIEZNA REPREZENTUJA WYZSZY POZIOM. KTOS PISAL ZE LOPATA NIE NAKLADA NAWET W WARSZAWIE NO TO JA DODAM ZE NAKLADA WIECEJ W GNIEZNIE NIZ W TRZEMESZNIE I DZIEKI TEMU DZIECKO W DOMU MA MNIEJ DO „NAKLADANIA”

 28. O Boże jaka to prawda. Można tylko zapłakać.
  Po łzach można cieszyć się, że mamy FAJNEGO, RÓWNEGO, CHŁOPA, na najważniejszym fotelu.

 29. Chodziłam do tej szkoły w gimnazjum i tylko odliczalam dni żeby opuścić mury tej szkoły.. Nauczyciele wyróżniały liczyło się tylko nazwisko i stan konta rodziców słabsi nie mieli wgl szans się wybić.. Nauczyciele uważali się za profesorów zamiast być z uczniem na równi.. W szkole na Mickiewicza atmosfera zawsze była przyjazna, nauczyciele nie wyrozniali nie nosili głowy wysoko, może nie byli to per-najzdolniejsci uczniowie.. mało to uczniów w roku szkolnym uciekalo z liceum do technikum i zawodowej szkoły? Bo dla nauczycieli liczył się tylko średnia 5.0 słabszych olewali i wyzywali od najgorszych.. Zawsze na ulicy Mickiewicza w technikum było multum chętnych po 34 nawet oś w klasach i nie bylomiejsc gdzie usiasctaka frekwencja była.. była zawodowych klasach również.. Miałam ta nie-przyjemność chodzić do szkoły po rozbiórce szkoły na Mickiewicza.. bieprzyjazna atmosfera, liceum się wywyzszala, nauczyciele także to robili na żadnym kroku byli bieprzyjemni dla uczniów z techników i klas zawodowych.. Nauczyciele z liceum na nauczycieli z szkoły na Micikiewicza też patrzyli spod łba,chińscy i aroganccy z czego mielismy najlepszyg nauczycieli a teraz zadne z uczniow z tehnikum i zawodowki juz tam nie pracuja bo co bo byli lepsi?pozwalniali bo lepiej brać nauczycieli po znajomości i im w dupe wlazic.. nawet byli na tyle chamscy ze mieliśmy lepsze wyposażenie lepsze wyposażenie klasach na Mickiewicza i wszystko nam nauczyciele liceum podgarneli do siebie a nam dali swoje stochane lawki.. pozazdroscili nam.. zenada.. minęło od tego czasu 3 lata a do dzis mam uraz do tej szkoly i pracujących tam nauczycieli i będę odradzac wszystkim hodzenie do tej pożal się Boże „szkoly”.. przywroccie edukację N Mickiewiza i przywroccie nauczycieli tam pracujących to chętnych będzie na potęgę!!!

  • widzisz byś chodziła do LO a nie na Mickiewicza to by Cie nauczyli, ze „hodzila” pisze sie przez ch 😛 i tu jest różnica wielka później masz takich absolwentow

   • Też nam się znalazł recenzent, wytykając błąd ortograficzny, popełnia wszystkie możliwe błędy językowe.

 30. Mój wpis dotyczył słów nieznanego. I dodam, że nauczyciele powinni nie łopatą ale dobrą robotą wyłożyć wykład.

 31. Parafia, dom kultury, Świerszcze, Strzecha, nowe targowisko, spora grupa dobrych nauczycieli i… możnaby dalej wymieniać nie mają tak totalnego hejtu.
  Ciekawe dlaczego?
  Ten internet może jednak ma coś w swojej internetowej głowie?

 32. wiecie co to ze szkola tak kiepsko funkcjonuje to tylko wina nauczycieli co to za nauczyciel, który się wykluca w pokoju i wyzywa na młodzieży. Kilkakrotnie słyszałam jak p. P…a wyzwala dzieciaki od matolow i innych rzeczy. Kończyłam gimnazjum juz 10 lat temu i niestety jak sobie przypomnę te wszystkie panie nauczycielki to rzygać się chce wszystkie p. Mądra od biologii upokazajaca uczniów juz nie mówiąc o innych super nauczycielach którzy zupełnie nie potafili nauczyć tylko się chodziło na korki dziękuję Bogu ze rodzice mnie wysłali dalej do Gniezna do szkoły dzięki temu teraz jestem po studiach na wysokim poziomie i nie mam się czego wstydzić moje dziecko niestety również nie pójdzie do tej szkoły szkoda…..taka piękna szkoła tylko środek do wymiany……

  • fizyki naucza osoba po teologii i podyplomowce z fizyki, języka polskiego osoba po resocjalizacji i podyplomowce z polskiego. nie oszukujmy się w dzisiejszych czasach absolwent jakiegokolwiek kierunku studiow moze zrobic jakakolwiek podyplomowke trwająca od 2-4 semestrów.

   • Artykuł dotyczy liceum i szkoły zawodowej, a Ty piszesz o nauczycielach gimnazjum, którzy nie mają nic wspólnego z LO i ZSZ, a z tego co wiem, to nie chcą mieć nic wspólnego – swoje dzieci posyłają do szkół w Gnieźnie.

 33. Chciałabym się dowiedzieć, której szkoły dotyczą te komentarze? Mam wrażenie, że połowa piszących nie rozróżnia Gimnazjum od Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych/w skrócie ZSOiZ/. To są 2 różne szkoły pomimo że mieszczą się w tym samym miejscu.

 34. mój komentarz z godziny 15.05. akurat dotyczy gimnazjum. Ale myślę,ze sytuacja w gimnazjum ma duży wpływ na wybór dalszej edukacji przez młodzież. Jeśli ktoś źle się czuje w gimnazjum, żle je ocenia to raczej wybierrze inna szkole średnią niż w tym samym zespole szkol.

 35. Najlepszy nauczyciel – Pan Jeżewski typowy pasjonata z humorem, lekcje z nim to była przyjemność, każdego traktował na równi. Pozdrawiam też Panią Mikrut – była wymagająca i szorstka ale dzięki temu zdobyła mój wielki szacunek ;)Reszta nauczycieli jakoś nie zapadła mi specjalnie w pamięci 😉

 36. Decydujcie Młodzi :czy chcecie uczyć się w szkołach które tętnią życiem (Gniezno,Mogilno) czy chcecie uczyć się w tej która dogortwa(Trzemeszno)?!Odpowiedź jest prosta.

 37. LO Trzemeszno pamietam je z lat 80/90 wtedy nawet nie wszyscy chetni mogli sie tam dostac. Uczylo sie tam wielu ludzi z osciennych gmin a nawet i z dalszych miast i mieszkali w internacie. Poziom byl na prawde wysoki wielu nie dawalo sobie rady i odpadalo juz po pierwszym polroczu. Pozdrawiam wszystkich uczacych sie wlasnie w tych latach jak rowniez grono pedagogiczne z tamtego okresu w szczegolnosci musze tu wymienic P. Goralczk, P.Szymanska, P. Ciechorska, P.Figas, P.Bartz, no i cala reszte z tamtego okresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj